بلایای طبیعی در هیماچال پرادش: چگونه دانش آموزان می توانند به بهبود سناریو کمک کنند – نکاتی از Arna Waddhawan

هیماچال پرادش، ایالتی که به خاطر زیبایی های طبیعی، هیمالیاهای پوشیده از برف و مناظر باشکوه معروف است، سالانه میلیون ها گردشگر داخلی و بین المللی را به خود جذب می کند. با این حال، وضعیت تپه ها اکنون در یک چرخه مداوم از رانش زمین، سیلاب ابرها و سیلاب های ناگهانی گیر کرده است. بر اساس طرح مدیریت بلایای هیماچال پرادش، الگوهای دما و بارندگی در این ایالت در حال تغییر است و این امر منجر به افزایش فراوانی و شدت رویدادهای شدید جوی مانند طغیان رودخانه، سیل ناگهانی، ریزش بهمن، فوران ابرها، رانش زمین و آتش سوزی جنگل. فراوانی زمین لغزش ها یکی از مشکلاتی است که در اثر فرسایش لایه بالایی خاک با آن مواجه هستند. آسیب به آبزیان دریایی ناشی از پروژه های آبی و کارخانه های سیمان در هیماچال نیز مشکلی جدی است.

بر اثر رانش زمین در بزرگراهی در نزدیکی نیگلسری در کینور دست کم ده نفر از جمله پنج زن و یک دختر دو ساله کشته شدند و 60 نفر دیگر زیر آوار گرفتار شدند. ، هیماچال. مقامات در هیماچال پرادش گفتند که منطقه در اوت 2021.

آرنا وادوان بوم شناس می گوید: «انسان ها موجوداتی هستند که جهان را آلوده کرده اند و آنها هستند که باید دنیا را نجات دهند، راهی جز این وجود ندارد. دیروز او از مدرسه Pinegrove، Kasauli بازدید کرد تا آنها را تشویق کند تا در برابر فرسایش خاک اقدام کنند. شرم ما به بچه ها هشدار داد که به عنوان نیروگاه جوان کشور، اگر برای جلوگیری از فاجعه در برابر جنگل زدایی اقدامی نکنند، زمین باید عواقب آن را متحمل شود و در نتیجه آنها مسئول بحران آب و هوا خواهند بود. او به جوانان تراژدی نور ناشی از باران های سیل آسا را ​​یادآوری کرد.

هیماچال بهای نادیده گرفتن تغییرات آب و هوایی را می پردازد. آرنا و داوان به دانش آموزان مدرسه پنگرو در هیماچال راه هایی برای جلوگیری از فرسایش خاک با کاشت درخت نشان دادند. من اهمیت رشد پوشش گیاهی را برای آنها توضیح دادم.

پوشش برف هیمالیا در هیماچال پرادش که چهار سیستم رودخانه اصلی را تغذیه می کند، سالانه 18 درصد کاهش یافته است که نشان دهنده تغییرات آب و هوایی است. اگر تغییری در الگوی بارش برف وجود داشته باشد، همانطور که در چند سال گذشته مشاهده شده است، اثرات بلندمدت آن بر دسترسی به آب در حوضه‌های رودخانه‌ای خواهد بود زیرا پوشش فصلی برف به زه‌کشی رودخانه در طول فصل خشک کمک می‌کند. اگر این روندهای نوسان برای مدت طولانی ادامه پیدا کند، بر چرخه آب و هوا تأثیر می گذارد و منجر به بارندگی نامنظم، بارش برف، گرما و در نهایت دسترسی به آب می شود.

پیش از این بارش ملایم باران به مدت یک هفته ادامه داشت، اما اکنون روزهای بارندگی کاهش یافته و بر شدت بارندگی افزوده شده است.

اکنون یخچال های طبیعی با سرعتی سریع در حال ذوب شدن هستند. آب های یخچال به باران های سیل آسا می پیوندند و باعث ایجاد سیل ناگهانی در منطقه می شوند. وزش بادهای گرم به ابرهای سرد عظیم افزایش یافت. بنابراین رطوبت به صورت ابری به شدت کاهش می یابد. پس از آن حوادث ابری منجر به سیل و رانش زمین می شود که باعث آسیب شدید به زیرساخت های ایالت می شود.

Reece Bryant

ایجاد کننده. شیطون عاشق تلویزیون حل کننده مشکلات مادام العمر نویسنده. تحلیلگر. نینجا فرهنگ پاپ. عاشق اینترنت معتبر. کاوشگر کل کارآفرین لاعلاج

تماس با ما