بهترین ماده معدنی برای سلامت قلب و استخوان

آینده احتمالاً بسیاری از ما با شنیدن کلمه مس به غذا یا رژیم غذایی فکر نمی کنیم. از طرف دیگر، اولین فکر ما ممکن است یک سکه یا یک محصول خانگی باشد. با این حال، بسیاری از مردم متوجه نیستند که از آنجایی که مس یک ماده معدنی ضروری است، بدن ما در واقع برای عملکرد به آن نیاز دارد.

به گزارش فرارو به نقل از یاهو نیوز، مس برای ایجاد سیستم ایمنی سالم و همچنین تشکیل گلبول های قرمز، سلول های خونی سالم و بافت های همبند سالم ضروری است. برخی مس را یکی از بهترین مواد معدنی برای سلامت قلب و استخوان به دلیل عملکردهای متعدد می دانند.

با این حال، قرار است روزانه چقدر مس دریافت کنیم؟ و چگونه مس را در رژیم غذایی معمول خود دریافت کنیم؟ پاسخ این سوالات را در ادامه خواهید یافت.

حبوبات

چقدر مس نیاز داریم؟

ما در حال حاضر مقدار مشخصی مس در بدن خود به طور منظم داریم و بر اساس ارزیابی مجله بیوشیمی مس، حدود 75 درصد مس بدن در استخوان ها و ماهیچه ها و بقیه در مغز و مغز است. کبد.

در مورد مقدار توصیه شده روزانه مس هنوز بحث های زیادی وجود دارد. طبق گزارشی که در Advances in Nutrition منتشر شده است، مقدار توصیه شده غذایی (RDA) مس برای بزرگسالان در ایالات متحده حدود 900 میکروگرم در روز است و به نظر می رسد 25 درصد آمریکایی ها این مقدار را برآورده نمی کنند.

با این حال، میزان مصرف توصیه شده روزانه مس از کشوری به کشور دیگر متفاوت است. به عنوان مثال، Advances in Nutrition گزارش می دهد که توصیه ها در بریتانیا (حدود 1200 میکروگرم) و در استرالیا و نیوزلند (حدود 1700 میکروگرم) بالاتر است. این موضوع بسیاری از کارشناسان را به این سوال وا می دارد که آیا مصرف توصیه شده روزانه مس در ایالات متحده بسیار کمتر از این است.

مس چگونه بر سلامت قلب و استخوان های شما تأثیر می گذارد؟

نتایج گزارش منتشر شده در Advances in Nutrition نشان می دهد که کمبود مس با مشکلات کلسترول و همچنین مشکلات متابولیسم گلوکز مرتبط است. این تاثیر منفی بر فشار خون و عملکرد قلب دارد. مس همچنین به جلوگیری از مشکلات استخوانی و ایجاد استحکام استخوان کمک می کند. در واقع، کمبود مس در کودکان با افزایش خطر پوکی استخوان همراه است.

چگونه مس بیشتری مصرف می کنید؟

غذاهای زیادی وجود دارند که به طور طبیعی حاوی مس هستند. طبق گفته مؤسسه ملی بهداشت، غذاهای غنی از مس شامل انواع دانه ها، مغزها، غلات کامل، صدف ها و حتی مقداری شکلات است.

آنچه کارشناسان هشدار می دهند این است که مس می تواند در جذب برخی ویتامین ها و مواد مغذی مانند ویتامین C، روی و آهن در بدن اختلال ایجاد کند.

Marisol Snow

خیلی پایین میاد کارآفرین حرفه ای. پیشگام بیکن. ادم شبکه های اجتماعی متعصب موسیقی هاردکور. پزشک اینترنت.

تماس با ما