بهترین غذاها برای کاهش وزن کدامند؟

رژیم های کاهش وزن زیادی وجود دارد، و بررسی همه گزینه ها برای یافتن بهترین ها برای بدن و اهداف خود می تواند دشوار باشد. با این حال، برخی از غذاهای امتحان شده و واقعی می توانند به کاهش وزن کمک کنند.

به گزارش اسنا به نقل از سلامت، متخصصان و متخصصان تغذیه برخی مواد غذایی را برای کاهش وزن توصیه می کنند که در ادامه به برخی از آنها اشاره می شود.

غذاهای غنی از پروتئین می توانند به متابولیسم بدن کمک کنند تا سریعتر کار کند. بنابراین، این باعث افزایش کالری سوزی می شود، به عبارت دیگر، یک رژیم غذایی غنی از پروتئین می تواند به بدن شما کمک کند کالری بیشتری در طول روز بسوزاند.

این غذاها شامل تخم مرغ، مرغ، بوقلمون و ماهی است. البته همه پروتئین ها از حیوانات نمی آیند و غذاهایی مانند لوبیا نیز می توانند نیازهای غذایی افراد را تامین کنند.

فیبر همچنین می تواند به کاهش وزن کمک کند و شما را برای مدت طولانی تری احساس سیری کند. غذاهای پر فیبر شامل سیب زمینی، غلات کامل و بلغور جو دوسر ساخته شده با غلات کامل است.

انواع میوه های تازه مانند انواع توت ها، گریپ فروت و سیب می توانند میل به شیرینی جات را کاهش دهند. یکی دیگر از گزینه های خوب هندوانه است. هندوانه حاوی ویتامین A، ویتامین C و آنتی اکسیدان های دیگر است که به ترمیم آسیب های سلولی برای حمایت از سیستم ایمنی قوی و سلامت کلی کمک می کند. این میوه همچنین حاوی لیکوپن است که با کاهش خطر بیماری قلبی، سرطان و دژنراسیون ماکولا مرتبط با افزایش سن مرتبط است.

کرفس و سایر سبزیجات سبز قند کمتری دارند. بنابراین به بدن شما برای سوزاندن چربی کمک می کند. بیشتر سبزیجات، به خصوص سبزیجات برگ دار، حاوی مقادیر زیادی فیبر هستند که می تواند به شما کمک کند برای مدت طولانی تری احساس سیری کنید. آنها همچنین انواع ویتامین ها و مواد معدنی مورد نیاز بدن شما را برای عملکرد بهینه فراهم می کنند که می تواند به کاهش وزن سالم کمک کند.

همانطور که در یک مطالعه در سال 2019 در مجله Nutrients نشان داده شده است، شیر کم چرب و سایر محصولات لبنی می تواند بخشی از رژیم کاهش وزن باشد.

محققان دریافته‌اند که چهار تا پنج وعده روزانه محصولات لبنی کم‌چرب ممکن است برای کاهش وزن یا حفظ وزن مفید باشد و منجر به نتایج بهتر استخوان و بدن در زنان یائسه‌ای شود که به دنبال کاهش وزن هستند.

همچنین کافئین، قهوه و چای سبز از جمله غذاهایی هستند که باید در رژیم لاغری خود بگنجانید. سرکه سیب از دیرباز به عنوان مکمل چربی سوز و کاهش وزن در نظر گرفته می شود زیرا حاوی اسید استیک است که محصول جانبی فرآیند تخمیر است. شواهدی وجود دارد که نشان می دهد اسید استیک می تواند به کاهش اشتها و سوزاندن چربی کمک کند.

البته برای ایجاد تغییرات پایدار، باید آهسته پیش رفت. کاهش وزن سریع معمولاً در دراز مدت پایدار نیست و پیاده روی آهسته و پیوسته برنده مسابقه کاهش وزن است.

موفق ترین برنامه کاهش وزن ترکیبی از رژیم غذایی و ورزش است. عادات موفقی که از کاهش وزن حمایت می کنند شامل کنترل وعده های غذایی، تغذیه سالم و خواب کافی است.

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما