با تمام شدن باتری و بدون سوخت، ماموریت Mangalyaan هند به پایان می رسد

بنگالورو: سوخت مدارگرد مریخ هند تمام شده است و باتری آن به حد ایمن تمام شده است، که این گمانه زنی را تقویت می کند که اولین ماموریت بین سیاره ای این کشور “Mangalian” سرانجام نقش طولانی خود را به پایان رسانده است. ماموریت مدارگرد مریخ 450 کرور روپیه بر روی PSLV-C25 در 5 نوامبر 2013 پرتاب شد و فضاپیمای MOM با موفقیت در 24 سپتامبر 2014 در اولین تلاش خود در مدار مریخ قرار گرفت.

منابعی در سازمان تحقیقات فضایی هند (ISRO) به PTI گفتند: “در حال حاضر هیچ سوختی باقی نمانده است. باتری ماهواره تمام شده است.” لینک از دست رفت

با این حال، هیچ خبر رسمی از آژانس فضایی ملی کشور که در اینجا مستقر است، منتشر نشده است.

با سوخت روی هواپیما، ISRO در حال انجام مانورهای مداری بر روی فضاپیمای MOM بود تا آن را به مدار جدیدی منتقل کند تا از کسوف قریب الوقوع در گذشته جلوگیری کند.

این مقامات که خواستند نامشان فاش نشود، گفتند: «اما اخیراً ماه‌گرفتگی‌های پشت سر هم رخ داده است، از جمله یکی از آن‌ها که هفت ساعت و نیم به طول انجامید».

یکی دیگر از مقامات گفت: «از آنجایی که باتری ماهواره به گونه‌ای طراحی شده است که مدت خسوف را تنها در حدود 1 ساعت و 40 دقیقه تحمل کند، خورشید گرفتگی طولانی‌تر باتری را فراتر از حد مطمئن تخلیه می‌کند.
مقامات ISRO خاطرنشان کردند که مدارگرد مریخ حدود هشت سال است که کار می کند، یعنی بسیار فراتر از عمر شش ماهه ماموریت طراحی شده آن.

آنها گفتند: «این کار کار خود را انجام داده و به نتایج علمی مهمی دست یافته است.

اهداف این ماموریت عمدتاً فنی بود و شامل طراحی، تکمیل و پرتاب یک فضاپیما بر روی مریخ بود که قادر بود به اندازه کافی مستقل در طول مرحله پرواز عمل کند. مدار مریخ و صحنه را در مدار مریخ وارد کنید/گرفته کنید.

MOM – یک پروژه آزمایشی فنی – پنج محموله علمی (در مجموع 15 کیلوگرم) را برای جمع‌آوری داده‌های زمین‌شناسی سطح، مورفولوژی، فرآیندهای جوی، دمای سطح و فرآیند فرار جوی حمل کرد.

این پنج ابزار عبارتند از: دوربین رنگی مریخ (MCC)، طیف سنج تصویربرداری مادون قرمز حرارتی (TIS)، سنسور متان مریخ (MSM)، تحلیلگر ترکیب خنثی جوی اضافی مریخ (MENCA) و نورسنج آلفای لیمان (LAP).

مقامات ISRO خاطرنشان کردند که “MOM دستاوردهای زیادی مانند مقرون به صرفه بودن، زمان کوتاه مدت، بودجه بندی اقتصادی جمعی و کوچک سازی پنج محموله علمی ناهمگن دارد.”

هندسه مداری بسیار بیضوی MOM MCC امکان گرفتن عکس های فوری سریع از “دیسک کامل” مریخ در دورترین نقطه و جزئیات دقیق تر از نزدیک ترین نقطه را فراهم کرده است.

MCC بیش از 1000 تصویر تولید کرده و اطلسی از مریخ منتشر کرده است.

این در حالی است که هنوز برنامه های ماموریت “Mangalian” به سیاره سرخ تایید نشده است.

ISRO در سال 2016 یک “تبلیغ فرصت” (AO) برای ماموریت مدارگرد مریخ آینده خود (MOM-2) در سال 2016 ایجاد کرد، اما مقامات اذعان کردند که هنوز در تابلوی ترسیم با تاریخ وجود دارد.

پروژه های «گاگانیان»، «چاندرایان-3» و «آدیتیا – ال1» در فهرست اولویت فعلی آژانس فضایی قرار دارند.

AO گفت: “ماموریت بعدی مدارگرد مریخ اکنون برنامه ریزی شده است تا فرصت پرتاب آینده را فراهم کند. پیشنهادهایی از دانشمندان علاقه مند در هند برای انجام آزمایشات روی مدارگرد مریخ Mission-2 (MOM-2) برای رسیدگی به اطلاعات علمی مرتبط درخواست شده است. مسائل و موضوعات.”

یکی از مقامات ارشد ISRO در پاسخ به پرسشی درباره به‌روزرسانی MOM-2 به PTI گفت: «هنوز در لیست تأیید شده نیست.

این مقام مسئول گفت: ما باید بر اساس رایزنی های گسترده تر با جامعه پژوهشی، پیشنهادات و محموله های پروژه را تدوین کنیم. “این هنوز در تابلوی طراحی است. اما برای تکمیل کار به جزئیات بیشتر و همکاری بین المللی نیاز دارد.”


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم