با افزایش افتتاحیه، تعداد افرادی که شغل خود را ترک می کنند در ماه اکتبر رکورد بالایی باقی ماند.


سن خوزه، کالیفرنیا – شش روز پس از اینکه الیزابت هولمز، موسس استارت آپ شکست خورده آزمایش خون ترنوس، در پرونده کلاهبرداری خود شرکت کرد، او دیگران را مقصر دانست، دوست پسر سابق خود را متهم به آزار و کنترل او کرد و اقدامات خود را به عنوان تکرار کرد. تلاش برای انجام کارهای خوب برای شرکتش

روز سه شنبه، خانم هلمز با انکار صریح از او دفاع کرد.

او در پاسخ به این سوال که آیا یافته های تحقیقات نظارتی فاجعه بار در ترانوس کاهش یافته است، گفت: “فکر نمی کنم این کار را کرده باشم.” او بعداً وکلای شرکتش را متهم کرد که «در جلسه زیاد صحبت کردند».

این اظهارات به شهادت اصلی خانم هلمز که یکی از نادرترین شهادت ها بود، پایان داد. برخی از مدیران فناوری، چه رسد به یک مدیر فناوری زن، تاکنون متهم به کلاهبرداری جنایی شده اند. افراد کمتری نقش دفاع از خود را بر عهده می گیرند. زمان آماده‌باش او، که انتظار می‌رود روز چهارشنبه به‌طور رسمی به پایان برسد، اوج آزمایشی بود که دنیای تجارت را مجذوب خود کرد و آن را به عنوان قیاسی با فرهنگ ساختگی سیلیکون ولی در نظر گرفت. بیش از حد

خانم هولمز 37 ساله در ادعاهای خود به عنوان مدیر اجرایی ترنوس که در سال 2003 تأسیس کرده بود، به 11 فقره کلاهبرداری اعتراف کرد. اگر مجرم شناخته شود، با 20 سال زندان مواجه خواهد شد.

محاکمه او اکنون در مراحل پایانی خود است. هر دو طرف می توانند شاهدان نهایی را در چند روز آینده فراخوانی کنند، سپس بحث را ببندند و دستورالعمل های دقیقی را به هیئت منصفه برای بررسی نتیجه بدهند.

هیئت منصفه او را بیش از شش روز شناسایی کرد. جفری کوهن، دانشیار دانشکده حقوق کالج بوستون، در مورد خانم هلمز صحبت کرد. “اگر نجات موفقیت آمیز باشد، تصمیم احتمالاً تغییر خواهد کرد.”

در بیشتر موارد، هیئت منصفه شاهد شهادت در مورد جزئیات کلاهبرداری ادعایی خانم هلمز است. ترانوس به شهرت رسید و 945 میلیون پوند جمع آوری کرد و ادعا کرد که دستگاه انقلابی او می تواند صدها آزمایش را با استفاده از یک قطره کوچک خون انجام دهد. این تبلیغات باعث شد که خانم هلمز روی جلد مجله ظاهر شود و از او به عنوان استیو جابز بعدی تقدیر شد.

اما افشاگری در سال 2015 در وال استریت ژورنال مشکلاتی را در مورد آزمایش خون Theranos نشان داد که منجر به کاهش سرکوب‌های نظارتی و شکایت‌های قضایی شد. این شرکت در سال 2018 منحل شد و خانم هلمز محکوم شد.


چه کسی در محاکمه الیزابت هلمز است

ارین ووگزارش از سن خوزه، کالیفرنیا

چه کسی در محاکمه الیزابت هلمز است

ارین وو

ارین ووگزارش از سن خوزه، کالیفرنیا

کارلوس چاوریا برای نیویورک تایمز

الیزابت هولمز، بنیانگذار بدنام استارت آپ آزمایش خون ترنوس، به دلیل دو فقره کلاهبرداری با سیم و 9 فقره کلاهبرداری با سیم محاکمه می شود.

در این مورد برخی از ارقام کلیدی وجود دارد

مورد 1 از 9

از زمانی که محاکمه او در سپتامبر آغاز شد، دادستان ها ده ها شاهد از جمله اعضای سابق هیئت مدیره، مدیران آزمایشگاه، کارکنان، سرمایه گذاران، بیماران و شرکای تجاری را فراخوانده اند. آنها جزئیات اسناد جعلی، پیش بینی های مالی خارجی، وعده های غیرواقعی و تظاهرات جعلی را در ترنوس کشف کرده اند. شاهدان اغلب ساعت‌ها را به نکات ظریف مالی، شیمی، فناوری و فلبوتومی می‌گذرانند.

بیشتر شکایت‌ها علیه خانم هولمز به ایمیل‌ها و پیام‌های متنی او متکی است تا او را مستقیماً به مسائل شرکت مرتبط کند. شاکیان باید هیئت منصفه را متقاعد کنند که خانم هولمز از مشکلات آگاه بوده و نتوانسته است آنها را برای بیمارانی که برای تصمیم گیری پزشکی به ترونوس و آزمایش خون او اعتماد کرده اند فاش کند.

وکلای هولمز در دفاع از خود سعی کردند نشان دهند که داستان شاهدان پیچیده‌تر از آنچه گفته می‌شود است. وکلای متهم سرمایه گذاران را به دلیل عدم انجام تحقیقات کافی در مورد ترنوس قبل از سرمایه گذاری سرزنش کردند. و سعی کردند مدیر آزمایشگاه را به خاطر مشکلات مربوط به صحت آزمایشات ترنوس مقصر بدانند.

در میان همه اینها، خانم هولمز به پشتی صندلی خود تکیه داد و مستقیم به جلو خیره شد، قیافه اش تار شد.

ماه گذشته، پس از اینکه دادستان ها پرونده او را به تعویق انداختند و خانم هولمز را به جایگاه فراخواندند، وکلای او شهادت کوتاهی از یک مدیر بیوتکنولوژی ارائه کردند که پس از اعتراض رسانه ها و تنظیم کننده ها به هیئت مدیره ترنوس پیوست.

خانم هلمز سپس بهانه های مختلفی برای کوتاهی ترانوس آورد. او می‌گوید که دیگران اظهارات او را درباره کارهایی که فناوری Theranos می‌تواند انجام دهد، اشتباه تفسیر کرده‌اند. او گفت که تحقیقات نظارتی در سال 2015 تعدادی از مشکلات را نشان داد و ترانوس مجبور شد آزمایش‌های خود را لغو کند، تا زمانی که تصور شود آزمایش‌های او جواب داده است. او اظهار داشت که واجد شرایط اداره آزمایشگاه نیست و به اظهارات دیگران تکیه کرده است.

او همچنین اعتراف کرد که «آرم‌های شرکت‌های دارویی» را به مجموعه‌ای از گزارش‌ها اضافه کرده است، به این معنی که شرکت‌های داروسازی فناوری Theranos را تایید کرده‌اند در حالی که آن‌ها این کار را نکرده‌اند. از این بابت ناله کرد.

او به شهادت مستقیم خود مبنی بر اینکه توسط رامش بالوانی، دوست پسر سابق، شریک تجاری و ادعایی همدستش مورد آزار و اذیت عاطفی و جسمی قرار گرفته، پایان داد. او در میان اشک‌ها شهادت داد که آقای بالوانی همه جنبه‌های زندگی او را کنترل می‌کند – از جمله برنامه، رژیم غذایی، و ارائه‌اش – و او را مجبور کرده است که برخلاف میلش با او رابطه جنسی برقرار کند.

در بازجویی متقابل، وقتی شاکیان پیامک همراه آقای بالوانی را خواندند، او دوباره شوکه شد. شاکیان چندین مایا کالپا دیگر را از خانم هولمز حذف کردند، از جمله پشیمانی از نحوه برخورد او با انتشار مجله و یک داستان روی جلد مثبت Fortune درباره شرکت که بعداً بهبود زیادی یافت.

این هفته، شاکیان به تناقض بین آنچه خانم هولمز در شهادتش گفت و آنچه سرمایه گذاران به او گفتند، اشاره کردند. بسیاری از شرکا و سرمایه گذاران Theranos شهادت دادند که معتقدند این شرکت قراردادهایی با ارتش دارد و برای مثال Medvec و فناوری آن را در میدان جنگ مستقر کرده است.

یکی از شاکیان، رابرت لیچ، دستیار وکیل ایالات متحده، خانم هولمز را به دلیل فقدان توافقنامه نظامی با طرح مکرر نسخه های مختلف یک سوال مورد انتقاد قرار داد. او تایید کرد که ترانوس قراردادی ندارد.

برای اینکه نشان دهد ترانوس هرگز برای همکاری با داروساز گلکسو اسمیت کلاین دستمزد دریافت نکرده است، آقای لیچ بارها و بارها از خانم هولمز در مورد کمبود درآمد پرسیده است و هر سال از سال 2007 تا 2014 این سوال را مطرح می کند. خانم هلمز هر بار می گفت نه.

خانم هولمز در برابر بسیاری از سطرهای سوال آقای لیچ که به خاطر نداشت و نمی دانست مقاومت کرد. او سعی کرد در برخی از سوالات به تفصیل بحث کند.

وکلای خانم هولمز برای بار دوم بعدازظهر سه‌شنبه با مجموعه‌ای از اظهارات سریع از او بازجویی کردند تا نکات آقای لیچ را دست کم بگیرند و شهادت اولیه او را تکرار کنند. خانم هولمز یک بار دیگر گفت که آقای بالوانی تخمین‌های مالی غیرواقعی از ترنوس انجام داده است و دانشمندان ترنوس گزارش‌هایی درباره فناوری او جمع‌آوری کرده‌اند.

او شهادت داد که فکر می کرد آزمایشگاه Theranos “عالی” بود تا زمانی که تحقیقات کامل در مورد موضوع نظارتی نشان داد. خانم هولمز همچنین بارها بر نگرانی خود در مورد افشای اسرار تجاری ترنوس به عنوان بهانه ای برای پنهان کردن اطلاعات از سرمایه گذاران و شرکا تاکید کرد و تاکید کرد که می ترسد شرکت توانایی خود را برای رقابت از دست بدهد. او گفت که بحث استفاده ترنوس از ماشین‌های شخص ثالث، خط‌مشی محرمانه تجاری خود ترنوس را نقض می‌کند.

آقای لیچ به دنبال این بود که این استدلال را که اکثر سرمایه گذاران و شرکای ترانوس توافق نامه های عدم افشای اطلاعاتی را امضا کرده اند که آقای هلمز انتظار داشت به آن پایبند باشد را رد کند.

او همچنین افزود که اگرچه خانم هولمز دارای برخی از اختراعات فناوری است، اما پتنت به معنای “اختراعاتی که در آثار ثبت اختراع توضیح داده شده است” نیست. آقای لیچ از او پرسید که آیا قرصی ساخته است که لیپیدهای خون را اندازه گیری می کند، همانطور که در پتنت ترنوس توضیح داده شده است.

خانم هلمز لبخندی زد، به میکروفون خم شد و گفت: “هنوز نه.”

ارین وو در گزارش مشارکت داشته است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم