برای شلیک به شینزو آبه از چه سلاحی استفاده شد؟

یک کارشناس اسلحه گرم گفت که به نظر می رسد اسلحه ای که برای کشتن شینزو آبه نخست وزیر سابق ژاپن استفاده شد، دست ساز بوده است.

به گزارش یورونیوز؛ جنسن جونز، مدیر خدمات تحقیقات تسلیحاتی گفت: «به نظر می رسد که این سلاح دو لول با باروت سیاه یا مقداری پیشران پر شده است. وی افزود: این سلاح احتمالا از یک شارژ باتری ساده شلیک شده است.

او توضیح داد، “به نظر می رسد که این یک سلاح گرم تحت اللفظی است، یک اصطلاح چتر برای آن دسته از سلاح های گرم ساخته شده خارج از فرآیندهای تولید سنتی یا صنعتی. اصطلاحی که اکنون رایج شده است تا نشان دهد که یک سلاح توسط شخصی ساخته شده است.”

وی با بیان اینکه سلاح مورد استفاده سلاح نسبتاً ساده ای به نظر می رسد، اضافه کرد: اگر بخواهیم مقایسه ای بسیار ساده انجام دهیم، باید بگوییم که چیزی شبیه به سلاح های دوران جنگ داخلی است، یعنی باروت یا پیشران جدا از گلوله بارگذاری شده است.»

او به آسوشیتدپرس گفت: «فکر می‌کنم این واقعیت را نشان می‌دهد که اگر کسی بخواهد سلاح گرم داشته باشد، تقریباً در هر شرایطی راهی برای انجام آن وجود دارد.

این کارشناس با اشاره به قوانین سختگیرانه سلاح در ژاپن گفت: آنچه در اینجا می بینیم یک سلاح بالقوه است که نه تنها تلاشی برای دور زدن کنترل اسلحه، بلکه برای دور زدن کنترل شدید مهمات در ژاپن است. “انتخاب یک پوزه لودر راهی برای دور زدن این کنترل ها است.”

شینزو آبه، نخست وزیر سابق ژاپن، روز جمعه 8 جولای (17 ژوئیه) در شهر نارا مورد اصابت دو گلوله قرار گرفت و جان باخت.

پلیس ژاپن یک مظنون 41 ساله به نام “یاماگامی تتسویا” را به اتهام قتل شینزو آبه دستگیر کرد. پلیس ژاپن می گوید مظنون به پشت آقای آبه شلیک کرده است.

بر اساس گزارش NHK، مظنون بازداشت شده در همان شهری زندگی می کند که این حادثه در آن رخ داده است. منابع دفاعی می گویند که او تا حدود سال 2005 به مدت سه سال در نیروی دفاع شخصی دریایی کار کرده است.

پلیس می گوید مظنون به بازرسان گفت که از نخست وزیر سابق راضی نیست و می خواهد او را بکشد.

Drake Beck

کارشناس سفر. خالق دوستانه نویسنده هیپستر دوست. دانش آموز عمومی.

تماس با ما