برای جلوگیری از ابتلا به وبا چه کنیم؟

سازمان جهانی بهداشت با انتشار اخباری از تعداد مبتلایان به آن در برخی استان‌ها، زنگ خطر شیوع وبا را در ایران به صدا درآورده است. درست است که ابتلا به وبا می تواند کشنده باشد، اما با رعایت روش های ساده می توان از ابتلا به این بیماری جلوگیری کرد.

به گزارش خبرآنلاین، شستن دست ها یکی از مهم ترین راه های پیشگیری از عفونت است. شستن دست ها با صابون پس از استفاده از توالت و پس از دست زدن به اشیا می تواند از ابتلا به وبا جلوگیری کند.

بوردیست توضیح می‌دهد که مانند کرونا، برای تمیز کردن دست‌ها از باکتری‌ها لازم نیست از الکل یا مواد ضدعفونی‌کننده استفاده کنید، فقط کافی است دست‌ها را با آب و صابون تمیز کنید. باکتری های آلوده در آب آلوده زندگی می کنند، بنابراین بهتر است از آب لوله کشی استفاده شود و تا اطلاع ثانوی از آب چشمه یا آب با منشاء نامعلوم برای شستشو استفاده نشود. خوردن میوه ها و سبزیجات آلوده یکی از منابعی است که می تواند باکتری ها را منتقل کند.

بهتر است از فروشندگان خیابانی و افرادی که منبع آبی را برای آبیاری میوه ها و سبزی ها نمی دانند، خرید نکنید، اما اگر میوه ها و سبزیجات آلوده باشند، به راحتی می توان آنها را تمیز کرد. فقط آن را به مدت یک ساعت در یک کاسه آب لوله کشی نگه دارید.

علیا بوردیست، متخصص بیماری های عفونی می گوید: بهتر است برای نظافت از آب و سرکه یا نمک و آب به جای محلول و مواد ضدعفونی کننده سبزیجات و میوه ها استفاده شود؛ میوه ها و سبزیجات را در ظرف حاوی نمک یا سرکه به مدت نیم ساعت نگهداری کنید. یک ساعت می تواند باکتری های کشنده را از بین ببرد. پس از آن می توانید میوه ها و سبزیجات را با آب بشویید.

بوردست می‌گوید: «بهتر است شهروندان از قوطی‌ها استفاده نکنند، زیرا باکتری‌های آلوده می‌توانند در قوطی‌ها زندگی کنند.» علاوه بر این، استفاده از توالت‌هایی که ظاهر کثیف دارند یا بسیاری از افراد از آن استفاده می‌کنند، مانند توالت‌های میانی توصیه نمی‌شود. جاده.چون انتقال این بیماری از راه دهان و حلق است و بهتر است حداقل به نظافت این دو منطقه توجه شود.»

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما