برد بندر: تقلب در مرگ و ایجاد تاریخچه MotoGP | CNNCNN

برد بندر در یکی از وحشتناک‌ترین تصادف‌هایی که تا به حال در MotoGP اتریش دیده شده است، در ردیف جلو نشست.

این مرد آفریقای جنوبی درست پشت سر دوکاتی یوهان زارکو بود که با یاماهای فرانکو موربیدلی با موتورسوارانی که با سرعت کامل مسابقه می دادند برخورد کرد. زارکو و موربیدلی در حالی که دوچرخه‌هایشان در حال حرکت بودند به پرواز فرستاده شدند تا به پرتابه‌های مرگبار تبدیل شوند.

هر دو موتورسیکلت که در اثر مصدومیت والنتینو روسی و ماوریک وینالس یاماها از دست رفته بودند، به همان اندازه که خارق العاده بودند، معجزه آسا بودند. روسی بعداً اعتراف کرد که “قدیس موتور سیکلت” باید او و هم تیمی اش را زیر نظر داشته باشد.

بندر به CNN Sport گفت: “من فکر می کنم خوش شانس ترین مرد جهان در حال حاضر والنتینو روسی است.” سوار 25 ساله KTM از فکر اینکه چه اتفاقی ممکن است بیفتد می لرزد.

او اذعان می کند: «راستش، ترجیح می دهم به آن فکر نکنم. می‌دانید که دوچرخه‌ها احتمالاً هنوز بیش از 200 کیلومتر در ساعت سرعت دارند و یک دوچرخه 185 کیلوگرمی نزدیک به 200 کیلومتر در ساعت حرکت می‌کند، اگر به کسی برخورد کند، فکر می‌کنم همه ما می‌دانیم که چگونه می‌تواند به پایان برسد.»

زارکو و موربیدلی هر دو توانستند به طرز قابل توجهی از تصادف دور شوند، اگرچه موتورسوار دوکاتی از آن زمان به L’Equipe گفته است که او در اواخر این هفته به دلیل شکستگی مچ دست تحت عمل جراحی قرار خواهد گرفت.

بندر می گوید خطرات مسابقه همیشه وجود دارد.

این خطری است که همه می‌دانند، ما واقعاً سعی می‌کنیم آن را در ذهن خود نگه داریم و به آن فکر نکنیم. متأسفانه، تنها راه انجام کار این است که به این روش برخورد کنیم. اگر در مورد خطرات و خطرات آن نگران هستید. چیزهایی که ممکن است اتفاق بیفتد، فکر نمی‌کنم بتوانید این کار را برای امرار معاش انجام دهید.»

ماوریک وینالس با دوچرخه پرنده اشتباه می کند.

خواندن: Maverick Vinales – Top Gun با نام، بهترین مسابقه دهنده طبیعت

بندر پس از از سرگیری مسابقه با پرچم قرمز، چهارم شد، یک شاهکار چشمگیر از رتبه هفدهم در تور. آخر هفته یک ترن هوایی با مردی به دنیا آمد که در پوچفستروم، در استان شمال غربی آفریقای جنوبی به دنیا آمد.

تنها هفت روز پیش، بندر اولین آفریقای جنوبی شد که در مسابقه کلاس A در مسابقات جایزه بزرگ جمهوری چک در برنو، تنها در سومین موتور خود، برنده شد.

این پیروزی همچنین اولین برد تاریخ KTM در موتو جی پی بود و بندر اولین بازیکن تازه کار پس از اولین پیروزی مارک مارکز در جایزه بزرگ آمریکا در سال 2013 بود که در یک مسابقه پیروز شد.

او می گوید: «خیلی باحال بود. “من فکر نمی کنم ما انتظار چنین چیزی را داشتیم، به خصوص فقط در سومین گرندپری ما. صادقانه بگویم که این یک رویا بود که به حقیقت پیوست، چیزی که شما در تلاش هستید تا کل حرفه خود را به عنوان یک موتورسیکلت سوار درست کنید.”

برد بندر می گوید دوست ندارد به این موضوع فکر کند که یک تصادف چقدر خسارت می تواند داشته باشد.

خواندن: قدرت پشت تاج و تخت موتور سیکلت مارکیز

بندر و خانواده اش زمانی که او 10 ساله بود به Krugersdorp، خارج از ژوهانسبورگ نقل مکان کردند. او اعتراف می کند که موتوراسپرت چیزی معمولاً با آفریقای جنوبی مرتبط نیست.

او گفت: “مطمئناً، وقتی به ورزش و آفریقای جنوبی فکر می کنید، به راگبی و کریکت یا چیزی فکر می کنید.”

زمانی که جوانتر بودم و مسابقات را در آفریقای جنوبی شروع کردم، شلوغ‌تر بود، مسابقات زیادی وجود داشت و حمایت‌های زیادی وجود داشت، اما همه چیز کمی خراب شد، اما به آرامی بازگشت.

موفقیت شاگرد در خانه با استقبال خوبی روبرو شد.

او می‌گوید: «این واقعاً عالی است، زیرا این خبر واقعاً در خانه منتشر شد. “باید بگویم، آفریقای جنوبی همیشه در حمایت از هر کسی در ورزش، به ویژه ورزش آنها عالی بوده است، بنابراین دیدن همه حمایت هایی که از من داشته ام بسیار عالی بود.”

بندر می گوید که از حمایت از زادگاهش آفریقای جنوبی لذت می برد.

خواندن: آیا سال 2020 آخرین فصل روسی در MotoGP خواهد بود؟

کووید-19 یک چالش اضافی برای بایندر و برادر کوچکترش دارین، که در کلاس Moto3 رقابت می کند، فراهم کرده است.

بندر توضیح می دهد: «در حال حاضر بستن مرز آفریقای جنوبی واقعاً سخت است.

تقریباً غیرممکن است که ما به خانه برگردیم. پس از مسابقه آخر هفته، دو هفته دیگر فرصت داشتیم و خیلی خوب بود که در خانه عکسبرداری کنیم و دوستان و خانواده را برای یک هفته ملاقات کنیم و برگردیم. اما متأسفانه، اوضاع در آن زمان به همین شکل است. در حال حاضر، ما فقط اینجا می مانیم.”

او اعتراف می کند که کمی احساس دلتنگی می کند.

“آفریقای جنوبی به طور کلی قطعا یک مکان عالی است. نکته اصلی در مورد آفریقای جنوبی، من واقعاً نمی دانم چگونه آن را توضیح دهم، فقط خانه است، می دانید؟ اینجا جایی است که من می روم و دقیقاً می دانم که همه چیز چگونه کار می کند.”

شگفت‌انگیز است که برگردم و به مکان‌هایی که در آن بزرگ شده‌ام بروم و همه دوستان و چیزهای شما را ببینم، کارهایی که من در تمام عمرم انجام داده‌ام. ”

با این حال، زندگی در جاده برای برادران بندر جدید نیست.

او می گوید: «ما بیشتر وقت خود را در اروپا گذرانده ایم و از سال 2014 با هم این کار را انجام می دهیم.

قدیمی ترین Binder از سال 2011 در اروپا مسابقه می دهد، عنوان Moto3 را در سال 2016 به دست آورد و در فصل گذشته در مسابقات قهرمانی Moto2 در کنار الکس مارکز دوم شد.

زمانی که او در مسابقات شرکت نمی کند، اغلب مهارت های خود را در اسپانیا تقویت می کند.

او اضافه کرد: “نکته خوب در مورد اسپانیا این است که پیست های مختلف زیادی وجود دارد و این برای تمرین واقعا خوب است.”

«هوا هم خوب است. اسپانیا جایی است که اگر نتوانم به خانه برگردم همیشه سعی می کنم به آنجا برگردم.

یوهان زارکو پس از تصادف فرانکو موربیدلی را بازرسی می کند.

خواندن: مارک و الکس مارکز در MotoGP متحد می شوند

با وجود تجربه نه ساله خود در مسابقات اتومبیلرانی، بندر اعتراف می کند که قدم زدن او در موتو جی پی دلهره آور بوده است.

“دوچرخه MotoGP یک جانور کاملاً متفاوت از دوچرخه Moto2 است، شما بیش از دو برابر اسب بخار قدرت دارید و دوچرخه سبک تر است، بنابراین در ابتدا حرکت کردن واقعاً دشوار است. هر بار که سوار می شوم احساس راحتی بیشتری می کنم.

به نظر می رسد KTM امسال یک بسته قدرتمند و یک رقیب جدی برای سایر تیم های کارخانه باشد. ورود مارک مارکز، هم تیمی سابق هوندا، دنی پدروسا، به عنوان یک موتورسوار آزمایشی به طور گسترده ای باعث شد که تیم به مدعی تبدیل شود.

بندر می‌گوید: «در واقع در پایان سال گذشته یک دوچرخه‌سواری در سال 2019 انجام دادم. “وقتی دوچرخه 2020 را در مالزی سوار کردم، احساس کردم که این یک گام بزرگ به جلو است، بسیار بهتر، و همچنین سواری بسیار آسان تر است. KTM واقعاً خوب عمل می کند، دنی نیز به طرز باورنکردنی کار کرده است.”

متأسفانه برای بقیه میدان، بندر می بیند که مسیر صعودی ادامه دارد.

او افزود: دیدن این گام‌های بزرگ رو به جلو بسیار عالی است و به طور کلی فکر می‌کنم چیزهای بیشتری در راه است.

در لحظه ترسناک، دوچرخه ها در سراسر مسیر پرواز کردند.

در حال حاضر، بایندر تبعیدی بر روی موفقیت اولیه خود در عجیب ترین فصل های MotoGP تمرکز کرده است.

مطمئناً از بازگشت به خانه استقبال می شود، اما او اعتراف می کند که طعم کمی از آفریقای جنوبی را با خود نگه می دارد.

“من سعی می‌کنم کمی در مورد خودم حرف بزنم – اما پیدا کردن آن همیشه آسان نیست!”

Claudia Larsen

پیشگام وب. خالق حرفه ای درونگرا. پزشک آبجو. شیطان متعصب تلویزیون.

تماس با ما