به‌روزرسانی‌های زنده کووید: هشدار متغیر از آفریقای جنوبی برای توقف پروازها عجله می‌کند

[ad_1]

تصویرجمعه در شهر پاریس آفریقای جنوبی.  ترس فزاینده در مورد نوع جدید، آفریقای جنوبی را مجبور کرد تا با محدودیت های سفر در چندین کشور مواجه شوند.
اعتبار …از طریق کیم لودبروک / EPA، Shutterstock

تعداد فزاینده ای از کشورها از جمله بریتانیا، فرانسه، اسرائیل، ایتالیا و سنگاپور – روز جمعه، یک روز پس از اینکه مقامات آفریقای جنوبی نوع جدیدی از کروناویروس را با جهش شناسایی کردند، به ممنوعیت سفر از آفریقای جنوبی و سایر کشورهای منطقه پرداختند. دانشمندان می گویند “جهش بزرگ در تکامل”.

در گذشته، دولت‌ها روزها، هفته‌ها یا ماه‌ها طول کشیده تا محدودیت‌های سفر را در پاسخ به انواع جدید وضع کنند. این بار، این تحریم ها چند ساعت پس از اعلام آفریقای جنوبی – و چند ساعت قبل از اینکه مقامات بهداشتی این کشور این موضوع را با سازمان بهداشت جهانی در میان بگذارند، اعمال شد.

بریتانیا، فرانسه و اسرائیل روز پنجشنبه پروازها به آفریقای جنوبی و چندین کشور همسایه را به دلیل تهدیدهای جدید ممنوع کردند. ممنوعیت پرواز بریتانیا در شش کشور آفریقای جنوبی، بوتسوانا، ایسواتینی، لسوتو، نامیبیا و زیمبابوه اعمال می شود و از ظهر روز جمعه به وقت محلی آغاز می شود.

ساجد جاوید، وزیر بهداشت بریتانیا گفت: «داده‌های بیشتری مورد نیاز است، اما ما در حال حاضر اقدامات احتیاطی را انجام می‌دهیم. در توییتر گفته شد.

ژان کاستکس نخست وزیر فرانسه در بیانیه ای گفت: اگرچه تاکنون هیچ موردی در خاک فرانسه گزارش نشده است، اما اصل احتیاط باید اعمال شود.

دولت های کرواسی، ایتالیا، مالت، هلندژاپن و سنگاپور روز جمعه اعلام کردند که تحریم های مشابهی را اعمال خواهند کرد. بازارها در ژاپن در واکنش به کشف نوع آن سقوط کردند و مقامات استرالیا و نیوزلند گفتند که از نزدیک آن را زیر نظر دارند.

روبرتو اسپرانزا، وزیر بهداشت ایتالیا در بیانیه ای با استفاده از نام علمی این نوع، گفت: دانشمندان ما در حال کار برای مطالعه نوع جدید B.1.1.529 هستند. در این بین، ما از جنبه احتیاطی اشتباه می کنیم.»

اورسولا فون در لن، رئیس شعبه اجرایی اتحادیه اروپا صبح جمعه در پستی در توییتر گفت که به دلیل اختلاف نظرها، ممنوعیت سفر هوایی از آفریقای جنوبی به کشورهای اروپایی را پیشنهاد خواهد کرد.

در دو روز گذشته، دانشمندان پس از مشاهده افزایش آلودگی در قطب اقتصادی آفریقای جنوبی در اطراف ژوهانسبورگ، این نوع را کشف کردند. تاکنون تنها چند ده مورد در آفریقای جنوبی، هنگ کنگ، اسرائیل و بوتسوانا گزارش شده است.

انواع مختلفی از زمان شروع همه گیری پدیدار شده است. یکی از نگرانی های اساسی در مورد آنها این است که آیا آنها در مبارزه با ویروس تداخل خواهند داشت یا اثربخشی واکسن ها را محدود می کنند. دانشمندان آفریقای جنوبی روز جمعه با تیم فنی سازمان بهداشت جهانی برای بحث در مورد نوع جدید ملاقات خواهند کرد و مقامات نامه ای از الفبای یونانی را به آن تحویل خواهند داد.

در بیانیه ای که روز جمعه در یک وب سایت دولتی منتشر شد، آفریقای جنوبی از بریتانیا خواست در محدودیت های سفر خود تجدید نظر کند و گفت: این سازمان هنوز در مورد اقدامات بعدی اظهار نظر نکرده است. ”

در دسامبر سال گذشته، آفریقای جنوبی اولین کشوری بود که ظاهر یک نوع بتا را گزارش کرد، که اکنون در نزدیک به 70 کشور گسترش یافته است. دانشمندان نگران این هستند که برخی آزمایشات بالینی نشان داده اند که واکسن ها محافظت کمتری در برابر نوع بتا دارند. از آن زمان، انواع دلتای ناهمگن و تهاجمی تر در سراسر جهان گسترش یافته است و اعتقاد بر این است که اخیراً موارد افزایش یافته است.

با بیش از 1200 عفونت جدید، نرخ آلودگی روزانه در آفریقای جنوبی بسیار کمتر از آلمان است، جایی که موارد جدید در حال افزایش است. با این حال، تراکم جهش‌ها در این گونه جدید این نگرانی را ایجاد می‌کند که می‌تواند بسیار مسری باشد، دانشمندان زودتر زنگ خطر را به صدا درآوردند.

تولیو دی اولیویرا، مدیر پلتفرم توالی تحقیقات و نوآوری کوازولو-ناتال گفت: “این ما را غافلگیر کرده است – جهشی بزرگ در تکامل، بسیار بیشتر از آنچه ما انتظار داشتیم، به خصوص پس از موج سوم عظیم دلتا رخ داده است.”

اما بوبولا، جان یون و اورلیان بریدن در گزارش مشارکت داشته است.

اعتبار …تمبا هادبه / آسوشیتدپرس

دانشمندان هنوز مشخص نیستند که این واکسن تا چه اندازه بر روی گونه جدیدی که توسط تیمی در آفریقای جنوبی معرفی شده و جهش هایی را نشان می دهد که می تواند در برابر خنثی سازی مقاومت کند، موثر باشد. تاکنون تنها ده ها مورد به طور کامل در آفریقای جنوبی، بوتسوانا، هنگ کنگ و اسرائیل شناسایی شده است.

به گفته تولیو دی اولیویرا، مدیر پلتفرم توالی تحقیقات و نوآوری کوازولو-ناتال، نوع جدید، B.1.1.529، حاوی “یک صورت فلکی بسیار غیر معمول از جهش ها” است.

بر روی گیرنده ACE2 – پروتئینی که به ایجاد نقطه ورود ویروس کرونا برای آلوده کردن سلول های انسانی کمک می کند – 10 جهش در نوع جدید وجود دارد. آقای د اولیویرا گفت که در مقایسه، سه نسخه در نسخه بتا و دو مورد در نوع دلتا وجود دارد.

ریچارد لزلز، متخصص بیماری‌های عفونی در پلتفرم توالی‌یابی نوآوری و تحقیقات KwaZulu-Natal، گفت این نوع شباهت‌هایی با انواع لامبدا و بتا دارد که با سرقت مادرزادی سیستم ایمنی مرتبط است.

او می‌گوید: «به‌دلیل همه این‌ها، ما نگران این هستیم که این نوع چیزها نه تنها قابلیت ارتباط را افزایش می‌دهد، بنابراین می‌تواند به طور مؤثرتری گسترش یابد، بلکه از برخی از بخش‌های سیستم ایمنی و محافظتی که در سیستم ایمنی خود داریم محافظت می‌کند». گفت. لزلز گفت.

نوع جدید در تعداد زیادی از جوانان یافت می شود، گروهی که کمترین میزان واکسیناسیون را در آفریقای جنوبی دارند. به گفته وزیر بهداشت این کشور، یک چهارم مردم آفریقای جنوبی بین 18 تا 34 سال واکسینه شده اند. گفت جو فهلا.

چنین مواردی عمدتاً در مرکز اقتصادی کشور، به ویژه در پایتخت اداری این کشور، پرتوریا، متمرکز شده است، زیرا مدارس بسته می‌شوند و خانواده‌ها برای سفر برای تعطیلات قبل از انتشار ویروس در سراسر کشور آماده می‌شوند. هنگامم، دکتر. فهله گفت.

اعتبار …جروم فاور / EPA، از طریق Shutterstock

دولت هنگ کنگ روز پنجشنبه اعلام کرد دو مورد جدید در آفریقای جنوبی شناخته شده است و دانشمندان هشدار دادند که می تواند “جهشی بزرگ در تکامل نشان دهد” و اثربخشی واکسن ها را محدود کند.

مشخص شد که یک نفر که اوایل ماه جاری از آفریقای جنوبی به هنگ کنگ بازگشته بود آلوده شده بود و دیگری در همان اتاق هتل اقامت داشت. (تقریباً همه افراد خارجی که وارد هنگ کنگ می شوند باید به مدت دو تا سه هفته در هتل نگهداری شوند.) به گفته مرکز حفاظت از سلامت این شهر، توالی ژنتیکی ویروس در هر دو مرد یکسان بود که نشان دهنده عفونت هوایی است. هر دو مرد واکسینه شده بودند.

مقامات گفتند که توالی دیگری از دانشگاه هنگ کنگ تایید کرد که ویروس یک سویه جدید در آفریقای جنوبی است، اگرچه آنها اذعان داشتند که اطلاعات مربوط به اثرات این نوع بر سلامت عمومی “در حال حاضر کم است.”

برخی از کارشناسان هنگ کنگ طولانی بودن و کارآمدی انزوای هنگ کنگ را زیر سوال بردند و خاطرنشان کردند که مقامات چندین مورد از ساکنان هتل های ایزوله را گزارش کرده اند که آشکارا افراد ساکن در اتاق های دیگر را آلوده می کنند.

در مورد جدیدترین نوع عفونت، دولت اولین نفر را به دلیل عدم استفاده از ماسک جراحی هنگام باز کردن درب اتاق هتل و ایجاد “جریان هوای نامطلوب” به هتل سرزنش کرده است. تا بعدازظهر جمعه هیچ گزارشی مبنی بر عفونت در اتاق های مجاور وجود نداشت.

نوع جدید حضور می تواند تلاش ها برای بازگشایی مرز بین هنگ کنگ و سرزمین اصلی چین را پیچیده کند. برای ماه‌ها، مقامات هنگ‌کنگ اعلام کرده‌اند که از سرگیری سفرهای بدون انزوا بین قلمرو چین و سرزمین اصلی – عملاً تنها جایی در جهان که هنوز یک استراتژی پیشگیری را برای ریشه‌کنی کامل ویروس دنبال می‌کند – اولویت اصلی آنهاست. این سیاست شهرت شهر را به عنوان یک مرکز مالی جهانی خدشه دار کرده است.

مقامات سرزمین اصلی می گویند هنگ کنگ به اندازه کافی برای کنترل ویروس انجام نمی دهد، اگرچه این شهر دو مورد را گزارش کرده است که در شش ماه گذشته به صورت محلی گسترش یافته است. سرزمین اصلی اخیراً با فوران های داخلی جدید روبرو شده است. روز پنجشنبه، کمیسیون بهداشت ملی چهار مورد جدید محلی را در آنجا گزارش کرد.

شامگاه پنجشنبه، جان لی، مقام شماره 2 هنگ کنگ، گفت که مقامات سرزمین اصلی روز قبل به او گفته بودند که هنگ کنگ “اساسا” شرایط بازگشایی مرز را برآورده کرده است. او گفت که جزئیات هنوز باید بررسی شود، از جمله معرفی برنامه “کد سلامت” به سبک سرزمین اصلی، که نگرانی‌هایی را در مورد حفظ حریم خصوصی ایجاد می‌کند.

آقای لی در پاسخ به سوال خبرنگاری که آیا نوع جدید بازگشایی با سرزمین اصلی را به تاخیر می اندازد، گفت که مقامات هنگ کنگ “اطمینان خواهند داشت که تحقیقات و ردیابی کافی در این زمینه انجام شود.”

وی گفت: البته باید هر گونه ریسک جدید را مدیریت و کنترل کنیم.

اعتبار …Foke Strangman / EPA، از طریق Shutterstock

نزدیک به 20 ماه پس از اولین شیوع قرنطینه همه گیر، در موج جدیدی از موارد جدید ویروس کرونا، دولت ها در اروپا شروع به تشدید مجدد محدودیت ها کرده اند و سودآوری منطقه را در برابر همه گیری تهدید می کند.

فرانسه می‌خواهد واکسن‌های تقویت‌کننده را به همه بزرگسالان ارائه دهد و مجوزهای سلامتی را برای کسانی که امتناع می‌کنند تمدید نمی‌کند. با نرخ واکسیناسیون 68 درصدی، مرگ و میر در آلمان در حال افزایش است که روند نگران کننده ای برای کشوری که به شدت واکسینه شده است. اتریش از روز دوشنبه در قرنطینه سراسری قرار دارد و واکسیناسیون اجباری شده است.

در اروپای شرقی، جایی که گروه‌های راست افراطی و پوپولیست نگرانی‌هایی را در مورد این واکسن ایجاد کرده‌اند، نرخ واکسیناسیون کمتر از بقیه قاره است. بلغارستان که یک چهارم جمعیت آن کاملاً واکسینه شده اند، به تعطیلی یا سایر اقدامات پیشگیرانه روی آورده است.

وضعیت به سرعت رو به وخامت اروپا برای ایالات متحده نگران کننده است که طی دو هفته گذشته به طور میانگین شاهد افزایش 24 درصدی موارد جدید بوده است. (تعداد مرگ و میرهای جدید گزارش شده در ایالات متحده 6 درصد کاهش یافته است.) روند موارد جدید در ایالات متحده طی چند هفته به دنبال اروپا است.

کاریسا اف. آینده در برابر ما آشکار می شود و این باید زنگ خطری برای منطقه ما باشد زیرا ما حتی آسیب پذیرتر هستیم.

کاخ سفید اصرار دارد که در حالی که انتقال جدید در حال افزایش است، ایالات متحده می تواند از قرنطینه به سبک اروپایی اجتناب کند.

جف جاینتز، هماهنگ کننده پاسخ به ویروس کرونا در کاخ سفید، این هفته گفت: «ما در این مسیر حرکت نمی کنیم. ما ابزارهایی برای تسریع راه خروج از این بیماری همه گیر داریم: واکسن، واکسن های تقویتی، واکسن های کودکان، درمان.

اما تدروس آدهانوم گبریوس، رئیس سازمان بهداشت جهانی، گفت که برخی کشورها با “احساس کاذب امنیت” اشتباه گرفته می شوند.

او اخطار صادر شد در جریان یک نشست خبری در روز چهارشنبه: “در حالی که اروپا بار دیگر کانون همه گیری است، هیچ کشور یا منطقه ای از جنگل بیرون نیست.”[ad_2]

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما