با سبک تنیس، شکست دادن کلاسیک ها دشوار است

حداقل برای کسانی که شاهد کسب هفتمین قهرمانی نواک جوکوویچ در ویمبلدون و بیست و یکمین عنوان گرند اسلم در روز یکشنبه بودند (تقریباً هیچ کس تعجب نکرد)، این تجربه بسیار سرگرم کننده بود.

مطمئناً مهارت‌های دفاعی ضد گلوله و سرویس‌های مسحورکننده او وجود داشت. به آن هیجان تماشای آقای جوکوویچ، یک صرب 6 فوتی، را اضافه کنید که انعطاف‌پذیری جهنده و هیکل پاره شده خود را (که با رژیم غذایی بدون گلوتن و رژیم آموزشی پیشرفته به دست می‌آید) در سه تمرین نشان می‌دهد. -ساعت، فینال چهار ست. با این حال، برای کسانی که به این چیزها اهمیت می دهند – مثلاً منتقدان مد – ظرافت تئاتری آقای جوکوویچ از یک نابهنگامی بهره مند شده است که به آغاز مسابقات در سال 1877 بازمی گردد. یعنی یک کد لباس سفید سختگیرانه هنوز توسط برنامه معروف All اجرا می شود. باشگاه انگلستان .

بازیکنان معاصر تمایل دارند از سفیدپوستان تنیس که در اصل برای محدود کردن یا پنهان کردن شواهد نژاد طراحی شده بودند – که در بین جامعه‌هایی که مدت‌هاست روی این ورزش قفل داشتند – ناشایست تلقی می‌شدند – و بازیکنان باید در ویمبلدون از آن‌ها استفاده کنند نگران باشند. لحظه وارد محوطه دادگاه می شوند. و معروف است که آندره آغاسی از کد لباس ویمبلدون (“چرا باید سفید بپوشم؟ من نمی خواهم سفید بپوشم”، او در دفتر خاطرات خود در سال 2009 نوشت) بدش می آمد که از شرکت در مسابقات از سال 1988 تا 1990 خودداری کرد و گیر کرد. قبل از اینکه تسلیم شود و سپس اولین و تنها عنوان قهرمانی خود در ویمبلدون را در سال 1992 به دست آورد.

خزش پایه رایج است. درجه ای از عقب نشینی را می توان با توجه به قوانین سختگیرانه لباس فهمید که اقلام غیرسفید را به جز تزئینات روی درزهای بیرونی، یقه و پاهای شورت و همچنین در نمادهایی که عرض بیش از یک سانتی متر دارند، ممنوع می کند. حتی کرم یا عاج هم بی‌خطر هستند و کفش‌های کتانی با کف نارنجی وقتی راجر فدرر را در مسابقات قهرمانی 2013 به تن کرد، به دردسر افتاد.

سنت بر راحتی در ویمبلدون برتری دارد. به جنجالی که رافائل نادال در سال 2005 یکی از پیراهن‌های بدون آستین سفید خود را پوشید، به جنجال‌هایی که به استقبال او آمد، نگاه کنید. (برای اهداف فعلی، ورزشکاران مرد در کانون توجه قرار دارند.)

با این حال، چیزی که این ناظر را شگفت‌زده می‌کند، این سوال است که چرا – جدای از شانس مارک‌های پولی یا ادعای مشکوک در اواخر قرن بیستم مبنی بر اینکه رنگ‌ها در تلویزیون بهتر خوانده می‌شوند – ممکن است یک ورزشکار بخواهد از لباس‌هایی که در لباس هستند دوری کند. همان زمان عملی و تضمینی در لباس، تاریخچه ای غنی از تأثیرگذاری بر سبک خارج از ورزش دارد.

حتی یک بررسی سریع از تاریخ قرن بیستم نشان می دهد که تنیس چقدر بر مد تأثیر گذاشته است. از قرن نوزدهم به بعد، دادگاه ها به عنوان آزمایشگاهی برای نوآوری عمل کردند و اغلب از آنچه تصور می کنید، آینه تغییرات اجتماعی بودند. ظرافت بازیکنانی مانند رنه لاکوست، تنیسور فرانسوی دهه 1920 ملقب به کروکودیل را در نظر بگیرید، که پیراهن‌های پولوی پنبه‌ای آستین کوتاه‌تر و خنک‌تر، آستین‌های بلندتر و آستین کوتاه‌تر را جایگزین لباس‌های سفید تنیس بافته یا پشمی آن زمان کرد. مونوگرام تمساح. پیراهن‌ها از لباس‌های اولیه به یک یقه برجسته تبدیل می‌شوند.

همچنین مورد تاسف بار فرد پری را در نظر بگیرید. آقای پری که سابقاً شماره یک جهان بود، هشت عنوان گرند اسلم تک نفره را در دهه 1930 به دست آورد، از جمله سه عنوان متوالی ویمبلدون از سال 1934 تا 1936. او در ادامه برندی را تأسیس کرد که به خاطر پیراهن های چوگان تزئین شده سفیدش معروف بود. با پیراهن های زرد و زرد. – گروه سیاه‌پوستان قطع شد، این شرکت در سال 2020 زمانی که پوشاک چوگان آن به عنوان لباس شبه‌نظامی توسط راست افراطی Proud Boys انتخاب شد و مجبور شد فروش پیراهن‌های چوگان خود را در ایالات متحده و کانادا کاهش دهد، به طور خطرناکی به سقوط نزدیک شد.

مدل های ظرافت تنیس در هر سنی ظاهر می شوند. به عنوان مثال، در پایان قرن بیستم، تالار مشاهیر بین‌المللی تنیس باج پتی – یکی از تنها سه آمریکایی که در مسابقات آزاد فرانسه و مسابقات قهرمانی ویمبلدون تک نفره مردان در همان سال (1950) برنده شده‌اند – و یک تالار معروف و پیشرفته وجود دارد. به خاطر سبک راحتش در داخل و خارج از زمین. در امتداد قوس، آرتور اش، تنها مرد سیاهپوستی است که عناوین انفرادی را در ویمبلدون، اوپن ایالات متحده، و اوپن استرالیا کسب کرده است، و یک ماورایی با تصویری ماهرانه که بر سبک ذهنی خود در بازی با شلوارک زیبای بلک پیچک و چوگان راحت خود تاکید کرده است. و عینک‌های لبه‌دار یا سایه‌های بزرگ – عمداً برای مقابله با کلیشه‌های نژادی طراحی شده‌اند که هنوز در دهه 70 ورزش را آزار می‌دادند.

سبک آن دوران بد قدیمی به یک رپ ناعادلانه تمایل دارد. با این حال، در حالی که درست است که بعید است که ظرافت شلوار سبز فرد آستر را برای ورزشکاری مانند بیل تیلدن – قهرمان آمریکایی که زمانی از سوی آسوشیتدپرس به عنوان بهترین بازیکن نیمه اول قرن بیستم انتخاب شد – ببینیم. هیچ دلیلی برای فراموش کردن یا رد کردن مشارکت‌های بازیکنان وجود ندارد، همچنین به‌خاطر جذابیت یا عجیب‌وغریب بودنشان به‌خاطر هوش و ذکاوتشان در لباس‌ها به یاد می‌آیند.

ما در اینجا در مورد جان مک انرو و بیورن بورگ صحبت می کنیم، رقیبان هم در دادگاه اصلی و هم در عرصه مد دهه 1980. آقای مک‌انرو با شلوارک و پیراهن‌های بند کشی‌اش، تبدیل به پسری برای تولیدکننده لباس ورزشی ایتالیایی سرجیو تاچینی شد. بیورن بورگ، یک سکسی مو بلند سوئدی با هدبند، به قرار دادن نشانگر میراث ایتالیایی دیگر، ویلا، روی نقشه کمک کرد. ناگهان، آن ظاهرها و علائم تجاری قدیمی – با تناسبات محکم و تجلیل آشکارا سکسی از آناتومی مردانه ورزشکار – هم برای علاقه مندان به ورزش و هم برای آنهایی که با آس های کوچه آشنا نیستند، دوباره تازه به نظر می رسند.

در سایر مسابقات گرند اسلم، آقایان مک‌انرو و بورگ ظاهر فیلا تاچینی خود را با آستین‌های راه راه، ژاکت‌های رنگی، طرح‌های راه راه، کمربندهای رنگارنگ کمری، و دستبندهای رنگارنگ با رنگ‌های میهن‌پرستانه یا جزئیاتی که شاید هرگز از آنها عبور نکرده‌اید، به افراط کشیده‌اند. جمعیت رسمی در کلوپ آل انگلستان.

اما حقیقت این است که واقعاً نیازی به هیچ افزودنی نبود. چه روی گل، چمن، بتن مصنوعی یا بتن شهری ترک خورده باشد، تلاش برای بهبود سفیدی تنیس تقریباً بیهوده است.

Adrienne Daniel

قهوه‌کار بسیار جذاب. دانشجو. محقق سفر. بت نوجوان آینده.

تماس با ما