برخی از جمهوری خواهان دفاع از ترامپ را محافظه کارانه تر می دانند

واشنگتن – در حالی که جمهوری خواهان روز یکشنبه به دفاع از دونالد جی. ترامپ، رئیس جمهور سابق آمریکا پس از تفتیش بی سابقه FBI در محل اقامت وی ​​در فلوریدا ادامه دادند، در بحبوحه تحقیقات فدرال در مورد مدیریت آقای ترامپ با اسناد درجه یک، شکاف های عمیقی در حمایت حزب از اجرای قانون ظاهر شد. .

بلافاصله پس از جست و جو، جمهوری خواهان کنگره، از جمله اعضای رهبری، واکنش خشمگینانه ای نشان دادند و به سازمان های عالی اجرای قانون کشور حمله کردند. برخی اف‌بی‌آی را «کاهش بودجه» یا «نابود کن» نامیدند، برخی دیگر با استفاده از کلماتی مانند «گستاپو» و «ظالم» به پلیس مخفی نازی استناد کردند.

روز یکشنبه، صداهای معتدل‌تر در حزب، همکاران خود را به دلیل انتقاد از مجریان قانون مورد انتقاد قرار دادند، و این موضوع محافظه‌کارانه‌تری برای دفاع از آقای ترامپ در حالی که او بر وزارت دادگستری نیز نظارت دارد، مطرح کرد.

چندین جمهوری خواه خواستار انتشار سوگندنامه در حمایت از حکم بازرسی اجرا شده در دوشنبه گذشته شده اند، که شواهدی را ارائه می دهد که قاضی را متقاعد می کند که دلیل محتملی وجود دارد که معتقد باشد جستجو شواهدی از جنایت را پیدا می کند. چنین اسنادی معمولاً قبل از طرح اتهام عمومی نمی شوند.

برایان فیتزپاتریک، نماینده جمهوری‌خواه پنسیلوانیا و مامور سابق اف‌بی‌آی، در شبکه سی‌بی‌اس «Face the Nation» گفت: «این اقدامی بی‌سابقه بود که نیاز به توجیه بی‌سابقه‌ای داشت». اما، او افزود، “من از همه همکارانم خواسته ام تا مطمئن شوند که ارزش سخنان خود را درک می کنند.”

درخواست ها برای لحن محتاطانه تر با ظهور تهدیدها علیه مجریان قانون مطرح شد. روز پنجشنبه، یک مرد مسلح به دفتر FBI در سینسیناتی حمله کرد و روز جمعه، وزارت امنیت داخلی یک بولتن اطلاعاتی را به مقامات مجری قانون در سراسر کشور توزیع کرد که در آن هشدار داده بود «افزایش تهدیدها و اعمال خشونت‌آمیز، از جمله درگیری‌های مسلحانه، خلاف قانون. پرسنل اجرايي، قضايي و دولتي.» پس از بازرسي.

اف‌بی‌آی و وزارت امنیت داخلی به افزایش تهدیدهای خشونت‌آمیز منتشر شده در رسانه‌های اجتماعی علیه مقامات و تأسیسات فدرال، از جمله تهدید به قرار دادن بمب کثیف در مقابل مقر FBI و صدور فراخوان‌های عمومی برای «جنگ داخلی» اشاره کردند. او گفت: “و شورش. بولتن به دست نیویورک تایمز.

فرد مسلح دیگری که بر احساس خطر افزوده شد، حوالی ساعت 4 بامداد یکشنبه با خودرویی به سنگر خارج از ساختمان کنگره کوبید. پلیس کاپیتول گفت که پس از پیاده شدن از خودرو و آتش گرفتن، چندین بار به خود شلیک کرد و سپس خودکشی کرد.

آقای فیتزپاتریک گفت که او شروع به بررسی با همکاران سابق FBI خود کرده است “تا مطمئن شود که آنها خوب هستند”.

او گفت: «ما قدیمی‌ترین دموکراسی در جهان هستیم و تنها راهی که می‌تواند از هم بپاشد این است که به نهادهایی که آمریکایی‌ها را علیه آمریکایی‌ها می‌گردانند بی‌احترامی کنیم. استفاده کنید.”

جمهوری خواهان در بحبوحه افشاگری های روزانه، تفسیرها، بهانه ها، دفاعیات و اتهامات نادرست رئیس جمهور سابق، جمهوری خواهان برای پاسخ به جستجوی FBI برای مار-آ-لاگو، خانه آقای ترامپ در پالم بیچ فلوریدا تلاش کرده اند تا حول یک استراتژی متحد متحد شوند. . رئيس جمهور.

روز جمعه، یک قاضی فدرال حکم بازداشتی را صادر کرد که به بازرسی و موجودی اقلامی که توسط ماموران فدرال از اموال خارج شده بود اجازه می داد. این فهرست نشان داد که FBI 11 مجموعه اسناد طبقه بندی شده را به عنوان بخشی از تحقیقات در مورد نقض احتمالی قانون جاسوسی و دو قانون دیگر بازیابی کرده است.

برخی از اسناد با “طبقه بندی / TS / SCI” علامت گذاری شده اند – مختصر “اطلاعات تکه تکه شده حساس / بسیار محرمانه”. این اطلاعات فقط برای نمایش در یک مرکز امن دولتی است.

آقای ترامپ و متحدانش استدلال کردند که باراک اوباما، رئیس‌جمهور سابق آمریکا نیز از این اسناد سوء استفاده کرده است (ادعای که آرشیو ملی به سرعت آن را جعلی رد کرد). اینکه قاضی که حکم بازرسی را امضا کرده است باید مغرضانه باشد. این که FBI ممکن است شواهدی در اختیار داشته باشد. اینکه مدارک توسط وکیل-موکل یا حق امتیاز اجرایی تحت پوشش قرار گرفته باشند. و اینکه آقای ترامپ اسناد را از حالت طبقه بندی خارج کرد.

رئیس جمهور سابق برای کسب درآمد از تحقیقات کار می کرد.

کمیته اقدام سیاسی ترامپ به شدت از تحقیقات FBI کمک های مالی جمع آوری کرده و از روز سه شنبه حداقل 17 پیامک برای اهداکنندگان ارسال کرده است. دموکرات ها وارد خانه پرس شدند. ترامپ، یکی از آنها خواند. «این یک هدف سیاسی است!» دیگری مدعی شد: «آنها دنبال شما می آیند!

دونالد ترامپ جونیور، پسر رئیس جمهور سابق، روز یکشنبه ایمیل دیگری برای جمع آوری کمک نوشت: “شکار جادوگر ادامه دارد… یورش FBI به مار-آ-لاگو آزاردهنده بود. در واقع، شکست ناپذیر است.”

همچنین روز شنبه، سناتور رند پل، جمهوری خواه کنتاکی خواستار لغو قانون جاسوسی شد، که یکی از قوانینی است که باعث تحقیقات شد.

اما تغییر تفاسیر کار را برای جمهوری خواهان که بسیاری از آنها مشتاق جلب رضایت رئیس جمهور سابق هستند، برای همکاری با یک دفاع متحد دشوار کرده است. آنها بر سر اینکه آیا به سازمان های مجری قانون اصلی کشور حمله کنند و اینکه در این حملات تا چه حد تهاجمی خواهند بود یا خیر، اختلاف نظر دارند.

مارجوری تیلور گرین، نماینده جمهوری‌خواه گرجستان که درخواست‌های جمع‌آوری کمک مالی GNC را به اشتراک می‌گذارد، شروع به فروش کالاهایی کرده است که روی آن نوشته شده است: «کم کردن بودجه از FBI».

این رویکردی بسیار متفاوت با مایکل آر. ترنر، نماینده اوهایو، جمهوری خواه ارشد کمیته اطلاعات است که روز یکشنبه از آقای ترامپ دفاع کرد.

جمهوری خواهان در کمیته گفته اند که به حمایت از اجرای قانون ادامه می دهند. با این حال، آنها گفتند که سؤالات سختی برای دادستان کل مریک بی. گارلند در مورد تصمیم وی مبنی بر اتخاذ گام جسورانه برای دستور بازرسی از خانه رئیس جمهور سابق باقی مانده است و آنها قول دادند که وزارت دادگستری را پاسخگو کنند.

آقای ترنر در برنامه “State of the Union” شبکه CNN گفت: “بدیهی است که هیچ کس بالاتر از قانون نیست.” دونالد ترامپ فراتر از قانون نیست. و دادستان کل گارلند نیز فراتر از قانون نیست. و کنگره اختیارات نظارتی دارد. او باید رعایت کند.”

آقای ترنر گفت که علیرغم اسناد دادگاه متقاعد نشده است که “این واقعاً مطالب طبقه بندی شده است یا نه و آیا سطح بالاتری از مطالب طبقه بندی شده است یا خیر.”

آقای ترنر گفت: «اگر او اسناد واقعی داشته باشد که تهدید فوری امنیت ملی باشد، بسیار متعجب خواهم شد.

با این حال، دو مورد از قوانینی که در حکم بازرسی به آنها اشاره شده است، گرفتن یا پنهان کردن سوابق دولتی را صرف نظر از اینکه به امنیت ملی مرتبط باشد جرم محسوب می شود. سومین مورد، که نگهداری غیرمجاز مطالب با اطلاعات محدود به امنیت ملی را ممنوع می کند، صرف نظر از اینکه مطالب طبقه بندی شده باشد یا نباشد اعمال می شود.

رهبران جمهوری خواه در سنا و مجلس نمایندگان، سناتور میچ مک کانل از کنتاکی و نماینده کوین مک کارتی از کالیفرنیا نیز گفتند که آقای گارلند باید پاسخ هایی را ارائه دهد.

آقای گارلند، به نوبه خود، روز پنجشنبه یک کنفرانس خبری برای دفاع از رسیدگی وزارت دادگستری به این پرونده برگزار کرد.

او گفت: “حمایت از حاکمیت قانون به معنای اجرای قانون به طور مساوی، بدون ترس یا لطف است.” “تحت صلاحیت من این دقیقاً همان کاری است که وزارت دادگستری انجام می دهد.”

کاخ سفید، در تلاش برای جلوگیری از مداخله حزبی، تمایلی به اظهار نظر در مورد تحقیقات نداشته است. ما دخالت نمی کنیم. کارن ژان پیر، سخنگوی کاخ سفید در برنامه «این هفته» شبکه ABC گفت: «به ما هیچ جلسه توجیهی داده نمی‌شود» و افزود: «ما به مریک گارلند اجازه می‌دهیم از جانب خود و دولتش صحبت کند.»

اما سایر دموکرات‌ها بلافاصله به بیانیه‌های ضد قانون جمهوری‌خواهان دست یافتند.

سناتور ایمی کلوبوچار از ایالت مینه‌سوتا در برنامه NBC با عنوان Meet the Press گفت: «در قدیم فکر می‌کردم حزب جمهوری‌خواه در کنار مجریان قانون است. و امیدوارم برخی از آنها امروز این کار را انجام دهند زیرا این نوع لفاظی برای کشور ما بسیار خطرناک است.

او خاطرنشان کرد که وقتی اسناد محرمانه را بررسی می کند، باید این کار را در یک اتاق امن انجام دهد. او گفت: “من حتی نمی توانم Fitbit بپوشم.”

نماینده آدام بی. شیف، رئیس کمیته اطلاعاتی و دموکرات کالیفرنیا، از مدیر اطلاعات ملی خواست تا “بررسی فوری و ارزیابی آسیب” را انجام دهد و یک گزارش طبقه بندی شده به کنگره در مورد آسیب احتمالی امنیت ملی ناشی از دست زدن به اسناد توسط آقای ترامپ ارائه دهد.

او در Face the Nation گفت: «این واقعیت که آنها در یک مکان ناامن و محافظت نشده بیش از یک قفل یا هر نوع امنیتی دیگری که در هتل دارند بودند، بسیار نگران کننده است.

سناتور راب پورتمن از اوهایو، جمهوریخواه ارشد کمیته امنیت داخلی، از کمیته خود خواست تا اقدامات آقای گارلند را بررسی کند.

پورتمن در بیانیه‌ای گفت: «نه یک رئیس‌جمهور سابق و نه یک مخالف سیاسی بالقوه رئیس‌جمهور کنونی موضوع چنین تحقیقاتی قرار نگرفته است». دادستان کل و اف‌بی‌آی اکنون باید شفافیت بی‌سابقه‌ای را نشان دهند و به مردم آمریکا توضیح دهند که چرا این حمله مجاز بوده است.»

سناتور مایک راندز، جمهوریخواه داکوتای جنوبی، رویکرد مشابهی را در پیش گرفت.

او در برنامه Meet the Press گفت: «من یکی از افرادی نیستم که بگوید، می دانید، فورا به FBI یا وزارت دادگستری حمله کنید.

او افزود: “اما، من فکر می کنم در دراز مدت برای وزارت دادگستری، پس از انجام این کار، بسیار مهم است که نشان دهد این فقط یک سفر شکار نبود.”

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما