به‌روزرسانی‌های زنده: تلاش‌ها برای بازیابی ایان در فلوریدا و کارولینا آغاز می‌شود

با ادامه تضعیف طوفان پسا استوایی ایان در نزدیکی مرز ویرجینیا و کارولینای شمالی، مرکز ملی طوفان هشدار می دهد که سیل “رودخانه های اصلی ثبت شده” ممکن است هفته آینده در مناطق فلوریدا ادامه یابد.

باران شدید و بادهای تند تاثیر خواهد گذاشت مرکز ملی پیش بینی آب و هوا گفت بخش هایی از اقیانوس اطلس و سواحل نیوانگلند در روز شنبه است و به گفته NHC، “سیل محدود، شهری و جویبارهای کوچک” در آخر این هفته در کوه های آپالاشی مرکزی و جنوب اقیانوس اطلس امکان پذیر است. .

این چیزی است که اکنون می دانیم:

موارد مرگ: در پی طوفان ایان که از چهارشنبه تا جمعه فلوریدا را درنوردید، حداقل 45 نفر کشته شدند.

این آمار تلفات فعلی CNN بر اساس شهرستان در فلوریدا است:

  • شهرستان لی: 16
  • شهرستان شارلوت: 12
  • شهرستان کولیر: 8
  • شهرستان ولوسیا: 4
  • شهرستان ساراسوتا: 2
  • منطقه دریاچه: 1
  • استان Manatee: 1
  • شهرستان پولک: 1

خاموشی ها: حدود 1.7 میلیون مشتری در چهار ایالت بدون برق باقی می مانند، از جمله بیش از 1.2 میلیون نفر فقط در فلوریدا. بیش از 337000 مشتری در کارولینای شمالی برق خود را از دست دادند که بیشتر آنها در منطقه مرکزی این ایالت بودند. در کارولینای جنوبی، حدود 57000 مشتری بدون برق در امتداد بخش شمال شرقی این ایالت وجود دارد. در ویرجینیا، بیش از 91000 مشتری برق خود را از دست داده اند.

سخنگوی فلوریدا پاور اند لایت گفت که ممکن است هفته ها طول بکشد تا برق در مناطق جنوب غربی فلوریدا که بیشترین آسیب را دیده اند، دوباره برقرار شود.

خراب کردن:

این هفته، ایان رد ویرانی را ترک کرد که به شدت در جوامع ساحلی جنوب غربی فلوریدا، از جمله فورت مایرز و ناپل احساس شد. تامپا، اورلاندو و شهرهایی در امتداد سواحل شمال شرقی فلوریدا نیز تحت تأثیر باران سیل آسا، سیل و باد شدید قرار گرفتند.

دن آلرز، یکی از اعضای شورای شهر فورت مایرز بیچ، گفت: «من به حدود دو سوم جزیره رسیدم و می‌توانم بگویم 90 درصد جزیره تقریباً از بین رفته است. “مگر اینکه امروز یک آپارتمان بلند یا یک خانه بتنی جدید با همان استانداردها ساخته شده باشد، خانه شما تقریباً تمام شده است.”

جزایر Sanibel و Captiva پس از اینکه طوفان به بخش‌هایی از یک پل آسیب رساند، با سرزمین اصلی قطع شد.

عکس های شگفت انگیز قبل و بعد را اینجا ببینید.

این طوفان ها همچنین رکوردهایی را برای بالاترین سطح آب مشاهده شده در چندین مکان مانند فورت مایرز و ناپل به ثبت رساندند.

رادار تخمین می زند که بیش از 12 اینچ باران تنها در 12 تا 24 ساعت در منطقه وسیعی از بندر شارلوت تا اورلاندو باریده است. بر اساس داده‌های اداره ملی اقیانوسی و جوی، طوفان ایان در برخی از مناطقی که به شدت آسیب دیده‌اند، 1 بار در 1000 سال گذشته بارندگی کرده است.

مقامات کارولینای جنوبی طبقه بندی خسارت وارده به جزیره Pawleys، یک شهر ساحلی در حدود 70 مایلی شمال چارلستون را آغاز کرده اند. به گفته شهردار، بزرگترین نگرانی در آنجا این است که چگونه می توان آوارها را حذف کرد تا دوباره جزیره امن شود.

شهردار برایان هنری روز جمعه به جیک تپر به خبرنگار سی ان ان گفت: «این یک طوفان رده 1 بود، اما امروز طوفانی عظیم داشتیم، احتمالاً فراتر از آن چیزی که بیشتر مردم انتظار داشتند.

بهبود: با بازگشت ساکنان به خانه‌هایی که در برخی موارد توسط طوفان از هم جدا شده یا زیر آب رفته‌اند، صدها امداد و نجات در حالی انجام شده است که خدمه فدرال، ایالتی و محلی برای کمک به تلاش‌های بازیابی تلاش می‌کنند.

به گفته دریاسالار برندان مک فرسون، گارد ساحلی ایالات متحده بیش از 275 نفر را در فلوریدا نجات داده است و صدها نجات اضافی توسط تیم هایی از آژانس مدیریت اضطراری فدرال و آژانس های محلی و ایالتی انجام شده است. او جمعه به CNN گفت که شرایط پس از طوفان همچنان بسیار چالش برانگیز است.

ما پرواز می کنیم و در مناطق غیرقابل تشخیص فعالیت می کنیم. هیچ تابلویی در خیابان ها وجود ندارد. آنها به نظر نمی رسند. او گفت ساختمان هایی که زمانی استاندارد در جامعه بودند، دیگر وجود ندارند.

پرزیدنت بایدن در سخنرانی روز جمعه در کاخ سفید گفت بازسازی برخی مکان ها ممکن است سال ها طول بکشد. او گفت: «ما تازه شروع به دیدن ابعاد این ویرانی کرده‌ایم.

Serena Wells

معتاد عمومی رسانه های اجتماعی. متعصب افراطی سفر. فریلنسر متعصب وب. مستعد حملات بی تفاوتی. زیاد می افتد

تماس با ما