بایدن تحت فشار، فرمان اجرایی درباره سقط جنین صادر خواهد کرد

مقامات کاخ سفید گفتند که پرزیدنت بایدن روز جمعه دستوری اجرایی با هدف تضمین دسترسی زنان به وسایل پیشگیری از بارداری و سایر خدمات بهداشتی صادر خواهد کرد که تحت فشار برای پاسخگویی به تصمیم دادگاه عالی برای لغو رو علیه وید است.

جزئیات در مورد آنچه که فرمان جدید برای رئیس جمهور انجام می دهد نامشخص است. یک برگه اطلاعاتی کاخ سفید می گوید که این دستور به وزیر بهداشت و خدمات انسانی دستور می دهد تا یک سری اقدامات را انجام دهد و ظرف 30 روز گزارش دهد.

این مراحل شامل اقدام برای محافظت و گسترش دسترسی به مراقبت های سقط جنین، اطمینان از دسترسی به مراقبت های پزشکی اورژانسی، ارتقای آگاهی و آموزش عمومی و کمک به سازماندهی وکلای خصوصی برای نمایندگی از بیماران است.

این دستور به دنبال حفظ حریم خصوصی بیماران در مورد داده‌های حساس و افزایش تلاش‌ها برای حفاظت از ایمنی فیزیکی بیماران در کلینیک‌های بهداشتی، بر اساس برگه اطلاعات است و یک کارگروه بین سازمانی تشکیل می‌دهد.

آقای بایدن بارها گفته است که او صلاحیت بازگرداندن حق سقط جنین را که دادگاه پس از لغو رو به پایان رسید، ندارد. در ساعات پس از صدور حکم، رئیس جمهور گفت که او قادر به بازگرداندن وضعیت به حالت قبل نیست.

بایدن گفت: «تنها راهی که می‌توانیم حق انتخاب زن و تعادل موجود را تضمین کنیم این است که کنگره حمایت‌های رو علیه وید را به عنوان قانون فدرال بازگرداند». هیچ اقدام اجرایی رئیس جمهور نمی تواند این کار را انجام دهد.»

اما این تلاش برای واگذاری مسئولیت به کنگره در میان برخی از حامیان اصلی بایدن که بارها از کاخ سفید خواسته اند برای یافتن راه های جدیدی برای غلبه بر تصمیم دادگاه و محدودیت های بعدی در مورد سقط جنین که توسط ایالت تحت رهبری جمهوری خواهان تحمیل شده است فشار بیشتری را اعمال کند، خوب عمل نکرده است. مجالس قانونگذاری

به عنوان مثال، برخی از فعالان و قانونگذاران از رئیس جمهور خواسته اند تا خدمات سقط جنین را در سرزمین های فدرال یا بومیان آمریکا ایجاد کند، جایی که قوانین ایالتی منع خدمات سقط جنین ممکن است قابل اجرا نباشد. کاخ سفید این ایده‌ها را به‌عنوان غیرقابل اجرا و بالقوه خطرناک‌تر برای زنانی که به دنبال سقط جنین هستند، رد کرد.

روز پنجشنبه، خبرنگاری از کارن ژان پیر، دبیر مطبوعاتی کاخ سفید پرسید که آیا رئیس جمهور این امکان را در نظر دارد که وزارت امور کهنه سربازان خدمات سقط جنین را در بیمارستان های ویرجینیا ارائه دهد؟

خانم ژان پیر گفت: “همانطور که می دانید، مقررات فعلی آژانس امور کهنه سربازان اجازه انجام سقط جنین را نمی دهد.” ما به بررسی ادامه خواهیم داد. ما به بررسی هر گزینه ممکن برای حفاظت از حقوق زنان و دسترسی به سلامت باروری ادامه خواهیم داد.”

خانم ژان پیر در پاسخ به سوالی درباره فرمان اجرایی احتمالی مرتبط با سقط جنین، از پاسخ دادن به این سوال خودداری کرد و گفت که “از رئیس جمهور پیشی نخواهد گرفت”.

انتظار می رود بایدن دستور اجرایی را روز جمعه قبل از عزیمت به آخر هفته در خانه ساحلی خود در دلاور امضا کند. برگه اطلاعات شامل هیچ پیشنهاد گسترده ای در مورد استفاده از منابع فدرال برای ارائه خدمات سقط جنین نمی شود.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما