برندگان مسابقه عکاسی پرندگان مشخص شدند. از مبارزه با دو خروس سیاه تا پرواز بر فراز ابرها

بزرگترین برندگان مسابقه بین المللی عکاسی پرندگان عکس‌های خیره‌کننده‌ای از یک مرغ مگس خوار در حال پرواز در نزدیکی قطرات آب کشف شده‌اند که می‌تواند نمای نزدیکی باورنکردنی از یک پنگوئن پادشاه را نشان دهد.

مسابقه امسال بیش از 20000 شرکت کننده از سراسر جهان را به خود جذب کرد و در هشت بخش مختلف بزرگسالان از جمله بهترین فیلم، پرندگان در محیط، توجه به جزئیات و سیاه و سفید به رقابت پرداختند. همچنین سه دسته جداگانه برای عکاسان نوجوان وجود دارد که بر گروه های سنی تا 8 سال، 9 تا 13 سال و 14 تا 17 سال تمرکز دارند.

برنده اصلی مسابقه عکاسی پرنده

ارلند هاربرگ عکاس نروژی جایزه اصلی مسابقه امسال را دریافت کرد. عکسی با ترکیب زیبا از کوه‌های پوشیده از برف Tysfjord در شهرستان Nordland این کشور را نشان دهید، جایی که (تصویر زیر) پرنده‌ای به نام Rock ptarmigan در میان صخره‌ها اوج می‌گیرد.

هاربرگ درباره عکسش توضیح می دهد:

«نزدیک به قله رسیده بودم که دیدم چند ماهی در میان صخره‌ها هجوم می‌آورد، جایی که قرار بود پوشش گیاهی پراکنده را نشان دهد. سپس یک سر کوچک از پشت یک صخره ظاهر شد و چند ثانیه بعد پرنده بلند شد تا منظره‌ای از آن را نمایان کند. کوه ها و آبدره ها در پس زمینه.

پیتر اسمرت عکاس آمریکایی عکس فوق العاده دیگری برای مسابقه عکاسی امسال گرفت. اسمرت چندین روز را صرف گرفتن این عکس شایان ستایش (تصویر زیر) از دو عاشق حکیم در حال دعوا با یکدیگر کرد.

در توضیح عکس او:

“نیمه های شب وارد لانه ام شدم و سعی کردم تا قبل از ساعات اولیه صبح به بهترین شکل ممکن بخوابم. در اولین روشنایی روز با صدای مهیب خروس ها از خواب بیدار شدم و شاهد صدای خارق العاده آنها بودم. نمایش و این مبارزه خاص.”

این مسابقه به شدت بر حفاظت از پرندگان متمرکز است و بخشی از درآمد خود را به Birds on the Brink اهدا می کند، یک موسسه خیریه که بر حفاظت از زیستگاه های پرندگان در سراسر جهان متمرکز است. عکس های دیگر این مسابقه عکس را می توانید در گالری زیر مشاهده کنید:

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما