بد سلیقه سرمربی پرسپولیس تا کی به جذب بازیکن خارجی ادامه می دهد؟

گاهی لیست بازیکنان خارجی که به پرسپولیس آمده اند به نظر یحیی گل محمدی مبنی بر عدم جذب بازیکن خارجی به چشم می خورد.

تیم فوتبال پرسپولیس این روزها فعالانه به دنبال جذب یک مهاجم خارجی برای تکمیل ترکیب خود در لیگ بیست و دوم است. تا امروز بیش از 5 گزینه به پرسپولیس ارائه شده است که هر کدام به دلایلی کنار گذاشته شده اند.

گزینه اصلی پرسپولیس کاسیانو دیاز، مهاجم ویزلا پرتغال بود. بازیکنی که پروسه انتقالش آنقدر طولانی شد که بالاخره مصدوم شد و نتوانست قرمز بازی کند. آلف مانگا، مهاجم گویاس یکی دیگر از گزینه های تیم پالس بود که علیرغم توافق اولیه، ناگهان قیمت درخواستی خود را افزایش داد تا اینکه حضور او نیز منتفی شد.

شیخ دیابت بازیکن سابق استقلال یکی از بازیکنانی بود که به پرسپولیس معرفی شد. مدیران پرسپولیس با جذب او موافقت کردند اما یحیی گل محمدی به دلیل سبک بازی کند دیاباته تمایلی به جذب این بازیکن نداشت.

از این نظر قرمزها همچنان به جذب بازیکن قبل از شروع لیگ امیدوار هستند.

این در حالی است که عملکرد یحیی گل محمدی در جذب بازیکنان خارجی نشان داد که وی تجربه خاصی در این زمینه ندارد و تمامی بازیکنان خارجی که در این مدت به پرسپولیس اضافه شدند به نظر او نه تنها باری از دوش پرسپولیس برداشته اند، بلکه به فیفا شکایت کرد و برای پرسپولیس هم مشکل ایجاد کرد.

بد سلیقه سرمربی پرسپولیس تا کی به جذب بازیکن خارجی ادامه می دهد؟

یحیی گل محمدی که در اواسط لیگ بیستم جایگزین گابریل کالدرون شد، از ابتدا بر جذب مهاجمان تاکید کرد. کریستین اوساجونا و آنتونی استوکس کسانی بودند که با اصرار ژول محمدی به آنها پیوستند.

استوکس که تنها پس از 3 بازی حاضر به بازگشت به ایران نشد و به خانه رفت، در نهایت پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس با شکایت داور بسته شد و بدهی زیادی روی دست پارسی ها ماند.

اوساگونا تنها یک نیم فصل را با قرمزها سپری کرد و در تمام دیدارهایش برای پرسپولیس یک گل و یک پاس گل داد. از سوی دیگر، پنالتی از دست رفته در دربی جام حذفی منجر به خروج پرسپولیس از این مسابقات شد.

بد سلیقه سرمربی پرسپولیس تا کی به جذب بازیکن خارجی ادامه می دهد؟

در فصل بعد پرسپولیس بازیکن خارجی نگرفت چون طبق قانونی که در آن زمان برای مجارها وجود داشت امکان جذب بازیکن خارجی وجود نداشت.

قرمزها قبل از لیگ بیست و یکم نتوانستند بازیکن خارجی به دست بیاورند اما در شرایطی که چند هفته از لیگ می گذرد خریدهای عجیبی انجام دادند. دو بازیکن جوان تاجیک از تیم استقلال این کشور به ارتش سرخ پیوستند.

این افراد به دلیل بسته بودن پنجره نتوانستند هفته ها به میدان بروند اما پس از چند هفته تاخیر بالاخره برای پالس به میدان رفتند. صفروف فرصت زیادی برای بازی نداشت. حنانوف که اشتباهات عجیبش یکی از دلایل اصلی شکست پرسپولیس مقابل آلومینیوم و حذف پارسی‌ها از جام حذفی بود، چندان مطمئن ظاهر نشد.

بد سلیقه سرمربی پرسپولیس تا کی به جذب بازیکن خارجی ادامه می دهد؟

شیرزد تامیروف که در نیم فصل به ترکیب پرسپولیس اضافه شد نتوانست عملکرد خوبی داشته باشد و تنها یک گل به ثمر رساند. عملکرد ضعیف او این بازیکن را در لیست مازاد قرار داد اما ناکامی در جذب مهاجم شش دانگ باعث شد گل محمدی او را برگرداند.

بد سلیقه سرمربی پرسپولیس تا کی به جذب بازیکن خارجی ادامه می دهد؟

این خریدهای ناپخته نشان می دهد که گل محمدی نتوانسته در جذب بازیکنان خارجی عملکرد خوبی داشته باشد. با این حال باید دید اصرار او برای خرید بازیکن خارجی به نفع تیم خواهد بود یا خریدهای بی کیفیت او عواقب ناگواری را برای پرسپولیس به همراه خواهد داشت.

Sam Mcknight

دانشجوی آماتور. مجموع ماون سفر. کارشناس مواد غذایی بیکن نرد. کارآفرین. فن آبجو. عاشق فرهنگ پاپ

تماس با ما