با واگرایی بازدهی خزانه داری، سهام با کاهش باز می شود

سهام ایالات متحده در معاملات اولیه روز جمعه با ادامه افزایش نرخ بهره و نتایج نابرابر شرکت ها بر سرمایه گذاران کاهش یافت.

S&P 500 با کاهش 0.4 درصدی باز شد. Nasdaq Composite متمرکز بر فناوری 0.5% کاهش یافت و Dow Jones Industrial Average 0.1% سقوط کرد.

بازدهی خزانه داری ایالات متحده متفاوت بود زیرا سرمایه گذاران این سوال را داشتند که آیا فدرال رزرو به افزایش شدید نرخ های بهره برای سرکوب تورم ادامه خواهد داد یا خیر. بازدهی اوراق بهادار 10 ساله خزانه داری از 4.225 درصد در روز پنجشنبه به 4.301 درصد افزایش یافت. اما بازدهی خزانه داری دو ساله از 4.608 درصد به 4.564 درصد کاهش یافت.

برخی از مقامات شروع به نشان دادن تمایل خود برای کاهش سرعت افزایش به زودی کرده‌اند، در حالی که برخی دیگر می‌گویند هنوز برای این بحث‌ها زود است زیرا ثابت شده است که تورم بالا ثابت و گسترده‌تر است.

لی هاردمن، استراتژیست ارز در MUFG در لندن، گفت: «ما شاهد فروش بازارهای سهام جهانی به دلیل نگرانی‌های فزاینده در مورد کاهش شدید رشد جهانی، به دلیل افزایش شدید بازده هستیم.»

تحلیلگران می گویند که داده های تورم قوی غیرمنتظره در هفته های اخیر از سوی اقتصادهای بزرگ از جمله ایالات متحده، کانادا و بریتانیا عزم بانک های مرکزی را برای افزایش بیشتر نرخ بهره تقویت کرده است.

هاردمن گفت: «هر گونه امیدی مبنی بر اینکه به نقطه اوج تورم نزدیک می‌شویم از بین رفته است.

سرمایه گذاران از نزدیک به درآمدها نگاه می کنند تا سرنخ هایی در مورد چگونگی تاثیر افزایش قیمت ها، دلار قوی و تورم بالا بر درآمد شرکت داشته باشند. نتایج سه ماهه سوم تاکنون متفاوت بوده است. بانک‌های ایالات متحده در اوایل این هفته با نتایج بهتر از حد انتظار به تقویت بازارها کمک کردند، اما شکاف‌ها در جاهای دیگر ظاهر می‌شوند.

حقیقت این است که ما شاهد رشد ضعیف، تورم بالاتر و سودهای بادآورده در جهت نزولی هستیم. لوکا پائولینی، استراتژیست ارشد در Pictet Asset Management می گوید: «این ترکیب بسیار دشواری است. “این فصل درآمد هنوز خوب خواهد بود. نگرانی به نوعی برای دو فصل آینده است.”

سهام اسنپ پس از گزارش کاهش بیشتر رشد فروش توسط این شرکت، 27 درصد سقوط کرد و نشان داد که بازار تبلیغات دیجیتال ممکن است برای مدتی ضعیف باقی بماند. سهام سایر شرکت هایی که نقش زیادی در بازار تبلیغات دیجیتال دارند نیز در روز جمعه کاهش یافت. سهام متا پلتفرمو

سهام شرکت مادر فیس بوک 2.2 درصد سقوط کرد و سهام آلفابت 1.4 درصد کاهش یافت.

پس از گزارش بلومبرگ که مقامات دولت بایدن در حال بحث در مورد اینکه آیا ایالات متحده باید برخی از پروژه های ایلان ماسک را تحت بازنگری امنیت ملی قرار دهد، توییتر 5 درصد سقوط کرد.

در بریتانیا، بازارها در روز جمعه تحت فشار قرار گرفتند، زیرا سرمایه‌گذاران متعجب بودند که در پی استعفای لیز تراس در روز پنج‌شنبه، چه کسی در رقابت نخست‌وزیر بعدی این کشور پیروز خواهد شد.

پوند انگلیس با 1.5 درصد کاهش به 1.1066 دلار رسید و بازده اوراق قرضه 10 ساله انگلیس از 3.860 درصد در روز پنجشنبه به 4.064 درصد افزایش یافت. با کاهش قیمت ها بازده افزایش می یابد.

معامله گران در اوایل این هفته در کف بورس نیویورک کار کردند.


تصویر:

مایکل ام سانتیاگو / گتی ایماژ

شاخص FTSE 100 بریتانیا 1 درصد کاهش یافت در حالی که FTSE 250 داخلی 2 درصد کاهش یافت. شاخص پان-اروپایی Stoxx Europe 600 1.8 درصد کاهش یافت.

در بازارهای کالا، قیمت نفت افزایش یافت. نفت خام برنت، معیار بین المللی، 0.3 درصد افزایش یافت و به 92.66 دلار در هر بشکه رسید.

سهام آسیایی مختلط بود. شاخص شانگهای کامپوزیت چین 0.1 درصد، هانگ سنگ هنگ کنگ 0.4 درصد و نیکی 225 ژاپن 0.4 درصد کاهش یافته است.

به چلسی دولینی در [email protected] بنویسید

ما می خواهیم از تو بشنویم