با پول فراری نو چه خودرویی در ایران می توان خرید؟

اخبار عرضه جدیدترین محصول فراری، یک موتور V12 با قیمت 395000 تا 400000 دلار، توجه رانندگان لوکس محلی را به خود جلب کرده است.

به گزارش اختازنیوز، بازار خودرو همچنان منتظر ورود محصولات جدید است و در عین حال بعید است رانندگان لوکس ایرانی از شرایط بازار خودرو پیروی کنند.

دلیل عدم تمایل آنها نیز مشخص است، با توجه به قیمت 20 هزار یورویی تعیین شده توسط سیاستگذار خودرو برای محصولات وارداتی، هیچ خودروی لوکسی از برندهای معروف دنیا وارد بازار نخواهد شد.

آرزوی سلامتی سوارکاران ملی

اما عدم علاقه به پیگیری اخبار واردات دلیل پشیمانی لوکس سواران کشور نیست.

هرازگاهی که خبر عرضه محصولی از یک برند معروف منتشر می شود، شور و اشتیاق به رانندگان لوکس تازه می شود و برای مدتی ذهن آنها را به خود مشغول می کند.

قیمت جدیدترین خودروهای فراری چقدر است؟

این روزها خبر رونمایی فراری از جدیدترین محصول خود، یک خودروی 12 سیلندر با قیمتی بین 395 تا 400 هزار دلار، بار دیگر توجه رانندگان لوکس داخلی را برانگیخته است.

فراری آخرین محصول خود را Purosangue نامگذاری کرد. این کلمه در ایتالیایی به معنای اصلی است. این محصول فراری اولین مدل SUV این خودروساز است.

اگر قیمت این خودرو را به تومان تبدیل کنیم، با توجه به قیمت دلاری حدود 30 هزار تومان، برای حضور در بازار ایران به شرط عدم تعرفه واردات و سایر هزینه ها، حدود 12 میلیارد تومان هزینه خواهد داشت. اما رانندگان لوکس با پرداخت این مبلغ چه خودرویی را می توانند در بازار داخلی خریداری کنند؟

با پول آخرین فراری در ایران چه ماشینی می توان خرید؟

تحقیقات بازار خودرو نشان می دهد که رانندگان لوکس اگر بخواهند این مبلغ را خرج کنند، می توانند یک تویوتا لندکروزر 2017 بخرند. در حالی که قیمت تویوتا لندکروز در بازار ایران با فراری بوروسانگوی و یک خودروی کارکرده با طول کمتر از 50 هزار کیلومتر در بازار دبی حدود 2 میلیارد و 200 میلیون تومان (قیمت درهم) است. 8.600 تومان محاسبه شده است)

تاثیر سیاست های بد بر بازار خودرو

این بدان معناست که سواران خودروهای لوکس ایرانی می توانند تویوتا لندکروزر را در دبی تنها با حدود 20 درصد قیمت آن در بازار داخلی خریداری کنند.

آنچه باعث این وضعیت شد، سیاست هایی است که سعی می کند بازار را متعادل کند، اما بیش از گذشته به آن ضربه زد. تلاش سیاستگذار برای حذف کارگزار از بازار منجر به گسترش میانجیگری می شود.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما