بریتنی گرنیر امروز در دادگاهی در روسیه به پرونده خود اعتراض خواهد کرد | CNNCNN

بریتنی گرینر قرار است روز سه‌شنبه و پس از گذشت نزدیک به سه ماه از مجرم شناخته شدن ستاره NBA به اتهام قاچاق مواد مخدر به این کشور و محکوم شدن به 9 سال زندان، از حکم خود در دادگاه روسیه درخواست تجدید نظر کند.

آن‌ها به سی‌ان‌ان گفتند که درخواست تجدیدنظر گرینر در دادگاه منطقه‌ای مسکو در جلسه‌ای بررسی خواهد شد که انتظار می‌رود وکلای او استدلال کنند که این حکم طبق قوانین روسیه ناعادلانه و غیرقابل توجیه است. گرینر، 32 ساله، در جلسه ویدئو کنفرانس از بازداشتگاه خود شرکت خواهد کرد.

به گفته وکلای الکساندر بویکوف از مرکز حقوقی مسکو و ماریا بلاگوولینا، شریک در شرکت حقوقی Rybalkin، Gortsunyan، Dyakin & Associates، نتیجه درخواست تجدیدنظر در همان روز جلسه دادگاه انتظار می رود. آنها گفتند دادگاه رسیدگی کننده به درخواست تجدیدنظر می تواند تصمیم گرینر را باقی بگذارد، آن را لغو کند و به دادگاه بدوی بازگرداند یا مجازات زندان گرینر را کاهش دهد.

بویکوف گفت که اگر تصمیم دادگاه شهر خیمکی تایید شود، “روند قضایی اساسا پایان خواهد یافت.” در همین حال، گرینر، برنده دو مدال طلای المپیک در ایالات متحده، نگران است که در صورت عدم موفقیت درخواست تجدیدنظر و اگر ایالات متحده و روسیه نتوانند برای تبادل زندانیان به توافق برسند، باید باقیمانده دوران محکومیت خود را در روسیه بگذراند. ، او گفت.

هر دو وکیل خاطرنشان کردند که احساس می‌کنند حکم حبس 9 ساله گرینر شدید است، و بلاگوولینا آن را “بسیار شدید برای این نوع جرم و این مقدار مواد” توصیف کرد.

وزارت امور خارجه ایالات متحده تایید کرده است که گرینر به ناعادلانه بازداشت می شود و پرونده وی این نگرانی را ایجاد کرده است که در پس زمینه جنگ روسیه علیه اوکراین از او به عنوان یک پیاده سیاسی استفاده می شود. یک مقام ارشد دولت هفته گذشته به سی ان ان گفت که دولت بایدن اخیراً با روسیه تماس گرفت تا بتواند آزادی گرینر و زندانی شدن پل ویلان را تضمین کند.

گرنیر ابتدا در 17 فوریه – چند روز قبل از شروع تهاجم روسیه به اوکراین – در فرودگاه مسکو بازداشت شد، زمانی که مقامات او را به تلاش برای قاچاق کمتر از یک گرم روغن شاهدانه در چمدانش متهم کردند. گرینر در دوران خارج از فصل WNBA در روسیه بازی می کند.

مرکز ستاره‌های فینیکس مرکوری به اتهامات مربوط به مواد مخدر اعتراف کرد و در جریان محاکمه‌اش به دادگاه گفت که کارتریج‌های ویپ حاوی روغن شاهدانه در چمدان او وجود داشت، زیرا او با عجله چمدان‌های او را بسته بود.

بلاگوولینا و بویکوف قبل از درخواست گرینر در بیانیه ای کتبی به سی ان ان گفتند: «بریتنی فردی بسیار قوی با شخصیت قهرمان است. با این حال، او البته سطوح بالایی از موفقیت را تجربه می کند زیرا به دلیل بیش از هشت ماه جدایی از عزیزانش تحت استرس شدید قرار دارد.

آنها افزودند: “او در انتظار جلسه استیناف بسیار عصبی است.” بریتنی انتظار هیچ معجزه‌ای را ندارد، اما امیدوار است دادگاه تجدیدنظر استدلال‌های دفاعی را بشنود و مدت این مدت را کاهش دهد.

در حالی که پرونده گرانر در حال بررسی است، مقامات ایالات متحده به طور جداگانه تبادل احتمالی زندانیان با روسیه را پیشنهاد داده اند و پیشنهاد مبادله ویکتور بوت، قاچاقچی اسلحه محکوم روسی را با گرانر و ویلان، شهروند آمریکایی که از سال 2018 توسط روسیه به اتهام جاسوسی در بازداشت به سر می برد، پیشنهاد داده اند. ویلان، که این کار را انجام داد. اتهامات به طور مداوم رد شده است و او در ژوئن 2020 مجرم شناخته شد و به 16 سال زندان محکوم شد.

علیرغم سرعت “بسیار مستمر” گفتگوها بین ایالات متحده و روسیه برای تضمین آزادی آمریکایی ها، این مقام گفت که دولت بایدن هنوز یک پیشنهاد متقابل جدی از طرف روسیه دریافت نکرده است.

این مقام مسئول پاسخ روسیه گفت: “آنها پاسخ نمی دهند. من می گویم که آنها با چیزی که می دانند ممکن یا در دسترس نیست، به پاسخ ادامه می دهند.”

بیل ریچاردسون، فرماندار سابق نیومکزیکو – که مرکز همنامش به نمایندگی از خانواده‌های گروگان‌ها و بازداشت‌شدگان کار می‌کند و اخیراً برای گفتگو در مورد آزادی احتمالی گرینر و ویلان به روسیه سفر کرده است – اخیراً گفت که “احتیاطاً خوشبین” است که آمریکایی‌ها ممکن است آزاد شوند. .

ریچاردسون که در دوره ریاست جمهوری بیل کلینتون نیز به عنوان سفیر ایالات متحده در سازمان ملل متحد خدمت می کرد، گفت که با خانواده های آنها کار می کند و با کاخ سفید برای آزادی آنها همکاری می کند. فرماندار سابق نقشی در آزادی اوایل سال جاری ترور رید، کهنه سرباز آمریکایی که پیش از آزادی در آوریل به مدت سه سال در روسیه بود، ایفا کرد.

در همین حال، شریل، همسر گرنیر و حامیان آنها همچنان به برجسته کردن هدف او و حفظ حمایت و فشار برای اطمینان از بازگشت او به خانه ادامه داده اند و کمپین #WeAreBG را در رسانه های اجتماعی آغاز کردند. پس از ماه‌ها لابی‌گری، شریل گرینر ماه گذشته با بایدن ملاقات کرد و به سی‌ان‌ان گفت که این دیدار تعهد دولت را برای بازگرداندن همسرش به خانه روشن کرد.

شریل گرینر گفت: «این جلسه جایی نبود که رئیس جمهور اخباری را که می خواستم بشنوم به من گفت. اینطور نبود، اما این یکی از آن جلسات هنوز محوری بود که در آن… او به من اجازه داد به کاری که اکنون انجام می دهد اطمینان داشته باشم.

وکلای او به سی ان ان گفتند که در مورد گرینر، او هفته گذشته 32 ساله شد و تولدش را در سلولی در حومه مسکو جشن گرفت. آنها چند ساعتی را با او گذراندند و سعی کردند تا آنجا که می توانند او را “شاد” کنند و پیام های تولد را از سراسر جهان مخابره کنند.

او در نامه ای که توسط وکلایش به اشتراک گذاشته شده است، گفت: از همه شما متشکرم که سخت جنگیدید تا من را به خانه برگردانید. “همه حمایت و عشق قطعا به من کمک می کند.”

Yareli Estes

دانش آموخته مواد غذایی هاردکور. حلال مشکل لاعلاج متعصب الکل متخصص توییتر پیشرو پرشور اینترنت.

تماس با ما