برای پایان دادن به «زنجیره چالش‌ها» به اقدام و سرمایه‌گذاری بیشتر در شهرها نیاز است.

آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل اعلام کرد که «از هرج و مرج آب و هوا و درگیری گرفته تا کووید-19»، آسیب‌پذیرترین افراد بیشترین ضربه را دیده‌اند.

در تقویت موضوع امسال، سوراخ را تماشا کن مراقب سوراخ باش. هیچ کس و هیچ جایی را پشت سر نگذاریدوی با تاکید بر افزایش نابرابری در شرایط زندگی در سراسر جهان، گفت که توسعه سریع و بدون برنامه شهرها و شهرها شرایط را بدتر می کند.

ما نیاز به اقدام فوری بیشتر و سرمایه گذاری های بزرگتر برای ارائه مسکن ارزان قیمت برای همه – همراه با دسترسی به برق، آب، سرویس بهداشتی، حمل و نقل و سایر خدمات اساسی داریم. وی افزود که پشت سر گذاشتن هیچ کس تعهد اصلی دستور کار 2030 برای توسعه پایدار (SDGs) است.

شهرهایی که کار می کنند

این به معنای کارآمد ساختن شهرها برای زنان و کودکان و از بین بردن شکاف‌های موجود است. در داخل و بین مناطق شهری و روستایی؛ و در داخل و بین مناطق توسعه یافته و در حال توسعه.

وی گفت که انجام اقدامات محلی ضروری است و راه حل های نوآورانه برای پیگیری سیاست های مردم محور و ترویج الگوهای مصرف پایدار مهم است.

شهرها و سکونتگاه های انسانی فراگیر، ایمن، تاب آور و پایدار حیاتی هستند.

اقدام در زمین: کلانتر سازمان ملل متحد

میمونه مهمت شریف، مدیر اجرایی آژانس سکونتگاه های شهری سازمان ملل متحد، UN-Habitat، پیش از این در یک سخنرانی در استانبول گفت: برای پایدار بودن، شهرها و شهرها باید به خوبی یکپارچه، برنامه ریزی شده و به مکان های فراگیر، خلاق و مبتکر تبدیل شوند. امروز.

ما می‌توانیم این کار را انجام دهیم، اگر مطمئن شویم که سیاست‌ها به عمل تبدیل شده و عمل می‌کنند.»

مقابله با فقر و نابرابری شهری در بحبوحه بحران‌های عمیق‌تر به یک اولویت جهانی تبدیل شده است و شهرها و دولت‌های محلی نقش کلیدی در واکنش دارند.

او گفت: “ما می خواهیم از دولت ها و شهرها در رسیدگی به مشکلات رو به رشد شهری حمایت کنیم.”

ساکنان در یک محله فقیر نشین در داکا، پایتخت بنگلادش زندگی می کنند.

مهر شهری

روز جهانی زیستگاه همچنین آغاز اکتبر شهری UN-Habitat است – 31 روز برای ترویج آینده شهری پایدار.

سال گذشته، UN-Habitat و شرکای آن بیش از 300 رویداد مختلف با موضوعات شهری در سراسر جهان برگزار کردند. بیش از 10000 نفر در طول ماه در رویدادهای اصلی شرکت کردند.

خانم شریف گفت: «در روز جهانی زیستگاه، بیایید متعهد شویم که به مسئولیت مشترک خود در قبال یکدیگر عمل کنیم.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم