برای سرنا ویلیامز، تنیس – نه مادر شدن – یک قربانی بود

این فهرستی است که همچنان در حال رشد است و اکنون شامل دونده‌ی سرعت، آلیسون فلیکس، پرافتخارترین ورزشکار دوومیدانی تاریخ المپیک ایالات متحده است که پس از سزارین اضطراری در 32 هفتگی در سال 2018، به صحنه جهانی بازگشت. فلیکس آخرین رویداد خود را در مسابقات قهرمانی جهان در استادیومی پر از هواداران برگزار کرد که از آن استقبال گرمی کردند. دخترش کمرین که اکنون یک کودک نوپا است، در جایگاه ها حضور داشت.

تنیس یک ورزش منحصر به فرد استرس زا برای والدین تازه وارد است. بخش اعظم سال تقویمی در فصل دیده می شود و بخش خوبی از آن فصل به تور در سراسر جهان برای مسابقات می گذرد.

اما بازگشت به بزرگترین صحنه های جهان برای ویلیامز کار بزرگی به نظر نمی رسد. من از سزارین به آمبولی ریه دوم تا فینال گرند اسلم رفتم. در دوران شیردهی بازی کردم. افسردگی پس از زایمان را تجربه کردم. در جولای 2018 به دهمین فینال ویمبلدون رسیدم، کمتر از یک سال پس از زایمان.”

دختر ویلیامز از آن زمان دور از سکوها نبوده است. یک المپیا در جام فدرال رزرو وجود دارد و او یک هدبند قرمز و سفید با یک پاپیون براق بسته است. و در مهمانی کلاسیک ASB، او روی بغل پدرش نشسته، کف می‌زند و مشتاق دیدن جایزه درخشانی است که مادر این بار دارد. در Top Seed Open، او در غرفه ها دیده شد که کمی حواسش به آیفونش پرت شده بود (برای بهترین های ما اتفاق افتاد). و او یک صندلی ردیف اول در مسابقات آزاد آمریکا 2020 داشت، با اشاره به “ماما” و گفتن “ماما” در یک استادیوم تقریباً خالی.

ویلیامز گفت که در پنج سال گذشته، او بیش از 24 ساعت را دور از دخترش گذرانده است.

اما ویلیامز یک چیز را روشن کرد. او گفت که تکامل او (بازنشستگی کلمه ای نیست که دوست دارد استفاده کند) تصمیم آسانی نیست. او نمی‌توانست در مورد آن با کسی غیر از درمانگرش صحبت کند. این یک سفر ساده به غروب خورشید نیست. نه، این تصمیم بسیار دشوارتر است – تصمیمی که واقعاً نمی خواستید بگیرید.

“باور کنید، من هرگز نخواسته‌ام بین تنیس و خانواده یکی را انتخاب کنم. فکر نمی‌کنم این عادلانه باشد. اگر جوان بودم، این را نمی‌نوشتم زیرا در آنجا بازی می‌کردم و می‌بردم در حالی که همسرم در حال انجام تمرینات بدنی بود. کار برای گسترش خانواده ما، “او گفت. اگر این فرصت را داشتم، احتمالاً بیشتر از تام بردی بودم.»

Markus Saunders

درونگرا. نینجا دارای گواهی فرهنگ پاپ. نویسنده. مدافع غذا عاشق موسیقی پرشور.

تماس با ما