با جمع آوری شواهد تیم در 6 ژانویه، رسانه های محافظه کار چند برابر شدند

پس از آخرین جلسه استماع تابستانی کمیسیون در 6 ژانویه در هفته گذشته، صحبت در مورد گروه های CNN و MSNBC به یک احتمال جالب، البته آشنا، در مورد آنچه ممکن است از کشف کمیسیون حاصل شود تبدیل شد. چندین منتقد گفتند که پرونده پیگرد کیفری رئیس جمهور سابق دونالد جی. ترامپ نه تنها موجه است، بلکه با توجه به شواهدی مبنی بر عدم اقدام وی در هنگام غارت کنسرت از سوی شورشیان، به نظر محتمل به نظر می رسد.

اگر شبیه دژاوو به نظر می‌رسد – پیش‌بینی‌های بیشتری درباره سقوط ترامپ در راه است – پاسخ به شنیده‌ها از تریبون‌های طرفدار ترامپ چیزی جدید به نظر می‌رسد که نشان‌دهنده مدت‌هایی است که گارد امپراتوری برای رسانه‌های دوستانه برای بازنویسی تاریخ خشونت‌آمیز آن روز انجام داده است.

اگرچه تصویر آشکار کمیسیون از شکست آقای ترامپ در مداخله باعث شد تا دو رسانه با نفوذ جناح راست، نیویورک پست و وال استریت ژورنال، او را در آخر هفته محکوم کنند، چندین چهره اصلی محافظه کار رسانه ای همچنان به محکومیت او ادامه دادند. سیاست عقیم تر داستان 6 ژانویه 2021. آنها پلیس کاپیتول را به شرور تبدیل کردند و ادعا کردند که یک توطئه دولتی برای جرم انگاری مخالفان سیاسی.

مارک لوین، مجری برنامه گفتگو، این ایده را به سخره گرفت که آقای ترامپ سعی کرده انتخابات را باطل کند یا شورش را دامن بزند. آقای لوین در جریان حضور در فاکس نیوز به صراحت اعلام کرد که اگر این کار را انجام می داد، رئیس جمهور سابق اقدامات مستقیم تری مانند دستور دستگیری معاون رئیس جمهور مایک پنس یا اخراج دادستان کل انجام می داد.

آقای لوین پنجشنبه شب در شبکه فاکس نیوز گفت: “با تمام صحبت هایی که در مورد جنایت می شود فکر می کنید، آنها به ما نشان می دهند.” وی افزود: چیزی وجود ندارد. هیچ مدرکی وجود ندارد که نشان دهد دونالد ترامپ در تلاشی برای سرنگونی خشونت آمیز انتخابات یا دولت ما دست داشته است.

برای نشان دادن دقیقاً منظورش، آقای لوین از بخشی از متمم چهاردهم خواند که می‌گوید هر کسی که «درگیر شورش یا شورش باشد» از تصدی پست فدرال منع شده است.

آقای لوین توضیح داد که به همین دلیل است که رسانه ها 6 ژانویه را به عنوان یک “شورش” توصیف می کنند.

(نویسنده این مقاله یکی از همکاران MSNBC است.)

بخشی از پیام سوگند به حامیان ترامپ در واقع این است: ممکن است در ابتدا از آنچه فکر می‌کردید در کاپیتول رخ داده است، با وحشت دیده باشید، اما رسانه‌های جریان اصلی شما را فریب داده‌اند.

جو والش، نماینده سابق جمهوری خواه کنگره و مجری رادیو که حزب را به دلیل حمایت بی دریغ از آقای ترامپ ترک کرد. آقای والش افزود که تا زمانی که کمیسیون شواهد خود را ارائه کرد، “نیمی از کشور اهمیتی نمی دادند یا فکر می کردند که این یک فریب است.”

ناهماهنگی می تواند گیج کننده باشد. همان مجریان فاکس نیوز که از رئیس دفتر رئیس جمهور درخواست می کردند تا با رئیس جمهور میانجیگری کند یا در خطر “از بین بردن میراث او” بود، همانطور که لورا اینگراهام در متنی به مارک میدوز در 6 ژانویه نامید، اکنون رسانه های اصلی را متهم می کنند. رویدادهای اغراق آمیز در کاپیتول

روایت محافظه‌کارانه اغلب بر هسته‌ای از حقیقت در مورد اظهارات ناقص یا متناقض مجریان قانون و شاهدان تکیه می‌کند – یک اتفاق معمول در هر تحقیق گسترده – که متحدان آقای ترامپ در رسانه‌ها متورم می‌شوند.

جولی کلی یکی از بانفوذترین روزنامه نگاران جناح راست است که پس از 6 ژانویه از آقای ترامپ حمایت کرد و نویسنده ای برای عظمت آمریکاست که مقالاتش در رسانه های محافظه کار مهمی مانند فاکس نیوز پوشش داده شده است. بیش از یک سال است که خانم کلی در مورد شدت حمله تردیدهایی را مطرح کرده و مرگ افسران پلیس را در آن روز در محل حادثه کم اهمیت جلوه داده است.

یک گزارش اولیه از پلیس کاپیتول در 6 ژانویه گفت که افسر برایان اسکینیک پس از سقوط بر اثر جراحات وارده “هنگام درگیری فیزیکی” با آشوبگران طرفدار ترامپ جان خود را از دست داد. بعداً کالبد شکافی نشان داد که او پس از چند ساعت سکته مغزی به دلایل طبیعی درگذشت.

خانم کلی و دیگران وسواس زیادی نسبت به یافته‌ها داشتند، اغلب بدون اینکه اذعان کنند که افسر توسط شورش‌گران مورد حمله قرار گرفته و با یک ماده شیمیایی تحریک‌کننده ناشناخته اسپری شده است، یا اجازه می‌دهند ضربه‌ای که تجربه کرده در وضعیت او نقش داشته باشد، که پزشکی قانونی گفت. . او در ماه آوریل در مقاله‌ای با عنوان «کاهش بودجه پلیس کاپیتول» اعلام کرد: «سیکنیک در نتیجه هیچ اتفاقی که در 6 ژانویه رخ داد نمرده است». کلی افزود: «اما این مانع پلیس کنگره نمی شود که به انتشار این دروغ ادامه دهد که حامیان ترامپ مسئول مرگ او هستند.

خانم کلی به ایمیل درخواست نظر پاسخ نداد.

یکی دیگر از راه‌هایی که چهره‌های محافظه‌کار رسانه‌ها پلیس کاپیتول را سرکوب کرده‌اند این است که ادعا کنند این ایده که مردم به زور به ساختمان کنگره نفوذ می‌کنند نوعی فریب است.

کمیسیون 6 ژانویه چندین ویدئو از هجوم آشوبگران به محل برگزاری را نشان داد. یکی از اعضای گروه پسران مغرور، دومینیک پزولا، با استفاده از سپر پلیس برای شکستن یک پنجره، دستگیر شد و به ده‌ها شورش‌گر اجازه داد تا به ساختمان حمله کنند.

در برنامه روز جمعه در فاکس نیوز، تاکر کارلسون شهادت یک مقام امنیتی سابق ناشناس کاخ سفید را که گفته بود ماموران سرویس مخفی با خانواده هایشان تماس گرفته بودند تا در صورت کشته شدن با آنها خداحافظی کنند، به تمسخر گرفت. آقای کارلسون سپس ویدئویی پخش کرد که نشان می‌داد افسران پلیس کنگره بسیار بیشتر از تعدادشان بیکار ایستاده‌اند و شورش‌کنندگان از میان سنگرها عبور می‌کنند.

او گفت: «ما نمی‌توانیم ببینیم که چرا پلیس فیلم‌هایی را ضبط می‌کند که به مردم اجازه ورود به مجتمع کنگره را می‌دهد.» او این جلسات را یک «محاکمه نمایشی» خواند و گفت که به شبکه‌اش افتخار می‌کند که آن‌ها را در ساعات پربیننده پخش نمی‌کند.

همانطور که افسران پلیس کاپیتول به عنوان چیزی کمتر از قهرمان به تصویر کشیده می شوند، قهرمانان جدیدی ظهور می کنند. یکی از داستان‌هایی که هفته گذشته در سمت راست منتشر شد، در مورد زنی 69 ساله به نام پام همفیل بود که اخیراً پس از اعتراف به جرمش به تجاوز به ساختمان کنگره در 6 ژانویه، محکومیت 60 روزه‌اش را آغاز کرد. همفیل در نمایش کلی تراویس و باک سکستون، که در بسیاری از بازارها جایگزین راش لیمبو شد، به تصویر کشیده شد و الگویی بود برای پیام های دلسوزانه ای که محافظه کاران درباره او می شنیدند. میزبانان او را به عنوان یک قربانی توصیف کردند – یک مادربزرگ و یک بیمار سرطانی که به مجازات شدید غیرمنطقی محکوم شد.

کلی تراویس با اشاره به جنبش Black Lives Matter گفت: “به ماه های اعتراضات BLM در سراسر این کشور فکر کنید.” چه تعداد از اغتشاشگران واقعی در حال گذراندن 60 روز حبس به خاطر آنچه که باعث شده اند؟ این کاملا غیرقابل دفاع است.

حتی بزرگ‌ترین افشاگری‌های کمیسیون به رسانه‌های راست‌گرا هم افتاد. وقتی کسیدی هاچینسون، دستیار سابق کاخ سفید، واکنش خشونت‌آمیز آقای ترامپ را پس از امتناع ماموران سرویس مخفی از همراهی او تا ساختمان کنگره توصیف کرد، برخی از مفسران راست‌گرا اصرار داشتند که طرفداران رئیس‌جمهور سابق از شنیدن عصبانیت او از دست او راحت شوند. قادر به رفتن نیست.

الکس مارلو، مجری روزنامه Breitbart News Daily، به شنوندگان خود گفت که بسیاری از حامیان ترامپ این ایده را دوست دارند که رئیس جمهور آنها برای پیوستن به آنها در کنگره مبارزه می کند، و او به آنها گفت که این کار را خواهد کرد.

آقای مارلو در ایمیلی گفت که معتقد است بسیاری از محافظه‌کاران در بین مخاطبانش جلسات استیضاح و تحقیقات رابرت اس. مولر سوم در مورد دخالت روسیه در انتخابات 2016 را تماشا می‌کردند. او در توصیف دیدگاه شنوندگانش گفت: ترامپ دوباره قربانی کمپین بدنام کردن یک خودروی تندرو توسط نهادهای سیاسی و رسانه‌ای شد.

بخشی از اثربخشی دفاع رسانه‌های محافظه‌کار از رفتار رئیس‌جمهور سابق در ۱۵ دی، متحد کردن آنها بود. در حالی که کمیسیون ادعای خود را مطرح می کرد، تعداد کمی از صفوف پایین افتاده اند تا اقدامات او را زیر سوال ببرند. با این حال، برخی شروع به نشان دادن علاقه به دیگر رقبای احتمالی ترامپ مانند ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا کرده اند. خانم انگرهام برنامه خود را روز جمعه از فلوریدا پخش کرد و در آنجا با فرماندار ملاقات کرد.

اما واشنگتن پست و مجله، آقای ترامپ را در آخر هفته محکوم کردند که ممکن است شکاف های عمیق تری در حال شکل گیری باشد.

این دو نشریه، مانند فاکس نیوز، بخشی از امپراتوری رسانه ای محافظه کار روپرت مرداک، سرمقاله هایی منتشر کرده اند که شخصیت آقای ترامپ را زیر سوال می برند. این مجله آخرین افشاگری ها از انفعال او را “وحشتناک” توصیف کرد.

این روزنامه از این هم فراتر رفت و رفتار او در 6 ژانویه را “ننگ ابدی” خواند و اعلام کرد که “ترامپ ثابت کرده است که شایسته نیست دوباره مدیرعامل این کشور شود.”

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما