بن بست با ایتالیا بر سر کشتی های مهاجر غیر دولتی تشدید می شود

صادر شده در:

سازمان های خیریه روز شنبه اعلام کردند که با تشدید بن بست با ایتالیا بر سر ورود مهاجران، کودکان نجات یافته در دریای مدیترانه باید اجازه داشته باشند در یک بندر امن پیاده شوند.

چهار کشتی کمک‌های بشردوستانه حامل مهاجران نجات‌یافته در حال حاضر درخواست مجوز برای پهلوگیری ایمن در ایتالیا به دلیل بدتر شدن شرایط دریا در آب‌وهوای بد دارند.

هرمیون بوشمان از مؤسسه خیریه آلمانی Mission Lifeline که کشتی نجات Rise Above را اداره می کند، به خبرگزاری فرانسه گفت: “ما تعداد زیادی کودک و همچنین زنان با کودکان داریم. ما نیاز فوری به اختصاص یک بندر داریم.”

دولت جدید راست افراطی ایتالیا که ماه گذشته سوگند یاد کرد، متعهد شده است که با مهاجران قایق که از شمال آفریقا به اروپا فرار می کنند، سرکوب کند.

کشتی آلمانی Rize Above که 95 نفر را در سه عملیات روز پنجشنبه نجات داد، حامل 42 کودک خردسال از جمله هشت کودک است که کوچکترین آنها تنها 7 و 10 ماهه است.

کلمنس لیدووا، رئیس این ماموریت، گفت: «وضعیت به دلیل فشار روانی عظیم بر مسافران کشتی به وخامت ادامه خواهد داد.

بین آنها، چهار کشتی – Rise Above، Humanity 1، Ocean Viking و Geo Barents – بیش از 1000 نفر را حمل می کنند که در دریای مدیترانه نجات یافته اند.

ایتالیا روز جمعه اعلام کرد که به Humanity 1 که توسط موسسه خیریه آلمانی SOS Humanity اداره می شود و 179 مهاجر را حمل می کند، اجازه می دهد تا به آب های ملی خود وارد شود تا مقامات ایتالیا بتوانند بررسی های پزشکی را انجام دهند.

“کاملا غیر قانونی”

آنتونیو تاجانی، وزیر امور خارجه ایتالیا گفت که ایتالیا افراد زیر سن قانونی و زنانی را که باردار یا دارای فرزندان خردسال بوده اند، می پذیرد، اما کشتی باید مهاجران باقی مانده را از آب های سرزمینی ایتالیا “خروج” کند.

اما لوکاس کالدنهوف از SOS Humanity گفت که این موسسه خیریه “مطلقاً هیچ ارتباطی از مقامات ایتالیایی” در مورد بررسی های بهداشتی دریافت نکرده است و بندری به آنها اختصاص داده نشده است.

Humanity 1 یک شبه در جستجوی پناهگاه وارد آب های ایتالیا شد.

کالدنهوف به خبرگزاری فرانسه گفت: «بیش از 100 نفر از 179 سرنشین هواپیما، از جمله یک نوزاد هفت ماهه، خردسال بودند.

میرکا شفر، مسئول وکالت این موسسه خیریه، در بیانیه ای گفت که تصمیم دولت برای پذیرش تنها برخی افراد “بی شک غیرقانونی است.”

“بازماندگان از لیبی گریخته اند، جایی که مورد نقض حقوق بشر مانند شکنجه قرار گرفته اند. آنها به عنوان پناهنده به وضوح در موقعیت آسیب پذیری قرار دارند و برخی از آنها به وضوح آسیب دیده اند.

او افزود: «کسانی که نجات می‌یابند باید فوراً به ساحل بروند، جایی که می‌توان مراقبت‌های پزشکی و روانی آنها را تضمین کرد و آنها می‌توانند از حق خود برای درخواست حمایت بین‌المللی استفاده کنند».

به گفته بوشمن، کشتی روز شنبه در سواحل کاتانیا در سیسیل بود، همانطور که ریزه آبوف نیز پناهنده شد.


بوشمن گفت این قایق 25 متری “کوچک، پاسخگو بود و برای یک برخورد طولانی ساخته نشده بود.”

کشتی معمولاً کسانی را که نجات می دهد به کشتی های بزرگتر خیریه منتقل می کند، اما آنها جایی برای آنها ندارند.

یک عکاس در Ocean Viking که توسط SOS Mediterranee اداره می شود به خبرگزاری فرانسه گفت: شرایط در دریا بدتر می شود و ما منتظر باران بیشتری هستیم.

وی با بیان اینکه در بین 234 مهاجر 57 کودک نابالغ وجود دارد، گفت: “سرنشینان کشتی به دلیل بیماری دریا و در میان آنها کودک، وضعیت سلامت خوبی ندارند.”

جیو بارنتس که توسط پزشکان بدون مرز اداره می شود و در حال حاضر 572 نفر نجات یافته را حمل می کند، روز شنبه گفت که پس از درخواست و دریافت مجوز از مقامات، برای جستجوی سرپناه نیز وارد آب های ایتالیا شده است.

خوان ماتیاس گیل، رئیس این مأموریت گفت: بیش از ده روز است که منتظر یک مکان فرود امن هستیم.

(AFP)


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم