بهترین روش برای تهیه قهوه

بعدی- اگر از عاشقان قهوه هستید باید بدانید که یکی از اولین انتخاب های اساسی شما در این زمینه طرز تهیه آن خواهد بود. اسپرسو، فیلتر، پیستون، کاراف، فوری و موارد دیگر. هر روش نیاز به تجهیزات منحصر به فرد، زمان، دما، فشار، آسیاب قهوه و آب مورد نیاز دارد.

انتخاب‌های ما برای نحوه دم کردن قهوه نیز می‌تواند فرهنگی، اجتماعی یا تجربی باشد، اما این روش‌ها واقعاً چه تأثیری بر روی فنجان شما می‌گذارند؟ بیایید به برخی از مسائل اساسی برای پاسخ به این سوال نگاه کنیم.

قوی ترین نوشیدنی قهوه چیست؟

بستگی دارد. با تمرکز بر غلظت کافئین، روش‌های اسپرسو که بر میلی‌گرم در میلی‌لیتر (میلی‌گرم بر میلی‌لیتر) تکیه می‌کنند، معمولاً غلیظ‌ترین روش‌ها هستند و 4.2 میلی‌گرم بر میلی‌لیتر هستند. این سه برابر بیشتر از روش‌های دیگر مانند موکا دیگ (نوعی لیوان جوشان) و دم‌نوش سرد است که حدود 1.25 میلی‌گرم در میلی‌لیتر به شما می‌دهد. روش های قطره ای و پرس (از جمله فرنچ و آئروپرس) حدود نیمی از این مقدار کافئین را به شما می دهد.

روش های اسپرسو به دلایل مختلفی بیشترین کافئین را استخراج می کنند. اول اینکه استفاده از بهترین آسیاب به این صورت به این معنی است که تماس بیشتری بین قهوه و آب وجود دارد. اسپرسو همچنین از فشار استفاده می کند، بنابراین ترکیبات بیشتری را وارد آب می کند.

با این حال، روش های دیگر بر مدت زمان تخمیر قهوه تمرکز می کنند، که اساسا بر محتوای کافئین تأثیر نمی گذارد. این به این دلیل است که کافئین یک ماده محلول در آب است که به راحتی استخراج می شود، بنابراین در اولین لحظات نوشیدن آزاد می شود.

اما این مقایسه ها بر اساس موارد استخراج معمولی است، نه موارد مصرف معمولی. این بدان معناست که، برای مثال، اگرچه اسپرسو غلیظ ترین محصول را به شما می دهد، اما حجم آن معمولاً کمتر از سایر روش های دم کردن است.

به بیان ساده، ما معمولا عادت داریم قهوه اسپرسو را در فنجان های کوچک و اغلب انواع دیگر قهوه را در فنجان های بزرگتر ببینیم، بنابراین می توان گفت که از راه های دیگر کافئین بیشتری دریافت می کنیم. با این حال، این وعده های استاندارد یک مفهوم هستند، نه یک واقعیت، و شما می توانید هر قهوه ای را در هر ظرف یا فنجانی که می خواهید بنوشید.

دم کردن قهوه

البته، با افزایش قیمت قهوه، ممکن است به کارایی استخراج آن نیز علاقه مند باشید یا بخواهید بدانید به ازای هر گرم ورودی قهوه چه مقدار کافئین دریافت می کنید. جالب اینجاست که اکثر روش ها در واقع بسیار مشابه هستند.

اگرچه روش های اسپرسو متفاوت است، اما به طور متوسط ​​10.5 میلی گرم در هر گرم (mg/g) کافئین به دست می آید، در حالی که در روش های دیگر 9.7-10.2 میلی گرم در گرم است. تنها محصول فرنچ پرس است که در هر گرم تنها 6.9 میلی گرم کافئین دارد.

قوی ترین قهوه چیست؟

بیایید از همان ابتدا بگوییم که قدرت قهوه فقط مربوط به کافئین نیست. در واقع، محتوای کافئین بخش کوچکی از اثربخشی قهوه را توضیح می دهد. هزاران ترکیبی که به طعم، طعم و عملکرد قهوه کمک می کنند استخراج می شوند.

هر کدام الگوی استخراج خاص خود را دارند و می توانند با یکدیگر تعامل داشته باشند تا اثرات را کاهش دهند یا تقویت کنند. بنابراین، خود تکنیک های دم کردن قهوه می تواند بر قدرت قهوه تأثیر بگذارد و با تغییراتی در آنها، برخی از عوامل قدرت قهوه مانند عطر، طعم و کافئین را تغییر داد.

روغن‌هایی که کف خامه‌ای (باگاس بسیار غنی) روی قهوه را تشکیل می‌دهند نیز به راحتی با دمای بالا، فشار بالا و آسیاب ریز استخراج می‌شوند. این روش ها همچنین سطوح بالاتری از TDS را ارائه می دهند، به این معنی که قوام آبکی کمتری دارند. همه این عوامل بر استحکام قهوه تأثیر می گذارد، اما باز هم همه چیز به نحوه سرو و رقیق شدن محصول نهایی بستگی دارد.

برای پیچیده تر کردن مسائل، گیرنده هایی که کافئین و سایر ترکیبات تلخ را تشخیص می دهند به دلیل ژنتیک و تجربه بین افراد بسیار متغیر هستند. این بدان معنی است که یک قهوه خاص می تواند برداشت های متفاوتی از تلخی و قوت آن را در افراد مختلف برانگیزد.

همچنین تفاوت هایی در حساسیت ما به اثرات محرک کافئین وجود دارد. بنابراین آنچه در یک فنجان به دنبال آن می گردیم و آنچه از آن به دست می آوریم به زیست شناسی منحصر به فرد ما بستگی دارد.

سالم ترین انواع قهوه دم کرده کدامند؟

بسته به رویکرد، قهوه ممکن است به عنوان یک گزینه سالم یا ناسالم ارائه شود. این اختلاف را می‌توان تا حدی با تعصب و خوش‌بینی ما توضیح داد (چون می‌خواهیم قهوه برایمان خوب باشد!)، اما در واقع، عوامل متغیری مانند فرآیندهای تولید قهوه، درک پیچیدگی روش‌های دم کردن و سایر متغیرها نقش مهمی را ایفا می‌کنند. نقش مهم. نقش در این تاثیرگذار است.

دم کردن قهوه

برخی از مطالعات نشان داده اند که تأثیر قهوه بر سلامتی با نحوه دم کردن آن مرتبط است. به عنوان مثال، قهوه فیلتر با پیامدهای مثبت قلبی عروقی در افراد مسن مرتبط است. البته، این ارتباط ممکن است تصادفی باشد و به سایر عادات همزیستی بستگی دارد، اما شواهدی وجود دارد که قهوه فیلتر سالم تر است زیرا دیترپن (یک ماده شیمیایی در قهوه که ممکن است با افزایش سطح کلسترول بد مرتبط باشد) کمتر در قهوه باقی می ماند.

در نهایت، بهترین راه برای دم کردن قهوه چیست؟

هر روش دم کردن قهوه ویژگی ها و ورودی های خاص خود را دارد که به هر کدام مشخصات منحصر به فردی از طعم، بافت، ظاهر و ترکیبات زیست فعال می دهد. اگرچه این امر دارای عوارض واقعی و گاه بحرانی است، اما در نهایت روش آماده سازی شما باید یک “انتخاب شخصی” تلقی شود.

اطلاعات و موقعیت های مختلف باعث انتخاب های متفاوت در افراد مختلف و در روزهای مختلف می شود. این بدان معنی است که بهترین روش دم کردن قهوه برای شما می تواند حتی در طول روز متفاوت باشد. بنابراین، لازم نیست در مجلات یا وب‌سایت‌های قهوه‌سازی بگردید تا بفهمید که قوی‌ترین قهوه یا بهترین راه برای تهیه قهوه کدام است.

پاسخ این سوالات را در درون خود بیابید. روشی که قهوه احساس خوبی دارد، طعم عالی و بوی عالی دارد، بهترین راه برای دم کردن قهوه است!

منبع: شما را راهنمایی کند

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما