با بلند شدن سفرهای تعطیلات، هزاران پرواز به تعویق افتاد یا لغو شدند

مسافران در سراسر کشور روز شنبه با احتمال لغو یا تاخیر پروازها مواجه شدند زیرا خطوط هوایی و فرودگاه ها با ترکیبی از تقاضای بالا، آب و هوای بد و کمبود کارکنان مواجه بودند.

به گفته وب سایت ردیابی پرواز FlightAware، تا شنبه شب، نزدیک به 650 پرواز در ایالات متحده لغو شده و بیش از 5200 پرواز در داخل، یا خارج از این کشور با تأخیر مواجه شده است.

در حالی که تعداد پروازهای مشکل دار بیشتر از یک روز معمولی سفر بود، تقاضا برای سفر نیز بیشتر بود. به گفته اداره امنیت حمل و نقل، تعداد مسافران در آخر هفته چهارم ژوئیه به سطح قبل از همه گیری رسیده است. تقاضای سفر در آخر هفته مشابه سال گذشته تا حد زیادی از پایین ترین سطح پاندمی بهبود یافت، اما کمتر از سطح امسال باقی ماند.

داده‌های FlightAware نشان می‌دهد که سه فرودگاه ایالات متحده که بیشتر از همه تحت تأثیر لغو و تأخیر در روز شنبه قرار گرفتند، فرودگاه بین‌المللی دالاس-فورث ورث، فرودگاه کندی و فرودگاه بین‌المللی لیبرتی نیوآرک در منطقه نیویورک بودند.

در تعطیلات کریسمس و سال نو، زمانی که آب و هوای بد و کمبود کارکنان مرتبط با Omicron برنامه خطوط هوایی را خراب کرد، تعداد پروازهای لغو شده و تاخیری بسیار کمتر از میزان بود.

با این حال، خطوط هوایی در تلاش هستند تا با تقاضا برای تعطیلات 4 جولای همراه باشند، زیرا با کمبود خلبان، شرایط آب و هوایی و تاخیر در کنترل ترافیک هوایی دست و پنجه نرم می کنند.

سخنگوی شرکت هواپیمایی دلتا در ایمیلی گفت: «تیم های دلتا به مدیریت ایمن از طریق عوامل ترکیبی ناشی از آب و هوای بد و تأخیرهای کنترل ترافیک هوایی که بر زمان کار خدمه پرواز تأثیر می گذارد، ادامه می دهند». لغو پرواز همیشه آخرین راه حل است و ما صمیمانه از مشتریان خود به دلیل ایجاد اختلال در برنامه سفر آنها عذرخواهی می کنیم.

دلتا گفت که به مشتریان این امکان را می دهد که اگر بین همان مقصد و مبدا پرواز می کنند، پروازها را از اول تا چهارم ژوئیه بدون تغییر قیمت تغییر دهند.

یونایتد ایرلاینز نیز برنامه های هواشناسی و کنترل ترافیک هوایی را عامل این تاخیر دانست.

بر تنش در امریکن ایرلاینز یک نقص کامپیوتری در سیستم معاملاتی پرواز آزمایشی بود که به گفته این شرکت هواپیمایی اجازه داد برخی از پروازهایی را که «نباید مجاز می‌شد» انجام می‌دادند. اما امریکن گفت که “انتظار هیچ تاثیر عملیاتی از این موضوع” ندارد و افزود که “محرکات اصلی تاخیر/لغو” در روز شنبه “مسائل کنترل آب و هوا و ترافیک” بوده است.

اداره هوانوردی فدرال دلیل اصلی تاخیر و لغو پروازها را شرایط آب و هوایی و به دنبال آن تقاضای سفر اعلام کرد. آژانس FAA در مورد مسائل مطرح شده توسط خطوط هوایی عمل کرده است و با آنها کار می کند تا اطلاعاتی را به اشتراک بگذارد تا هواپیماها در شرایطی که آب و هوا و سایر رویدادهای فضای هوایی ظرفیت را محدود می کنند، در حال حرکت باشند. در بیانیه ای افزوده شد. بالا و افزایش اشتراک داده.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما