به‌روزرسانی‌های زنده کووید: به گفته پزشکان، موارد در کودکان ایالات متحده در حال افزایش است

[ad_1]

تصویرکودکان پس از دریافت اولین دوز واکسن Pfizer-Biotech در دبیرستان ساوتفیلد در ساوتفیلد، میچ در اوایل این ماه در منطقه مشاهده منتظر هستند.
اعتبار …امیلی الکونین برای نیویورک تایمز

به گفته متخصصان اطفال، موارد ابتلا به ویروس کرونا در میان کودکان در ایالات متحده از نزدیک به دو هفته پیش، زمانی که این کشور برای واکسینه کردن کودکان قبل از تعطیلات زمستانی عجله داشت، 32 درصد افزایش یافته است.

طبق بیانیه روز دوشنبه آکادمی اطفال و انجمن بیمارستان کودکان آمریکا، بین 11 نوامبر تا 18 نوامبر، بیش از 140,000 کودک به ویروس کرونا مبتلا شدند که این رقم در هفته منتهی به 4 نوامبر بیش از 107,000 بود.

در بیانیه آمده است که این پرونده ها حدود یک چهارم حجم پرونده های کشور در هفته را تشکیل می دهند. کودکان زیر 18 سال حدود 22 درصد از جمعیت ایالات متحده را تشکیل می دهند.

«آیا دلیلی برای نگرانی وجود دارد؟ البته، دکتر گفت. شان اولری، نایب رئیس کمیته بیماری های عفونی آکادمی، دوشنبه شب در مصاحبه ای گفت. دلیل افزایش کودکان، افزایش کلی موارد است».

از آنجایی که واکسن ها به طور گسترده برای بزرگسالان در دسترس هستند، کودکان سهم بزرگی از کل موارد را تشکیل می دهند. اولری که استاد اطفال در دانشگاه پزشکی کلرادو و بیمارستان کودکان کلرادو است، گفت.

اگرچه احتمال ابتلای کودکان به بیماری های جدی ناشی از کووید نسبت به بزرگسالان کمتر است، اما همچنان در معرض خطر هستند و می توانند ویروس را به بزرگسالان منتقل کنند. کارشناسان هشدار می دهند که کودکان باید برای محافظت در برابر علائم طولانی مدت احتمالی، سندرم التهابی چند سیستمی و بستری شدن در بیمارستان واکسینه شوند.

بر اساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری، در پایان ماه اکتبر، حدود 8300 کودک آمریکایی بین سنین 5 تا 11 سال به دلیل کووید در بیمارستان بستری شدند و بیش از 3.2 میلیون نفر در بیمارستان بستری شدند که از مجموع 740000 نفر، حداقل 172 نفر جان خود را از دست دادند. فوتشدگان.

در نشست خبری روز جمعه، سرپرست معاونت غذا و دارو، دکتر. جانت وودکاک گفت بستری شدن در بیمارستان و مرگ بین سنین 5 تا 11 سالگی “واقعاً تکان دهنده” بود.

دکتر. اولری گفت این واقعیت که بسیاری از مدارس پروتکل های ایمنی خود را در چند ماه گذشته نرم کرده اند کمکی نکرده است.

وی گفت: بنابراین هیچ گونه حفاظتی در مدارس وجود ندارد.

احتمالاً واکسیناسیون کودکان خردسال به ادامه تحصیل کمک می کند. بر اساس آمار ارائه شده در نشست CDC، شیوع ویروس حدود 2300 مدرسه را در ماه اوت و اوایل اکتبر مجبور به تعطیلی کرد و بیش از 1.2 میلیون دانش آموز را تحت تاثیر قرار داد. در 2 نوامبر.

دکتر. اولری گفت که نگران رشد مو در کودکان به خصوص در تعطیلات است.

با کاهش سرعت واکسیناسیون در بین بزرگسالان ایالات متحده، ایالت ها برای ترویج واکسیناسیون برای کودکان 5 تا 11 ساله عجله دارند که اوایل این ماه پس از تایید CDC واکسن Pfizer-Biotech برای آن گروه سنی واجد شرایط شدند. در ماه مه، دولت فدرال توصیه کرد که واکسن Pfizer-BioNTech در دسترس کودکان بین 12 تا 15 سال قرار گیرد. نوجوانان 16 سال و بالاتر یک ماه پیش در اکثر ایالت ها واجد شرایط شدند.

کاخ سفید در 10 نوامبر تخمین زد که نزدیک به یک میلیون کودک واکسینه شده اند. 28 میلیون واجد شرایط هستند. آنها یک سوم دوز بزرگسالان را با دو تزریق در فواصل سه هفته ای دریافت می کنند.

تمام داده‌های تاکنون نشان می‌دهد که واکسن‌ها حتی برای کودکان کوچک بسیار ایمن‌تر از واکسن کووید هستند.

با این حال، طبق یک نظرسنجی اخیر توسط بنیاد خانواده کایزر، از هر 10 والدین سه نفر می گویند که قطعاً واکسن را برای کودک 5 تا 11 ساله خود دریافت نمی کنند. از هر 10 والدین فقط سه نفر گفتند که “فورا” فرزندشان را واکسینه خواهند کرد.

اعتبار …استفانی رینولدز برای نیویورک تایمز

حتی در زمان‌های معمولی، روزهای نزدیک به روز شکرگزاری یک دوره حیاتی برای خطوط هوایی است. اما این هفته بزرگترین آزمایش صنعت از زمان شروع همه‌گیری بوده است، زیرا انتظار می‌رود میلیون‌ها آمریکایی – که در مورد واکسیناسیون هیجان‌زده هستند و تمایلی به گذراندن دومین تعطیلات به تنهایی ندارند – بیش از سال گذشته به آسمان حمله کنند.

اداره ایمنی حمل و نقل گفته است که انتظار دارد در 10 روز از جمعه حدود 20 میلیون مسافر را در فرودگاه ها بررسی کند، رقمی نزدیک به سطح قبل از همه گیری. دو میلیون نفر تنها در روز شنبه از ایستگاه بازرسی عبور کردند که بیش از دو برابر شنبه قبل از روز شکرگزاری بود.

هر دو خطوط هوایی دلتا و یونایتد ایرلاینز انتظار دارند تنها 12 درصد کمتر از سال 2019 مسافرت کنند. و یونایتد انتظار دارد یکشنبه شلوغ ترین روز از روز شکرگزاری از زمان شروع همه گیری در 20 ماه پیش باشد.

تقاضا برای توقف سفر قیمت بلیط ها را بالا برده است. هاپر، اپلیکیشنی که قیمت پروازها را تخمین می زند، گفت که میانگین پروازهای داخلی در هفته شکرگزاری امسال حدود 293 دلار رفت و برگشت بوده است که 48 دلار بیشتر از سال گذشته است – اگرچه 42 دلار ارزان تر از سال 2019 است.

در حالی که صنعت به سفر آسان خوش بین است، هجوم مسافران عنصر عدم اطمینان را به سیستم شکننده ای که هنوز در حال بهبودی از همه گیری است، انداخته است. برخی از خطوط هوایی اخیراً شکست‌هایی را تجربه کرده‌اند که روزهای زیادی را مختل کرده است – هزاران برنامه مسافرتی مسافر – زیرا شرکت‌های هواپیمایی برای دریافت خلبان‌ها و مهمانداران برای پروازهای تاخیری و برنامه‌ریزی‌شده تلاش می‌کردند، وظیفه‌ای که به دلیل کمبود کارکنان پیچیده است.

اعتبار …جو کلمر / آژانس فرانس پرس – گتی ایماژ

اروپا در حال حاضر در معرض خطر انتشار موج چهارم عفونت ویروس کرونا در سراسر قاره شکننده بهبود اقتصادی قرار دارد، زیرا دولت ها محدودیت های بهداشتی شدیدتری را اعمال می کنند که می تواند ترافیک پیاده در مراکز خرید را کاهش دهد، سفرها را مختل کند و ازدحام در رستوران ها، بارها و بارها را کاهش دهد. پیست اسکی.

اتریش اقدامات سختگیرانه ای را اجرا کرده، واکسیناسیون را اجباری کرده و از روز دوشنبه قرنطینه سراسری را اعمال کرده است. اما سایر اقدامات امنیتی نیز فعالیت اقتصادی را کاهش می دهد – از پاسپورت واکسن در فرانسه و سوئیس تا نیاز به کار از خانه چهار روز در هفته در بلژیک.

تولید اقتصادی در سال گذشته به دلیل قرنطینه شدیدی که اروپا را در ماه‌های اولیه شیوع این بیماری فراگرفته بود، تقریباً 15 درصد کاهش یافت. بیشتر این کشورها با تشویق دولت از مشاغل و افراد بیکار، توانسته اند خسارات خود را پس از واکسیناسیون، کاهش نرخ عفونت و کاهش محدودیت ها جبران کنند.

در ماه سپتامبر، اقتصاددانان خوش بینانه اعلام کردند که اروپا به یک مقطع حساس رسیده است. در هفته‌های اخیر، تهدیدهای اصلی برای اقتصاد در محرک‌های پس از قرنطینه دیده شده است که منجر به اختلال در زنجیره تامین، افزایش قیمت انرژی و نگرانی‌های تورم شده است. و انتظار می رفت واکسیناسیون گسترده خطر ابتلا به بیماری همه گیر را کاهش دهد تا مردم بتوانند برای خرید رایگان، غذا و سفر دور هم جمع شوند.

چیزی که انتظار نمی رفت یک سری محدودیت های شدید دولت بود. یک سویه بسیار مسری – با کمک پرچمدار حمایت از واکسن ها و سایر اقدامات ضد عفونی مانند ماسک ها – ویروس کرونا را قادر به بازگشت به مناطق خاصی کرده است.

تقریباً دو سوم جمعیت اروپا واکسینه شده اند، اما میزان آن در هر کشوری بسیار متفاوت است. بر اساس گزارش مرکز اروپایی پیشگیری و کنترل بیماری، تنها یک چهارم جمعیت بلغارستان مورد اصابت گلوله قرار گرفته اند، در حالی که این رقم در پرتغال 81 درصد است.

اعتبار …اریک گی / آسوشیتدپرس

افسر ارشد منتخب در شهرستان دالاس روز سه‌شنبه پیروزی در یک اختلاف حقوقی بر سر حکم ماسک فرماندار را پس از تأیید حکم قبلی دادگاه استیناف بر علیه ممنوعیت جشن گرفت.

پنجمین دادگاه تجدیدنظر در دالاس حکم اوت قاضی منطقه را تأیید کرد که یک فرمان اجرایی مبنی بر ممنوعیت حکم ماسک فرماندار گرگ ابوت مانع از توانایی شهرستان دالاس برای محافظت از منتخب ترین مقام، قاضی کلی جنکینز، در برابر بزدلی می شود.

تنش ها در سطح حزب در مورد اینکه آیا دانش آموزان، معلمان و کارکنان مدرسه باید ماسک بزنند افزایش یافته است. در حالی که برخی از جمهوری خواهان قوانین پوشانده شده را به عنوان نقض حقوق والدین معرفی کرده اند، بسیاری از دموکرات ها معتقدند که این قوانین مربوط به سلامت عمومی است.

از زمان امضای فرمان اجرایی در ماه ژوئیه، به استثنای دستورات ماسک و واکسیناسیون، شری. ابوت با تعدادی از چالش های قانونی مواجه شده است.

در جاهای دیگر در دالاس و تگزاس، مقامات با الزام مردم به پوشیدن ماسک در مکان های عمومی در مدارس و سایر خانه ها به فرماندار توهین کرده اند.

جمع بندی جهانی

اعتبار …Olivier Haslet / EPA، از طریق Shutterstock

دفتر نخست وزیر فرانسه روز دوشنبه به خبرگزاری فرانس پرس اعلام کرد ژان کاستکس نخست وزیر فرانسه به ویروس کرونا مبتلا شده است و تا 10 روز آینده در انزوا کار خواهد کرد.

دفتر او به آسوشیتدپرس گفت که آقای کاستکس به تازگی از یک سفر رسمی به بلژیک برگشته بود، جایی که با نخست وزیر الکساندر دو کرو ملاقات کرد، وقتی متوجه شد که آزمایش دختر 11 ساله اش مثبت شده است.

دفتر او گفت: “بنابراین او بلافاصله آزمایش PCR را انجام داد که مثبت شد.”

آقای کاستکس، 56 ساله، در ژوئیه 2020 توسط امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه، به عنوان نخست وزیر انتخاب شد. آقای کاستکس قبلاً مسئول رفع قرنطینه سراسری سختگیرانه اعمال شده توسط فرانسه در طول موج اول اپیدمی ویروس کرونا بود.

آقای مکرون اواخر سال گذشته قبل از بهبودی کامل به کووید-19 بیمار شد.

منبع: مرکز علوم و مهندسی سیستم های دانشگاه جان هاپکینز (CSSE). میانگین روزانه با داده های هفت روز گذشته محاسبه می شود.

تعداد مبتلایان روزانه در فرانسه در حال افزایش است، یکی از کشورهای اروپایی که موج جدیدی از موارد را تجربه می کند.

آقای کاستاکس عصر دوشنبه با مقامات منتخب وزارت امور خارجه فرانسه در گوادلوپ که در چند روز گذشته به دلیل اعتراضات علیه دستورات واکسیناسیون فرانسه متحمل ناآرامی های خشونت آمیز شده است، ملاقات کرد.

در بیانیه تلویزیونی پس از این نشست، آقای کاستکس خشونت را محکوم کرد و گفت که دولت “شخصاً، انسان‌دوستانه تلاش خواهد کرد و به کارکنان بهداشتی که تمایلی به واکسینه شدن ندارند، کمک خواهد کرد”.

وی گفت: واکسیناسیون برای محافظت به ویژه در برابر بیماری های جدی ضروری است. کاستکس گفت: کسانی که به طور کامل واکسینه شده اند. راه دیگری وجود ندارد.»

در اخبار دیگر از سراسر جهان:

  • در یک دادگاه اسپانیا دولت منطقه ای باسک طرح اجباری نشان دادن پاسپورت واکسیناسیون برای دسترسی به رستوران ها، سالن های کنسرت و سایر مکان های عمومی را رد کرد. قاضی روز دوشنبه حکم داد که آخرین اعداد کووید مسئولیت کلی را توجیه نمی کند. دولت منطقه ای گفت که این تصمیم را غیرقابل درک می داند، اما درخواست تجدید نظر نخواهد کرد. حداقل سه قلمرو اسپانیایی دیگر اقدامات مشابهی را اتخاذ کرده بودند.[ad_2]

Cornelius Mcgrath

درونگرا. قهوه خور. کاوشگر. متخصص تلویزیون بشارت بیکن لاعلاج. طرفدار فرهنگ پاپ

تماس با ما