بایدن “نقض شرم آور” منشور سازمان ملل توسط روسیه را محکوم کرد و از جهان خواست در کنار اوکراین بایستد.

پرزیدنت بایدن با گشایش یک سخنرانی گسترده در مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت که در میان آشفتگی های بی شماری که جهان در سال گذشته شاهد آن بوده است – از رویدادهای آب و هوایی شدید گرفته تا همه گیری کووید-19 و کمبود مواد غذایی و سوخت – “یک وضعیت دائمی عضو شورای امنیت فتح کرده است سازمان ملل متحد همسایه اوست… و سعی کرد کشوری مستقل را از نقشه پاک کند.

وی ادامه داد: «روسیه بی شرمانه اصول اساسی منشور ملل متحد را نقض کرده است… و فقط امروز [Russian President Vladimir] پوتین با نادیده گرفتن رژیم جهانی منع گسترش سلاح‌های هسته‌ای، تهدیدات هسته‌ای آشکاری را علیه اروپا انجام داده است.» آقای بایدن همچنین گفت که روسیه «فعلاً» سربازان بیشتری را فرا می‌خواند و برای یک رفراندوم «شاهی» در مورد الحاق سرزمین‌هایی که قبلاً اشغال کرده است آماده می‌شود. در شرق اوکراین

“جنگ وحشیانه بی معنی”

رئیس جمهور آمریکا گفت: “جهان باید این اقدامات را همان طور که هستند ببیند… هیچ کس روسیه را تهدید نکرد. روسیه به دنبال این درگیری بود. مردی به دنبال این جنگ بی معنی و وحشیانه بود.” [Ukrainian’s] حق وجود مردمی.»

وی ادامه داد: “هر کجا که هستید، هر کجا زندگی می کنید، به هر آنچه که اعتقاد دارید… این خون شما را خنک می کند.” وی افزود که مجمع عمومی تجاوز روسیه را محکوم کرده است و “بیش از 40 کشور امروز در این اتاق هستند” میلیاردها دلار برای حمایت از اوکراین کمک می کنند. . آقای بایدن گفت که کشورش نسبت به تهاجم هشدار داده و سخت تلاش کرده تا از جنگ جلوگیری کند.

مانند بسیاری از شما، ایالات متحده خواهان پایان یافتن و پایان دادن به این جنگ در شرایط عادلانه است، و او از کشورهای عضو سازمان ملل خواست که «در عزم خود صریح و تزلزل ناپذیر باشند» برای حمایت از اصول منشور مبنی بر اینکه اوکراین از حقوق مشابهی برخوردار است. کشور دیگر. یک کشور مستقل دیگر ما در برابر تجاوز روسیه همبستگی هستیم، این دوره… شما نمی توانید قلمرو کشور دیگری را به زور تصرف کنید. تنها کشوری که این کار را انجام می دهد روسیه است.

گسترش دموکراسی و حقوق بشر برای “برنده شدن در آینده”

پرزیدنت بایدن در ادامه گفت که ایالات متحده به حمایت و دفاع از دموکراسی در سراسر جهان ادامه خواهد داد، زیرا او معتقد است دموکراسی “بزرگترین ابزار برای مقابله با چالش های زمان ما” است و در گروه G7 و با سایر همفکران خود کار خواهد کرد. مردم. کشورها “برای نشان دادن اینکه دموکراسی ها می توانند به شهروندان خود ارائه دهند و به جهان ارائه دهند.”

اما او هشدار داد که حتی در طول نشست مجمع عمومی “منشور سازمان ملل متحد، اساس نظم بین‌المللی باثبات مورد حمله کسانی است که می‌خواهند آن را خراب کنند یا به نفع خود مخدوش کنند.” به این ترتیب، ایالات متحده به دفاع از اصول سازمان ملل متحد ادامه خواهد داد. این مسئولیت هر کشور عضو است.»

Markus Bennett

مشکل ساز هیپستر پسند. متعصب غذا موزیکال. علاقه مندان به سفر. طرفدار زامبی برنده جایزه

تماس با ما