با ادامه موج گرما برای هشتمین روز، مردم کالیفرنیا به دنبال سرپناهی هستند

صادر شده در:

یک مرد در حومه گرما زده لس آنجلس و یک زن با دو فرزند خردسال در پومونا در میان کالیفرنیایی‌هایی بودند که از سرپناهی سرد ناامید بودند زیرا دمای شدید روز چهارشنبه این ایالت را برای هشتمین روز متوالی کاهش داد.

پیش بینی می شود که دمای هوا در ساکرامنتو، مرکز ایالت و دیگر دره های داخلی به 108 درجه فارنهایت (42 درجه سانتیگراد) برسد و در اطراف منطقه لس آنجلس 100 درجه بشکند.

آژانسی که بیشتر شبکه برق کالیفرنیا را تامین می کند، از مصرف کنندگان خواست تا برای جلوگیری از خاموشی برق در ساعات ظهر و عصر صرفه جویی کنند، زیرا موج گرما منطقه خشکسالی را پوشانده و خدمه با آتش سوزی های متعدد جنگلی مرتبط با شرایط خشک مبارزه کردند.

بسیاری از افراد بدون تهویه مطبوع یا خانه در مراکز خنک کننده ای که خارج از اتاق های کنفرانس تالار شهر و مراکز اجتماعی کار می کنند، آرامش پیدا کرده اند.

اندی پالیس، رئیس و مدیر عامل اتحادیه نجات ماموریت، که به افرادی که از بی خانمانی رنج می برند کمک می کند، گفت که تعداد بی شماری از افراد بی خانمان در خیابان های مرکز شهر لس آنجلس دراز کشیده اند و به دنبال هر نقطه سایه ای می گردند که می توانند پیدا کنند.

بیلز گفت که او و خدمه‌اش روزی دو بار در خیابان‌ها قدم می‌زدند تا بطری‌های آب را تقسیم کنند. او گفت برخی از مردم به سختی حرکت می کنند، چشمان خود را باز می کنند تا به داوطلبان نگاه کنند و یک بطری سرد در دست دارند.

او گفت که حدود 1000 نفر در سه مرکز ماموریت نجات اتحادیه اروپا در این منطقه پناه گرفته اند.

این سازمان همچنین مکان های بسیار خوبی برای اقامت دیگران پیدا کرد، از جمله دو مادر با فرزندان و مردی که از حومه دره سیمی تماس گرفت، جایی که دمای هوا در روز چهارشنبه به 100 درجه فارنهایت رسید.

در ساکرامنتو، که به شدت تحت تاثیر موج گرمای طولانی مدتی قرار گرفت که از جنوب کالیفرنیا آغاز شد و در تعطیلات روز کارگر به سمت شمال حرکت کرد، یک بازیکن فوتبال دبیرستانی سقوط کرد. یک زنجیره محلی از مراکز تناسب اندام کلاس ها را لغو کرده است و می گوید سیستم تهویه مطبوع نمی تواند ادامه یابد.

به گزارش سرویس هواشناسی ملی، پیش‌بینی می‌شود در روزهای آینده دمای هوا در روزهای آتی ثابت بماند تا ساکنان در آخر هفته احساس آرامش کنند.

دستور تخلیه در شهرستان ریورساید در شرق لس آنجلس و در شهرستان سیسکیو در شمالی ترین بخش ایالت، که هم مرز با اورگان است، باقی ماند، جایی که خدمه به آتش سوزی های مرگبار واکنش نشان دادند.

طبق اعلام سازمان آتش نشانی شهرستان ریورساید، تا صبح چهارشنبه، تنها 5 درصد از آتش سوزی ریورساید در ریورساید پس از سوختن 7000 هکتار (2830 هکتار) مهار شد. این آتش سوزی دو کشته و زخمی بر جای گذاشت.

خدمه آتش نشانی 65 درصد از آتش سوزی آسیاب در سیسکیو را مهار کردند که تقریباً 4000 هکتار (1620 هکتار) سوخت.

روز سه شنبه، قیمت برق به بالاترین حد در دو سال گذشته رسید و تقاضا به بالاترین حد خود رسید زیرا خانه ها و مشاغل تهویه مطبوع خود را ارتقا دادند.

اپراتور سیستم مستقل کالیفرنیا (ISO)، اپراتور شبکه در اکثر ایالت ها، هشدار خود را در مورد قطعی های احتمالی برای چرخش اواخر روز سه شنبه بدون نیاز به قطعی لغو کرد.

در حالی که اپراتور شبکه از مصرف‌کنندگان و کسب‌وکارها می‌خواست که حفاظت را حفظ کنند، اپراتور شبکه در درجه اول نگران ساعات بعدازظهر و عصر بود، زمانی که خورشید غروب کرد و برق خورشیدی دیگر در دسترس نبود.

آخرین باری که ISO به شرکت‌های برق دستور داد برق را برای دو روز قطع کنند، در آگوست 2020 بود، زمانی که قطعی برق حدود 800000 خانه و کسب و کار را تحت تأثیر قرار داد از 15 دقیقه تا حدود 2-1/2 ساعت طول کشید.

(رویترز)

Alina Bentley

کاوشگر. کارشناس سفر. متخصص قهوه. طرفدار تلویزیون عمومی متخصص پرشور بیکن. برگزار کننده آماتور محقق فرهنگ پاپ.

تماس با ما