با گیاهان آپارتمانی “سمی” آشنا شوید!

تعدادی از گیاهان آپارتمانی رایج در سراسر جهان باعث مسمومیت و حتی مرگ کودکان و حیوانات خانگی می شوند.

به گزارش تسنیم، نگهداری از گیاهان مناسب در خانه می تواند برای یک سبک زندگی سالم بسیار مفید باشد و علاوه بر تلطیف هوای اتاق، برای ایجاد احساس آرامش و نشاط در خانه مناسب است، اما باید . از هر گیاهی که در خانه نگهداری می کنیم مراقبت کنیم.

به گفته پل آلدر. به گفته کارشناسان باغبانی، بسیاری از گیاهان آپارتمانی معمولی مانند نرگس، آلوئه ورا یا پیچک انگلیسی حاوی مواد شیمیایی سمی هستند که در صورت مصرف توسط کودکان یا حیوانات خانگی می توانند باعث سنگ کلیه، تورم گلو و استفراغ در بزرگسالان و کودکان شوند. خسارت جبران ناپذیر

یکی از خطرناک ترین گیاهان آپارتمانی “سوسن نازک” است که گل های منحنی دارد و رنگ های مختلفی دارد.این گیاه حاوی کریستال های اگزالات کلسیم است که بدن انسان قادر به تجزیه آن نیست و می تواند منجر به نارسایی کلیه یا کبد به خصوص در کودکان و حیوانات خانگی شود. .

یکی دیگر از گیاهان سمی برای حیوانات خانگی “پرنده بهشت” است، گیاهی زیبا با گل های رنگارنگ شبیه سر پرنده پردار و حاوی سیانید هیدروژن (ماده ای بسیار خطرناک برای حیوانات خانگی که باعث استفراغ، خواب آلودگی و حتی مرگ می شود).

نخل ساگو (یک گیاه نیمه گرمسیری با رشد آهسته بومی ژاپن و جنوب چین) همچنین حاوی سمی به نام سیکاسین است که در صورت بلعیده شدن توسط حیوانات خانگی می تواند باعث آسیب کبدی و مرگ شود.

به گزارش ارث، والدین باید مراقب باشند که فرزندان خود را از گیاه فیلودندرون که اکنون در باغ های سرپوشیده بسیار محبوب است، دور نگه دارند. اگرچه این گیاه کشنده نیست، اما خوردن برگ های آن باعث تهوع، تحریک پوست، تورم گلو، استفراغ و اسهال به خصوص در کودکان خردسال می شود.

گل نرگس، به عنوان یک گل محبوب بهاری، حاوی سمومی مانند لیکورین، ماده شیمیایی است که در صورت مصرف بیش از حد می تواند کشنده باشد.

آلوئه ورا می تواند برای گربه ها و سایر حیوانات کوچک بسیار سمی باشد و در صورت لمس یا خوردن باعث استفراغ شدید و اسهال شود.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم