بزرگترین دنباله‌داری که تاکنون دیده شده است در حال نزدیک شدن به زمین است

[ad_1]

یک مطالعه جدید توسط ستاره شناسان دانشگاه مریلند نشان داد که دنباله دار “برناردینلی-برنشتاین” (BB)، بزرگترین دنباله دار تاریخ، مدت ها قبل از تصور ما فعال بوده است، به این معنی که یخ داخلی در حال تبخیر بوده و گوشته آن در حال غبارگیری است. باعث می شود. و بخار معروف به دم ستاره. پیش از این، تنها یک دنباله دار فعال دور از خورشید دیده می شد که بسیار کوچکتر از BB بود.

این کشف به ستاره شناسان کمک می کند تا تعیین کنند BB از چه چیزی ساخته شده است و جهان در زمان شکل گیری منظومه شمسی چگونه بوده است. این یافته ها در مجله Planetary Science در 29 نوامبر 2021 منتشر شد.

تونی فرنهام، دانشمند پژوهشی در دپارتمان نجوم و نویسنده اصلی این مطالعه گفت: “فاصله دنباله دارهای فعالی که تاکنون دیده ایم در این مشاهدات افزایش یافته است و ما توانسته ایم ستارگان دورتر را رصد کنیم.” . دانستن زمانی که یک دنباله دار فعال است، کلید درک آن است که از چه چیزی ساخته شده است. دنباله دارها را اغلب توپ های یخی کثیف یا توپ های یخی کثیف می نامند. آنها مجموعه ای از غبار و یخ هستند که از شکل گیری منظومه شمسی باقی مانده است. هنگامی که دنباله دار در حال گردش به نزدیک ترین نقطه خود به خورشید نزدیک می شود، گرم می شود و یخ شروع به تبخیر می کند. “میزان گرمای استفاده شده برای شروع تبخیر بستگی به نوع یخ دارد.”

دانشمندان با استفاده از داده های انرژی تاریک، اولین دنباله دار BB را در ژوئن 2021 کشف کردند. این مطالعه هسته درخشان یک دنباله دار را گزارش کرد، اما به اندازه کافی واضح نبود که غبار و پوشش یخی تشکیل شده در هنگام فعال شدن دنباله دار را آشکار کند. این دنباله دار با عرض 100 کیلومتر بزرگترین دنباله دار کشف شده است – عرض متوسط ​​یک دنباله دار یک کیلومتر است.

فرنهام و همکارانش هزاران تصویر از دنباله‌دارها را بین سال‌های 2018 تا 2020 جمع‌آوری کردند، کنتراست و لایه‌بندی تصاویر را افزایش دادند، نقاط اشتباه در تصاویر را حذف کردند و فریم‌های مختلف را در کنار یکدیگر قرار دادند تا درخشش غبارآلود اطراف BB را مشاهده کنند، بنابراین ضبط کردند. عمل دنباله دار

فرنهام گفت: “ما فرض می کنیم که دنباله دار حتی فعال تر بود.” اما در واقعیت شما نمی توانید قبلا مشاهده کنید. هنوز مشخص نیست که او پس از ترک این سمت چه خواهد کرد.

او در پایان گفت: «این تازه شروع است. امیدواریم بتوانیم اطلاعات بیشتری در مورد این دنباله دار جمع آوری کنیم و اطلاعات بیشتری را تکمیل کنیم.

[ad_2]

Ainsley Murphy

بشارت دهنده آبجو Wannabe. نویسنده فداکار جنرال الکل نینجا. دانشجو. متخصص زامبی خالق مستقل متعصب سفر

تماس با ما