با تجدید نظر سرمایه گذاران در مورد ناشناس بودن Omicron، بازارهای جهانی تثبیت شده اند.


تصویر
اعتبار …ریچارد درو / آسوشیتدپرس

روز دوشنبه، بازارهای جهانی نشانه هایی از ثبات را نشان دادند زیرا سرمایه گذاران نفس عمیقی کشیدند و با دقت بیشتری به موارد شناخته شده و ناشناخته نوع جدید کووید-19 نگاه کردند.

سهام در وال استریت و اروپا در روز جمعه به دلیل اخبار اولیه از کشف نوع جدیدی از Omicron در آفریقای جنوبی به شدت کاهش یافت. سازمان جهانی بهداشت این را به عنوان “نوع اضطراب”، جدی ترین دسته آن نامیده است. سهام شرکت‌های صنایعی مانند خطوط هوایی و سایر شرکت‌های مسافرتی که در ماه‌های اخیر رو به بهبود بوده‌اند، به دلیل اعمال محدودیت‌های دولت برای جابه‌جایی از مرزها به شدت آسیب دیده‌اند. قیمت نفت و بازده اوراق قرضه به شدت کاهش یافت و سرمایه گذاران را بر آن داشت تا برای پول خود به بنادر امن تر پرواز کنند.

روز دوشنبه، با پاسخ های سریع به تهدید ناشی از Omicron، سرمایه گذاران شروع به بررسی احتمالاتی غیر از فاجعه کردند. برخی می گویند که سویه جدید ممکن است مسری تر و مقاوم تر به واکسن باشد، اما ممکن است برای سلامتی کسانی که واکسینه شده یا قبلاً آلوده شده اند نیز خطرناک تر باشد.

با در نظر گرفتن این موضوع، سهام در اروپا در معاملات اولیه روز دوشنبه مثبت شد و بازارهای لندن، پاریس و فرانکفورت کمتر از 1 درصد رشد کردند.

وال استریت همچنین پیش بینی کرد که بازارهای آتی پس از دوشنبه بازتر خواهند شد.

در نشانه دیگری از بهبود جو بازار، قیمت نفت اروپا در اوایل روز افزایش یافت. نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت، دو شاخص اصلی، 4 تا 5 درصد افزایش یافتند.

بازارهای اروپایی ممکن است سیگنالی را از سهام آسیا-اقیانوسیه گرفته باشند که در روز دوشنبه به شدت کاهش یافتند، اما نه به اندازه سقوط سایر سهام در روز جمعه. شاخص Nikkei 225 ژاپن در روزی که دولت مرزهای این کشور را مسدود کرد، چند روز پس از باز شدن آن برای مسافران تجاری کوتاه مدت و دانشجویان بین المللی، 1.6 درصد کاهش یافت.

اما سهام در شانگهای ثابت بود و بازار هنگ کنگ آن روز را کمتر از 1 درصد به پایان رساند. سایر بازارهای منطقه در روز جمعه با کاهش اندکی نسبت به بازار جهانی سقوط کردند.

اعتبار …امیر کوهن / رویترز

کشف نوع Omicron در مقطع حساسی برای صنعت هواپیمایی که تازه شروع به تجدید حیات کرده است، رخ داده است.

سوال این است که آیا نوع جدید کروناویروس مانند نوع دلتا در تابستان امسال مسافران را منصرف خواهد کرد؟

بسیاری از کشورها، از جمله ایالات متحده، بازدیدکنندگان از آفریقای جنوبی و تعداد انگشت شماری از کشورهای همسایه را ممنوع کرده اند. ژاپن، مراکش و اسرائیل همه بازدیدکنندگان خارجی را ممنوع کرده اند، در حالی که فیلیپین بازدیدکنندگان از آفریقای جنوبی و بسیاری از کشورهای اروپایی را ممنوع کرده است.

بهبود سفرهای بین المللی کمتر از ایالات متحده است. تصمیم پرزیدنت بایدن در این ماه برای کاهش محدودیت‌های طولانی مدت بر مسافران خارجی، نوید آن را داد که دوباره این روند را تحریک کند. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

تنها دو شرکت هواپیمایی ایالات متحده، دلتا ایر لاین و یونایتد ایرلاینز، از آفریقای جنوبی پرواز می کنند. هر دو گفته اند که هنوز قصد ندارند برنامه های خود را در واکنش به ممنوعیت دولت، که روز دوشنبه اعمال می شود و برای شهروندان آمریکایی یا مقیم دائم قانونی اعمال می شود، تنظیم کنند. دلتا سه پرواز هفتگی بین آتلانتا و ژوهانسبورگ دارد. یونایتد پنج پرواز در هفته بین نیوآرک و ژوهانسبورگ انجام می دهد و برنامه هایی برای از سرگیری پروازهای بین نیوآرک و کیپ تاون در روز چهارشنبه تغییری نکرده است. هیچ یک از کشورهایی که محدودیت‌های جدید سفر را اعلام کرده‌اند، منابع اصلی تجارت برای شرکت‌های هواپیمایی آمریکایی نیستند.

هیچ شرکت هواپیمایی بزرگ ایالات متحده هیچ تغییر مشخصی در روند به دلیل این نوع اعلام نکرده است. و در حالی که همه مسافرانی که در ایالات متحده پرواز می کنند باید شواهدی مبنی بر منفی بودن آزمایش کرونا ارائه دهند، افراد غیرشهروند نیز باید به طور کامل واکسینه شوند.

در ایالات متحده، سفرهای هوایی تقریباً بهبود یافته است، اگرچه بسیاری از مشاغل هنوز از اعزام کارمندان به سفرهای کاری محتاط هستند. طبق گزارش اداره امنیت حمل و نقل، تعداد افرادی که در هفته گذشته در پست های بازرسی امنیتی فرودگاه ها بررسی شدند، در سال 2019 تنها 10 درصد کمتر از هفته مشابه بود. و با پرهیز از اختلال چند روزه در برخی خطوط هوایی در ماه‌های اخیر، این صنعت با موفقیت به مقابله با هجوم مسافران پرداخته است.

اعتبار …آنا لیمینوویچ برای نیویورک تایمز

با صف های طولانی در پمپ بنزین ها، قفسه های خالی در فروشگاه های مواد غذایی و چشم انداز کاهش کریسمس بدون کیک چرخ کرده، وزارت حمل و نقل بریتانیا شروع به استخدام رانندگان کامیون در خارج از کشور کرد.

ارقام رسمی منتشر نشده است، اما در اواسط اکتبر، الیور داودن، رئیس مشترک حزب محافظه کار، در یک برنامه رادیویی گفت که درخواست های “نسبتا محدود” دریافت شده است و کمی بیش از 20 درخواست وجود دارد. تایید شده.

دیوید سگال برای نیویورک تایمز گزارش داد، بنابراین به جای دریافت تسهیلات فوری، پیشنهاد ویزا به راه حلی غیررسمی برای درخواست بریتانیا برای همه‌گیری پس از برگزیت تبدیل شده است.

به گفته برخی از رانندگان شاغل در بریتانیا، از زمان برگزیت که در ژانویه 2020 اجرایی شد، این کشور بیگانه‌هراسی‌تر شده است. کمپین خروج از اتحادیه اروپا توسط حزب استقلال بریتانیا به رهبری نایجل فاراژ، رهبر آن انجام شد. قانونی که “شغل در بریتانیا برای کارگران بریتانیایی” را تضمین می کند. او در سال 2013 نسبت به “امواج جنایت رومانیایی” هشدار داد.

دولت بریتانیا تخمین می زند که به 100000 راننده دیگر نیاز دارد. این سوال را ایجاد می کند که چرا وزارت حمل و نقل تنها 5000 ویزا موقت ارائه کرده است. در پارلمان، سیاستمداران مخالف ادعا می کنند که ارقام پایین نشان دهنده معضل دولت محافظه کار است. مقاله را بخوان

پنل‌های خورشیدی و باتری‌های خودروهای الکتریکی به کبالت متکی هستند، فلزی که در جمهوری دموکراتیک کنگو به وفور یافت می‌شود و در جاهای دیگر نادر است. اگرچه ایالات متحده مدتهاست اهمیت استراتژیک کشور آفریقای مرکزی را تشخیص داده است، اما دولت های اخیر برای حفظ این روابط کاری انجام نداده اند و چین را مجبور به ادامه کار کرده اند.

تحقیق نیویورک تایمز، “مسابقه به سوی آینده”، تقاضای جهانی برای مواد خام را با شروع انقلاب انرژی پاک بررسی می کند. کشورهایی مانند جمهوری دموکراتیک کنگو که دو سوم ذخایر کبالت جهان را تولید می کند، نقشی را ایفا می کنند که عربستان سعودی و دیگر کشورهای نفت خیز بازی می کنند. مسابقه برای تامین منابع می تواند پیامدهای گسترده ای برای هدف مشترک حفاظت از سیاره داشته باشد.

تحقیق را بخوانید:

  • قهرمانی جهان: رقابت برای کبالت مورد استفاده در خودروهای الکتریکی جرقه جنگ قدرت بین چین و ایالات متحده در کنگو را برانگیخته است.

  • چگونه آمریکا به چین باخت: ایالات متحده نتوانست از چندین دهه سرمایه گذاری در کنگو محافظت کند و اساساً منابع خود را به چین اختصاص داد.

  • امتیاز کلیدی: تایمز خبرنگاران را به سه جلد درگیر در نبرد فرستاد. در اینجا برخی از یافته های تحقیقات آنها آمده است.

  • روابط تجاری هانتر بایدن: این شرکت که توسط پسر رئیس جمهور تأسیس شد، ترتیبی داد که معدن کبالت در کنگو به یک شرکت چینی فروخته شود. در اینجا جزئیات معامله است.

  • نحوه ساخت باتری ماشین های الکتریکی: همه چیز با مواد معدنی و فلزات گرانبها مانند کبالت شروع می شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم