برانکو رابطه خود با اسکوچیچ را فاش کرد. جواب منو نده!

هر کسی که بتواند ده سال را در ایران با موفقیت پشت سر بگذارد، این توانایی را دارد که صبح مربی بارسلونا و بعد از ظهر هدایت رئال مادرید را بر عهده بگیرد. این خلاصه ای از گفتگوی تفصیلی سرمربی سابق تیم ملی ایران است که این روزها روزهای نسبتا آرام و موفقی را در عمان سپری می کند. برانکو که همیشه از نیمکت نشینی در ایران صحبت کرده این بار با شفافیت بیشتری به سوالات خبرنگار وچرنی لیست پاسخ می دهد.

گفت و گوی او با این روزنامه کرواسی حاوی اظهاراتی در مورد مسائل مختلف است که از رضا چلنجر مترجم سابق مربی سابق تیم ملی ایران تشکر می کنیم.

شرایط فعلی شما چیست؟

من سرمربی تیم ملی عمان هستم و در بهمن ماه قراردادم را برای دو سال دیگر تمدید کردم، بنابراین تا سال 2024 قرارداد دارم، البته در قراردادم بندی دارم که اگر قصد جدایی داشته باشم، باید پرداخت جریمه؛ بنابراین اگر بخواهم تیمم را ترک کنم و پیشنهاد بهتری را بپذیرم، مشکلی برای رفتن ندارم.

پیشنهادی از تیم ملی ایران دارید؟

هیچکس رسماً از ایران با من تماس نگرفت، اما خبرنگاران و افراد نزدیک به اتحادیه با من تماس گرفتند. از من و کارلوس کی روش به عنوان افرادی که احتمالا جانشین سرمربی ایران می شوند صحبت شده است، اما من در پاسخ به این سوال گفتم که قرارداد دارم و به هیچ وجه نمی خواهم قراردادم متزلزل شود و نمی خواهم. من هم مثل اسکوچیچ تا زمانی که سرمربی تیم ملی ایران است به هیچ وجه در مورد این تیم صحبت نمی کنم.

چرا ایرانی ها در زمانی که اسکوچیچ تیم ملی ایران را به جام جهانی هدایت می کرد ناگهان نخواستند او را جایگزین کنند؟

زمانی که اسکوچیچ جایگزین ویلموتس شد و کار خود را آغاز کرد، تیترهایی در رسانه ها مبنی بر نارضایتی او از شغلش منتشر شد و اظهار داشت که سرمربی باید شخص دیگری باشد. از ابتدا برای او آسان نبود و باید در مرحله مقدماتی عراق و بحرین را شکست می داد تا به مرحله دوم مقدماتی برسد. مرحله دوم خیلی راحت تر از مرحله اول بود. در واقع چنین بحث هایی نباید پیش بیاید.

اسکوچیچ چگونه می تواند خود را برای کشورش برای جام جهانی آماده کند در حالی که هم بازیکنان و هم خودش می دانند احتمال اخراج او وجود دارد.

البته اسکوچیچ کار آسانی ندارد. او بیش از یک سال و نیم در رسانه ها نوشت که در حال مذاکره با ایران هستم و به عنوان مدیر فنی این موضوع را از من می پرسد. این قضیه اصلا صحت ندارد. می دانید رسانه ها می توانند هر چیزی را که دوست دارند بنویسند. در همان زمان می خواستم با اسکوچیچ تماس بگیرم و به او توضیح دهم که این درست نیست و من هیچ اقدامی علیه او انجام نداده ام، اما متأسفانه اسکوچیچ که فکر می کرد علیه او کار می کنم، نمی خواست به هیچ کدام از من پاسخ دهد. خود. تماس می گیرد. پاسخ دادن

شما 68 سال سن دارید و مدت زیادی مربی و سرمربی بوده اید و دوباره قرارداد خود را تمدید کرده اید. چه چیزی شما را به آموزش علاقه مند می کند؟ به خصوص در عمان که در رتبه 75 رنکینگ فیفا قرار دارد.

من عاشق این کار هستم، از کارم لذت می برم و اصلاً احساس خستگی نمی کنم. شرایط جایی است که احساس می کنم در تعطیلات سال نو هستم و از کار با این بازیکنان لذت می برم. من یک فرد سالم و بدون مشکل جسمی هستم و قادر به کار هستم. من میل زیادی به کار در فوتبال دارم، بنابراین همچنان روی بهبود خودم کار می کنم. عمان هم مرا جذب کرد تا در روندی که می خواهند در سطح آسیا در فوتبال ملی تغییراتی ایجاد کنند حضور داشته باشم.

آنته سسک کمی از شما بزرگتر است و به زودی 69 ساله خواهد شد. او همچنین اشتیاق زیادی به کار دارد. چگونه یک مربی در این سن می تواند در چنین سطح بالایی در محیطی مانند Dynamograb عملکرد خوبی داشته باشد؟

این را می توان خیلی خوب انجام داد. من و چاچیچ تجربیات خوبی داریم و چیزهای زیادی را پشت سر گذاشته ایم. البته اگر در شرایطی نباشیم که بتوانیم فشار رسانه ها، هواداران، بازیکنان، اسپانسرها و باشگاه ها را تحمل کنیم، کار در این سن سخت می شود. چاچیچ در این محیط بزرگ شده و تجربه حضور در باشگاه ها و تیم های ملی را دارد. بلاژویچ همیشه گفته است که با رسیدن به این سن، بهترین در جهان شدم. همیشه یک لایه از دید پنهان است و آن تجربه است. تجربه خریدنی نیست. به عنوان مثال، من ده سال در ایران کار کرده ام و هرکسی بتواند این تعداد سال را در ایران با موفقیت پشت سر بگذارد، این توانایی را دارد که صبح بارسلونا را تمرین کند و در همان بعد از ظهر رئال مادرید را هدایت کند.

منبع: ورزش سه

Walker Jimenez

طرفدار تلویزیون آزاد. علاقه مندان به سفر نرد وب. گیمر. علاقه مندان به الکل ارتباط دهنده. نینجا غذا. پیشگام آبجو.

تماس با ما