به‌روزرسانی‌های زنده: فرانسه و بریتانیا وعده اقدام پس از غرق شدن مهاجران کانال را می‌دهند

[ad_1]

تصویرمهاجران روی قایق دوم توسط قایق نجات ملی سلطنتی نجات یافتند و روز چهارشنبه به سیاه چال ها در سواحل جنوب شرقی انگلیس منتقل شدند.
اعتبار …بن استانسول / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

روز دوم پس از کشته شدن 27 نفر در تلاش برای عبور از کانال انگلیسی، هنگامی که قایق بادکرده آنها در طول یک سفر خطرناک واژگون شد، رهبران فرانسه و انگلیس قول دادند که گذرگاه‌های مهاجران را سرکوب کنند، اگرچه آنها به یکی از مرگبارترین مسیرها واکنش نشان دادند. فاجعه ای در سال های اخیر مربوط به مهاجرانی که تلاش می کنند از آبراه باریکی که دو کشور را از هم جدا می کند عبور کنند.

مقامات فرانسوی تأیید کردند که غرق شدگان شامل کودکان و یک زن باردار هستند، زیرا کارکنان تلاش کردند اجساد را در سرما و باد بیرون بیاورند و مردگان را شناسایی کنند. دو نفر که یکی از عراق و دیگری اهل سومالی بودند پیدا شدند و به بیمارستانی در فرانسه منتقل شدند و در آنجا به دلیل هیپوترمی شدید تحت درمان بودند.

فاجعه این است که حتی پنج سال پس از آنکه مقامات یک کمپ بزرگ پناهجویان را در کاله تخریب کردند، هر دو کشور همچنان برای مقابله با هجوم مهاجران از منطقه در تلاش هستند.

فرانسه و بریتانیا یکدیگر را متهم کرده‌اند که به اندازه کافی برای محدود کردن تلاش‌ها برای عبور از کانال مانش انجام نمی‌دهند. در پی حادثه روز چهارشنبه، بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا گفت که باید تلاش های بیشتری برای انجام گشت های مشترک در سواحل فرانسه انجام شود.

و امانوئل ماکرون، رئیس جمهور فرانسه، گفت که از بریتانیا انتظار دارد “به طور کامل همکاری کنند و از استفاده از این وضعیت دراماتیک برای اهداف سیاسی خودداری کنند”.

رهبران دو کشور اواخر روز چهارشنبه تلفنی گفتگو کردند و در بیانیه‌ای متعاقب آن گفتند که توافق کردند تلاش‌ها را برای جلوگیری از تردد مهاجران از شلوغ‌ترین خطوط کشتیرانی جهان افزایش دهند.

بر اساس توافق بین دو کشور، بریتانیا به فرانسه پول می دهد تا از طریق گشت زنی بر گذرگاه نظارت و کنترل کند.

آقای جانسون گفت که از از دست دادن زندگی در دریا در شانل “شوک و وحشت زده و عمیقاً اندوهگین است”. وی افزود: همچنین می خواهم بگویم که این فاجعه نشان می دهد که عبور از این کانال چقدر خطرناک است.

آقای مکرون خواستار تشدید فوری کنترل‌های مرزی و افزایش اقدامات در زمینه قاچاق انسان با دیگر کشورهای اروپایی شد.

او در بیانیه ای گفت: «فرانسه اجازه نخواهد داد شانل به قبرستان تبدیل شود.

این غرق تنها چند روز پس از آن اتفاق افتاد که مقامات فرانسوی و بریتانیایی توافق کردند که اقدامات بیشتری برای جلوگیری از ورود مردم به دریا انجام دهند.

تلاش‌ها برای رسیدن به بریتانیا با قایق‌های کوچک در سال‌های اخیر افزایش یافته است زیرا مقامات با قاچاق پناهجویان با کامیون از طریق کشتی‌ها یا تونل‌های کانال سرکوب می‌کنند.

به گفته مقامات فرانسوی، از ابتدای سال جاری تاکنون 47 هزار تلاش برای عبور از کانال مانش با قایق کوچک انجام شده و 7800 مهاجر از غرق شدن کشتی نجات یافته اند. در سال جاری قبل از چهارشنبه هفت نفر کشته یا مفقود شده بودند.

بسیاری از مهاجران – که از کشورهای آفریقایی یا خاورمیانه مانند عراق و اریتره آمده اند – بریتانیا را مکانی ایده آل می دانند زیرا انگلیسی صحبت می شود، زیرا خانواده یا هموطنان آنها قبلاً آنجا هستند و یافتن آن نسبتاً آسان است. – کتاب ها کار می کنند.

اما به گفته کارشناسان مهاجرت و گروه های حقوق، افزایش اخیر در تلاش ها برای عبور از کانال انگلیسی با قایق نشان دهنده تغییراتی در نحوه سفر مهاجران است.

گذرگاه ها به دلیل درگیری بر سر حقوق ماهیگیری و بازرسی های تجاری پس از خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا و همچنین اتحاد زیردریایی بین استرالیا، بریتانیا و ایالات متحده، به عامل دیگری در تیرگی روابط بین فرانسه و بریتانیا تبدیل شده است. معاهده سابق فرانسه

اعتبار …گونزالو فوئنتس / رویترز

در یک روز صاف می توان صخره های سفید دوور را از فرانسه دید. سواحل انگلیس را می توان از نزدیک دید، و در طول سال ها، مهاجرانی را جذب کرده است که قبلا به اروپا سفر کرده اند و امیدوارند به بریتانیا برسند، جایی که احساس می کنند منتظر فرصت های بهتری هستند.

حدود 32 نفر از جمله مرد، زن و کودک توسط مقامات فرانسوی به عنوان قایق های باد کردن “بسیار ظریف” توصیف شدند که دو کشور را به جریان های قوی و آب یخ زده تقسیم کردند.

این یکی از شلوغ ترین مسیرهای کشتیرانی در جهان است و خطرات ذاتی در گذرگاه های مسافت کوتاه را نشان می دهد. بسیاری از مسافران توسط قاچاقچیانی که آنها را با قایق های کوچک پر ازدحام و نامتعادل می کنند کمک می کنند و این خطر را افزایش می دهد.

جرالد درمانین، وزیر کشور فرانسه، گفت که مقامات بر این باورند که حدود 30 نفر در یک کشتی شکننده جمع شده اند که او آن را با “برکه ای در باغ شما” مقایسه کرد.

گزارشی در رسانه های فرانسوی حاکی از آن است که قایق مهاجران توسط یک کشتی کانتینری مورد اصابت قرار گرفته است، هرچند مقامات فرانسوی گفته اند که فاجعه هنوز در دست بررسی است.

روز پنجشنبه، آقای درمانین به رادیو RTL گفت که چندین گذرگاه به همین ترتیب آغاز شده است.

او گفت: «ده‌ها، گاهی صدها مهاجر، از طوفان برای رسیدن به انگلیس با کشتی‌های موقت، خیلی زود، اغلب در هنگام جزر، به سواحل می‌روند.»

بعدازظهر چهارشنبه، یک قایق ماهیگیری به مقامات دریایی هشدار داد که چندین نفر در آب در سواحل کاله دیده شده اند. کشتی ها و هلیکوپترها به زودی عملیات جستجو و نجات را آغاز کردند.

دو نفر که یکی از عراق و دیگری اهل سومالی بودند پیدا شدند و به بیمارستانی در فرانسه منتقل شدند و در آنجا به دلیل هیپوترمی شدید تحت درمان بودند. مقامات گفتند که خود قایق کاملاً غرق شده است. تا صبح روز پنجشنبه مشخص نبود چند نفر مفقود شده اند.

و کار شناسایی کشته شدگان احتمالاً به دلیل این واقعیت پیچیده بود که بسیاری از مهاجران شناسنامه خود را قبل از عبور دور انداخته بودند. دفتر دادستانی شهر لیل در شمال فرانسه که در حال تحقیق در مورد این سانحه است، روز پنجشنبه اعلام کرد که کشته شدگان شامل 17 مرد، هفت زن، دو پسر و یک دختر هستند. روز پنجشنبه بلافاصله مشخص نشد که همه مهاجران این گروه از کجا آمده اند.

آقای درمانین گفت که مقامات مظنون هستند که این کشتی در آلمان توسط یک قاچاقچی با پلاک آلمانی روی ماشینش خریداری شده است. آقای درمانین گفت که قاچاقچی و چهار نفر دیگر دستگیر شدند و مظنون به ارتباط با فاجعه هستند، اگرچه دفتر دادستانی لیل گفت که این ارتباط هنوز به وضوح مشخص نشده است.

آقای دارونین افزود: 60 تا 70 درصد از مهاجرانی که سعی در رسیدن به بریتانیا دارند از آلمان یا هلند می آیند و از بلژیک به فرانسه می روند و سعی می کنند سریعتر عبور کنند.

وی گفت: قاچاقچیان آنها را می گیرند و سعی می کنند تا چند روز دیگر آنها را به ساحل بیاورند. این یک موضوع بین المللی است.

اعتبار …فرانسوا لو پرستی / خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

در پی کشته شدن 27 مهاجر در تلاش برای عبور از کانال انگلیسی، وزیر کشور فرانسه روز پنجشنبه از کشورهای اروپایی خواست برای از بین بردن شبکه قاچاق انسان با یکدیگر همکاری کنند، اما موضع بریتانیا در قبال سیاست های مهاجران غیرقانونی در خاک انگلیس را “بسیار لیبرال” خواند. .

آقای Dermanin به رادیو RTL گفت: «بریتانیا و فرانسه باید با یکدیگر همکاری کنند.» وی خاطرنشان کرد که قاچاقچیانی که به دنبال مهاجران بودند و هزاران یورو در ازای مسیرهای ناامن در کشتی‌های بی‌اهمیت طلب می‌کردند، مسئول این وضعیت بودند.

اما آقای Dermanin همچنین از “جذابیت” بازار کار بریتانیا انتقاد کرد که به گفته او بسیار سست است. او گفت: «همه می‌دانند که بیش از یک میلیون مهاجر غیرقانونی در بریتانیا وجود دارد و کارفرمایان انگلیسی از این نیروی کار استفاده می‌کنند.

او گفت که با وجود کل جمعیت بریتانیا و تعداد زیاد مهاجران غیرقانونی، فرانسه بیشتر از بریتانیا مهاجران را اخراج کرده است. وی افزود: «مهاجرت در بریتانیا بد رفتار می شود.

آقای Dermanin گفت که کشورهایی مانند بلژیک و آلمان نیاز به همکاری نزدیکتر با فرانسه برای ریشه کن کردن شبکه قاچاق انسان دارند. او گفت که فرانسه از ژانویه بیش از 1500 قاچاقچی را دستگیر کرده است، اما شبکه های آنها در فراسوی مرزها عمل می کنند و نیاز به همکاری نزدیک در کشورهای همسایه دارند.

آقای Dermanin گفت، به عنوان مثال، مقامات فرانسوی مشکوک هستند که کشتی غرق شده در روز چهارشنبه توسط یک قاچاقچی با پلاک آلمانی در خودروی خود در آلمان خریداری شده است. قاچاقچی و چهار نفر دیگر در ارتباط با حادثه غرق شدن کشتی دستگیر شده اند.

آقای دارونین افزود: 60 تا 70 درصد از مهاجرانی که سعی در رسیدن به بریتانیا داشتند از آلمان یا هلند آمدند و سپس از بلژیک عبور کردند تا بتوانند سریعاً به فرانسه بروند.

وی گفت: قاچاقچیان آنها را می گیرند و سعی می کنند تا چند روز دیگر آنها را به ساحل بیاورند. این یک موضوع بین المللی است.

آقای دارونین گفت 15 برابر کمتر از 15 سال پیش مهاجر در این منطقه وجود داشت، حدود 1000 نفر در کاله و 1000 نفر دیگر در مناطق اطراف Dunkirk و Grand-Synthe. او گفت که مقامات فرانسوی روزانه حدود 2200 وعده غذایی بین مهاجران توزیع می کنند و 12000 نفر از آنها از ژانویه آواره شده اند.

اما دیدیه لشی، مدیر اداره مهاجرت و ادغام فرانسه، یکی دیگر از مقامات فرانسوی، گفت که مقامات اخیراً شاهد افزایش گذرگاه‌های دریایی بوده‌اند – در برخی موارد تا 50 مورد در هر شب.

آقای لشی در مصاحبه ای با اشاره به دریای بین ترکیه و یونان که در اوج بحران مهاجرت در سال 2015 توسط چندین پناهجو از آن عبور کردند، گفت: «امروز تعداد پاراگراف ها در کانال انگلیسی بیشتر از دریای اژه است.

آقای لشی گفت که نمی تواند “تراژدی مهم” را تا زمان مرگ روز چهارشنبه به یاد بیاورد، اما مشاهده ده ها مایل از خط ساحلی در حالی که مهاجران به سمت کانال می روند غیرواقعی است، زیرا به هزاران هزار نفر نیاز دارد. افسران پلیس. “

[ad_2]

Patrick Hodges

کاوشگر دوستانه استاد موسیقی مغرور. درونگرای افراطی کارشناس سفر. نویسنده. متعصب غذای بی عذرخواهی

تماس با ما