با شوهر پرخاشگر چگونه رفتار می کنید؟

همه ما حق داریم عصبانی شویم، اما مهم این است که چگونه عصبانیت خود را ابراز کنیم. خشم می تواند یک مزاحمت و ناراحتی جزئی یا در شکل حاد خود، یک واکنش فیزیکی غیرعادی باشد. واکنش مردم به خشم متفاوت است.

به گفته ایرینا، برخی افراد عصبانیت خود را پنهان می کنند و نمی خواهند کسی بفهمد که چقدر عصبانی و ناراحت هستند. آنها رفتار خود را به شدت کنترل می کنند و هیچ نشانه ای از خشم نشان نمی دهند.

برخی از افراد نیز هنگام احساس عصبانیت رفتار پرخاشگرانه نشان می دهند. با صدای بلند فریاد می زنند، فحش می دهند، دیگران را کتک می زنند، آنها را مسخره می کنند، به حرف دیگران گوش نمی دهند و حقوق دیگران را نادیده می گیرند.

برخی دیگر در هنگام عصبانیت آرام اما محکم صحبت می کنند و حرف دیگران را قطع نمی کنند و همچنین بدون نادیده گرفتن حقوق دیگران احساسات خود را به وضوح و محترمانه بیان می کنند.

به این رفتارها رفتارهای جسورانه می گویند. با کمک رفتار جسورانه، فرد می تواند به دیگران نشان دهد که عصبانی و ناراحت است بدون اینکه پرخاشگر، بد زبان و خودخواه باشد. راه حل های بعدی برای مدیریت خشم و پرخاشگری است.

شوهر

شکست عامل اصلی پرخاشگری است

یکی از دلایل اصلی پرخاشگری نیازهای برآورده نشده است. وقتی نیازهای فرد از جمله نیاز به عشق، توجه یا احترام برآورده نمی شود، فرد احساس ناامیدی می کند و این ناامیدی زمینه ای برای پرخاشگری می شود.

چند راه حل برای مقابله با شوهر پرخاشگر

به رفتار خوب همسرتان حتی اگر کوچک و کوچک باشد توجه کنید و احساس خود را نسبت به رفتار او بیان کنید.

هرگز تلافی نکنید و به سخنان بد او پاسخ ندهید، زیرا این رفتار باعث تشدید رفتار همسرتان می شود.

وقتی شوهرتان در وضعیت روانی خوبی است، در مورد تاثیرات منفی دهان بد بر احساسات، رفتار و زندگی مشترک خود صحبت کنید.شوهر

– اگر همسرتان دوستان بداخلاق و بد زبانی دارد، سعی کنید با روش های مختلف و با درایت ارتباط او را با آنها قطع کنید.

– بر خودتان مسلط باشید. بسیاری از اختلافات و مشکلات بین زوجین به دلیل عدم کنترل احساساتشان به وجود می آید. گاهی همسران ناخواسته با واکنش های نامناسب از جمله (بی علاقگی، پرخاشگری، خشونت) به رفتارهای نادرست یکدیگر دامن می زنند و متأسفانه چرخه معیوبی را ایجاد می کنند به این معنا که رفتار منفی همسر موجب خشم و عصبانیت زن و شوهر و این رفتار می شود. از شوهر عصبانی است یا افزایش زن رفتار منفی همسرش. مراقب باشید در این دور باطل نیفتید.

شوهر

نکاتی برای زوج های پرخاشگر

در اینجا چند راه حل کنترل خشم برای زوج های پرخاشگر آورده شده است:

موقعیت را ترک کنید

وقتی فکر می کنید در صورت ادامه بحث نمی توانید عصبانیت خود را کنترل کنید، گفتگوی خود را به زمان دیگری موکول کنید. با این کار به خود و همسرتان فرصت می دهید تا از خشم و عصبانیت فاصله بگیرید و مناسب تری رفتار کنید.

برای این منظور می توانید به همسرتان بگویید: «الان حال روحی خوبی نداریم، ممکن است حرف هایی بزنیم که بعدا پشیمان شویم، بهتر است در شرایط بهتری با هم صحبت کنیم» یا «الان عصبانی هستم». ، بعداً در این مورد صحبت خواهیم کرد.”

احساسات منفی خود را بیان کنید

مهم این است که اگر ناراحتی خود را ابراز نکنی، هیچ کس احساس شما را نخواهد فهمید. به جای نشان دادن خشم و پرخاشگری (مثلاً اخم کردن، صحبت نکردن، فریاد زدن، فحش دادن، بد صحبت کردن)، از کلمات مناسب برای بیان احساسات خود استفاده کنید.

در زبان فارسی کلمات مختلفی برای بیان احساسات و افکار وجود دارد. مثلاً بگویید: «وقتی به حرف های من توجه نمی کنی ناراحت می شوم». با بیان احساسات خود، راه را برای حل مشکلی که باعث آن احساسات شده است، هموار می کنید.

مواظب حرفاتون باش

توهین، توهین، تهدید، سرزنش یا پرخاشگری نکنید. توجه کنید اگر صدای شما بلندتر از همسرتان است، یا اگر با او تند و پرخاشگرانه صحبت می کنید، کمی توقف کنید تا آرام شوید. فحش دادن بحث را تبدیل به بحث می کند.

همچنین گاهی اوقات می توانید موضوع بحث را تغییر دهید. به عنوان مثال، فرض کنید در یک بحث به جای پاسخ «نه» از فحاشی استفاده شده است. از این به بعد می بینید که موضوع بحث هر چه باشد تبدیل به رد و بدل توهین بین دو نفر می شود.

شوهر

به عواقب رفتار خود فکر کنید

فحاشی و بدگویی اعتبار و احترام شما را کاهش می دهد، روابط شما را با دیگران تهدید می کند، دیگران را آزار می دهد و مهم ترین پیامد آن این است که شرایط را خطرناک تر و دشوارتر می کند.

به خودتون مسلط باشید

تکنیک هایی مانند تنفس عمیق، شستن دست ها و صورت، نوشیدن آب و راه رفتن در کاهش عصبانیت موثر است.

مشکلات خود را حل کنید

فکر کنید آیا فحاشی و دهان بد می تواند به حل مشکل شما کمک کند؟ فحاشی نه تنها به حل مشکل کمک می کند، بلکه رابطه بین شما و اطرافیانتان را تیره می کند. برای این منظور ابتدا مشکل خود را دقیق تعریف کنید و سپس راه حل های آن را انتخاب کنید، سپس نکات مثبت و منفی هر راه حل را بررسی کنید و در نهایت بهترین راه حل را انتخاب کنید.

از عذرخواهی نترسید

اگر متوجه شدید رفتار شما باعث ناراحتی و عصبانیت همسرتان شده است، عذرخواهی کنید. این موضوع برای ترمیم رابطه و کاهش اثرات مضر پرخاشگری ضروری است.

Tiana Fitzpatrick

دوست حیوانات در همه جا. متخصص موسیقی برنده جایزه. کافه قهوه. ارتباط دهنده. کاوشگر. متعصب الکل

تماس با ما