با گسترش LIV Golf Rift، هنریک استنسون از جام کاپیتان رایدر محروم شد

تلاش‌های بحث‌برانگیز عربستان سعودی برای راه‌یابی به گلف حرفه‌ای، روز چهارشنبه با اعلام اینکه تیم جام رایدر اروپا کاپیتان خود، هنریک استنسون از سوئد، پیش از انتقال مورد انتظارش به این مسابقات، کاپیتان خود را کنار می‌گذارد، نقطه عطف جدیدی در این ورزش ایجاد کرد. سری جدید گلف LIV با بودجه عربستان سعودی.

استنسون، که ارتباطش با LIV Golf بعدازظهر چهارشنبه اعلام شد، به آخرین بازیکنی تبدیل شده است که به ثروتی که این مجموعه ارائه می دهد، تبدیل شده است، که از زمانی که اولین رویداد خود را در اوایل تابستان امسال میزبانی کرد، دنیای زمانی آرام گلف حرفه ای را به هم ریخت.

سری LIV با تضمین پول بیشتر از آنچه که در بزرگ‌ترین راندها و مسابقاتی که تقویم سنتی گلف را تشکیل می‌دهند، پول بیشتری به دست می‌آورد، شکاف زشتی در دنیای گلف ایجاد کرده است. مبارزه گلف را به دو اردو تقسیم کرد: گروهی از سنت گرایان که شامل برخی از تایتان های این ورزش، از جمله قهرمانانی مانند تایگر وودز و روری مک ایلروی، و گروه رو به رشدی از شورشیان، گروهی شامل فیل میکلسون، داستین جانسون، برایسون دچامبو و. ، اکنون، استنسون، که تنها قهرمانی مهم خود را در مسابقات آزاد بریتانیا در سال 2016 به دست آورد.

با توجه به تصمیماتی که هنریک در رابطه با شرایط شخصی خود گرفته است، مشخص شده است که او نمی تواند برخی از تعهدات قراردادی خود را در قبال رایدر کاپ اروپا که قبل از اعلام شدن به عنوان کاپیتان در روز سه شنبه 15 انجام داده بود، انجام دهد. مارس، و بنابراین او نمی تواند در نقش کاپیتان ادامه دهد. یک مجوز. در این اعلامیه به طور مشخص به فرار استنسون به LIV اشاره نشده است.

جام رایدر، یک رویداد بسیار محبوب که تیمی از بازیکنان آمریکایی را در مقابل یک تیم اروپایی قرار می دهد، قرار است در سپتامبر آینده در باشگاه گلف و کانتری مارکو سیمون در رم برگزار شود. مقامات اروپایی گفته اند که برکناری استینسون “با اثرگذاری فوری” انجام خواهد شد و به زودی رهبر جدیدی را منصوب خواهند کرد.

استنسون در بیانیه‌ای که پیوستنش به LIV را اعلام کرد، گفت که با سریال هماهنگی‌هایی انجام داده است که به او اجازه می‌دهد به عنوان کاپیتان جام رایدر ادامه دهد و با اخراجش موافقت نکرد.

ناگفته نماند که من همچنان برای حمایت از جام اروپایی رایدر به هر نحوی که بتوانم آماده خواهم بود و بسیار امیدوارم که فرصتی برای نمایندگی تیم اروپا به شکلی در آینده دوباره در اختیارم قرار گیرد. او نوشت.

سری گلف LIV در سراسر طیف گلف شروع به کار کرده است، با راندهای اصلی در ایالات متحده و اروپا که هر بازیکنی در مسابقات LIV شرکت نمی کند. این اختلاف جرقه یک نبرد حقوقی در ایالات متحده شد، جایی که وزارت دادگستری در اوایل ماه جاری اعلام کرد که در حال بررسی تور PGA به دلیل رفتار ضدرقابتی در معاملاتش با رقابت های نوظهور است.

در حالی که رویدادهای آن جرقه‌هایی را در گلف ایجاد کرده است تا سنت‌ها و محدودیت‌های نحوه انجام بازی را به هم بزند – مسابقات LIV بدون کات، میلیون‌ها دلار جایزه تضمین شده و در 54 سوراخ به جای 72 سوراخ معمولی بازی می‌شوند – این مجموعه دارای همچنین تبدیل به سکوی پرشی برای فعالان حقوق بشر می شود که آنها عربستان سعودی را به استفاده از ورزش برای شستن آبروی خود متهم می کنند.

اوایل این هفته، بستگان افرادی که در 11 سپتامبر 2001 کشته شدند، نامه ای به دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا نوشتند و از او خواستند تا رویدادی را که برای اواخر این ماه در باشگاه ملی گلف ترامپ در بدمینستر، نیوجرسی برنامه ریزی شده بود، لغو کند. این رویداد یکی از دو رویدادی است که قرار است در مسابقات تحت مالکیت ترامپ برگزار شود. فینال سری گلف LIV برای ماه اکتبر در Trump National Doral در فلوریدا برنامه ریزی شده است.

ما به سادگی نمی‌توانیم درک کنیم که چگونه می‌توانید با پذیرش پول از لیگ گلف در عربستان سعودی برای میزبانی مسابقات در زمین گلف خود موافقت کنید و این کار را در سایه زمین زیرو در نیوجرسی انجام دهید، که بیش از 700 نفر را در طول حملات از دست داد. اعضای خانواده در نامه خود نوشتند که نشان می دهد حتی ترامپ در گذشته عربستان سعودی را مسئول حملات 11 سپتامبر معرفی کرده است.

نامه خطاب به ترامپ ادامه می‌دهد: «برای ما غیرقابل درک است که رئیس‌جمهور سابق ایالات متحده عزیزانمان را برای منافع مالی شخصی رها کند». امیدواریم در رابطه تجاری خود با لیگ گلف عربستان تجدید نظر کنید و با ما ملاقات کنید.»

برت اگلسون، رئیس بخش عدالت 11 سپتامبر، گروهی که نامه را ارسال کرد، یکشنبه گفت که پاسخی دریافت نکرده است.

با وجود این، ترامپ روز سه شنبه در سایت رسانه اجتماعی خود، Truth Social، در مورد مناقشه گلف LIV صحبت کرد. او در پستی کوتاه از تور PGA انتقاد کرد و از بازیکنان خواست که «همین الان پول را بگیرند».

ترامپ نوشت: «همه گلف بازانی که به PGA عمیقاً بی وفادار، در تمام اشکال مختلف آن «وفادار» می مانند، زمانی که ادغام اجتناب ناپذیر با LIV اتفاق بیفتد، بهای سنگینی را خواهند پرداخت. او گفت که ادغام بین LIV Golf و PGA Tour “حتمی” است.

ترامپ نوشت: «اگر الان پول را نگیرید، پس از وقوع ادغام چیزی به دست نخواهید آورد، فقط می‌گویید امضاکنندگان اصلی چقدر باهوش هستند».

LIV Circle که توسط صندوق ثروت دولتی عربستان سعودی حمایت می شود، میلیاردها دلار در اختیار دارد. او قبلاً از ثروت خود برای به دست آوردن نام ستاره ها با هزینه های امضای شگفت انگیز استفاده کرده است. طبق گزارش ها، میکلسون برنده شش بار اصلی، 200 میلیون دلار برای پیوستن دریافت کرد، و دچمبو اخیراً در پادکستی پیشنهاد کرد که ارزش قرارداد او با سریال بیش از 125 میلیون دلار است. رهبر این سریال گرگ نورمن استرالیایی است، که نقش اصلی او در جذب استعدادها باعث شده است که او در بین تأسیسات گلف تبدیل به یک منفرد شود. به عنوان مثال، او با وجود اینکه برنده قبلی مسابقات بود، از شرکت در دوره امسال مسابقات آزاد بریتانیا محروم شد.

Dale Mckee

سازمان دهنده Wannabe. معتاد اینترنت متعصب زامبی. علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. دانش پژوه مواد غذایی

تماس با ما