برای خانواده‌های 11 سپتامبر، رویداد گلف مورد حمایت عربستان سعودی “یک جنایت دیگر” است.

بدمینتر، نیوجرسی – گروهی از معترضان غمگین و گریان در میان دو پرچم آمریکا در پشت یک کتابخانه عمومی ایستاده بودند، برخلاف جشنی که در یک تورنمنت گلف در سه مایلی پایین تر از جاده برگزار می شد. آنها اظهاراتی کردند و هدف خود را تبلیغ کردند، اما حاضر نشدند مبارزه را به دروازه باشگاه ملی گلف ترامپ، بدمینستر ببرند.

جی وینوک، یکی از سازمان دهندگان اعتراض گفت: «ما از اینکه مردم دوباره توجه مردم را روی این موضوع متمرکز می کنند، خرسندیم. دلیلی برای رفتن به جایی که جنایات دیگر رخ داده وجود ندارد.»

این گروه، گروهی از اعضای خانواده قربانیان حملات تروریستی 11 سپتامبر، به شدت علیه مسابقات قهرمانی گلف LIV تحت حمایت عربستان سعودی که این آخر هفته در باشگاه متعلق به رئیس جمهور سابق، دونالد جی. ترامپ برگزار می شود، صحبت کرده است.

گروه عدالت 11 سپتامبر به دنبال محاکمه مقامات دولتی عربستان سعودی است که ادعا کرده اند از تروریست ها حمایت می کنند. آنها از اینکه ترامپ یک بار پذیرفت که دولت عربستان مقصر است، عصبانی هستند، اما گفت که لحن او را تغییر داده اند تا از تلاش های عربستان برای فتنه کردن وجهه جهانی این کشور از طریق ورزش استفاده کنند.

برای مردم آمریکا چقدر پول نیاز دارید تا به کشورتان پشت کنید؟ جولیت اسکوسو، که 4 ساله بود که پدرش، آتش نشان دنیس اسکوسو، در این حملات کشته شد.

برای روزها، گلف بازان LIV و ترامپ از تصمیمات خود در راستای دور جدایی طلبانه و پذیرش میلیون ها دلار از صندوق دارایی دولتی عربستان که تحت نظارت محمد بن سلمان، ولیعهد است، دفاع کردند. منتقدان این تور می گویند که این نمونه دیگری از جنایات منتسب به “ورزششویی” سعودی است – حمایت از تروریست های 11 سپتامبر، قتل جمال خاشقجی روزنامه نگار و آزار و اذیت زنان و اعضای جامعه همجنس گرایان.

ترامپ که به عنوان کاندیدای ریاست جمهوری سال 2016، سعودی ها را مسئول حملات 11 سپتامبر می دانست، روز پنجشنبه گفت: «متاسفانه هیچ کس به 11 سپتامبر نرسید.

روز جمعه، معترضان این فرصت را داشتند که هم به ترامپ و هم به گلف بازان پاسخ دهند. بسیاری گلف بازان را به دلیل ابراز همدردی با هدف خود در حالی که هنوز پول LIV Golf را می پذیرند به ترسو متهم کرده اند.

اسکوسو گفت: “شما این موضع را اتخاذ می کنید که اقدامات عربستان سعودی را تایید می کنید یا به همان اندازه بد هستید که آنقدر حریص و ظالم هستید که به این وحشیگری ها اهمیت نمی دهید.”

سازمان‌دهندگان این تظاهرات با نسخه‌هایی از اسناد طبقه‌بندی‌شده اف‌بی‌آی که به گفته آن‌ها نشان‌دهنده ارتباط آشکار بین ۱۲ مقام دولتی عربستان سعودی و تروریست‌ها در ماه‌های منتهی به حملات بود، به تظاهرات آمدند.

تیم فرولیچ که در 11 سپتامبر در برج جنوبی حضور داشت، گفت: “این ساده است.” سعودی ها این کار را کردند. آنها او را نقشه کشیدند، بودجه او را تامین کردند، و حالا سعی می کنند با یک زمین گلف در 50 مایلی زمین صفر، تمرکز تک تک آن چیزها را منحرف کنند. مایه تاسف است.»

این گروه از علاقه مندان به گلف خواست تا LIV Golf را تحریم کنند و از گلف بازان و هر کسی که با سعودی ها سر و کار دارند، از جمله پخش کننده ها، خواست در این مورد تجدید نظر کنند. صبح روز جمعه، در هتلی در نزدیکی ماریوت که به عنوان دفتر مرکزی تور در ایستگاه بدمینستر عمل می کند، اعضای گروه به سراغ دیوید فرتی، تحلیلگر سابق گلف در CBS و NBC رفتند که علیرغم نداشتن قرارداد پخش تلویزیونی در ایالات متحده، برای پیوستن به تور فرار کرده بود. . تا به حال.

برت اگلسون، رئیس سازمان عدالت 11 سپتامبر، از فرتی پرسید که آیا او می‌خواهد گوش کند و شاید با گلف بازان درباره انتخاب‌هایی که انجام می‌دهند صحبت کند.

اگلسون گفت: «او واقعاً پذیرا بود. او به جای اینکه جنگنده باشد، واقعاً برای همکاری با ما و شراکت با ما باز بوده است. من خوشبین هستم.»

اما اگلسون در مورد ترامپ که به گفته او گناهکارتر از گلف بازان است، کمتر اهل مصالحه بود، زیرا به عنوان فرمانده سابق کل ارتش باید بهتر بداند. ایگلسون بخشی از گروهی بود که در 11 سپتامبر 2019 با ترامپ در کاخ سفید ملاقات کرد. آنها می گویند ترامپ از آنها خواسته به کار خود ادامه دهند، کاری که آنها در روز جمعه فعالانه انجام دادند.

اگلسون گفت که ادعای ترامپ مبنی بر اینکه «هیچ کس به ته ماجرای 11 سپتامبر نرسید» فراتر از خشم سرسختانه، اعضای خانواده قربانیان را خشمگین کرده است.

او گفت: «عزیزان ما قهرمان هستند، گلف بازان و رئیس جمهور سابق ترسو هستند.

هنگامی که معترضان صحبت می کردند، چندین خودروی عبوری بوق حمایت خود را به صدا درآوردند، اما چند راننده در حمایت از ترامپ و یکی از اعضای خانواده فریاد زدند که به خانه بروند.

وینوک، برادرش، گلن ویناک، یک آتش‌نشان داوطلب، در این حملات جان باخت، پول عربستان را «دیه خون» خواند و هشدار داد که هرکس آن را بگیرد، «بوی تعفن» را برای همیشه از آن حمل خواهد کرد.

“گلف برگ؟” او گفت. برای من و بسیاری از ما، مانند گلف مرگ است.

چند تن از اعضای این گروه، از جمله حامیان سابق ترامپ، به نوبت از سعودی ها، گلف بازان و رئیس جمهور سابق انتقاد کردند. وقتی از او پرسیده شد که گروه چه برنامه‌ای دیگر داشت، ایگلسون در حالی که خستگی خود و سایر اعضای سازمان را توضیح می‌داد، شکست خورد.

از میان گریه هایش گفت: از دعوا خسته شدم.

Charlie Owens

تحلیلگر هاردکور طرفدار عمومی فرهنگ پاپ. خالق مادام العمر تنظیم کننده. اهل سفر. متخصص وب متعهد

تماس با ما