به‌روزرسانی‌های زنده کووید: شهر نیویورک سفارش‌های واکسن را برای کارفرمایان خصوصی اعلام می‌کند


تصویر
اعتبار …کرستن لوس برای نیویورک تایمز

شهردار بیل دی بلازیو صبح روز دوشنبه دستور واکسن جامع کرونا را به همه کارفرمایان خصوصی در شهر نیویورک برای مبارزه با شیوع نوع Omicron صادر کرد.

آقای دی بلازیو گفت که اقدامات تهاجمی که از 27 دسامبر اجرایی شد و از آن به عنوان اولین اقدام در کشور یاد کرد، به عنوان یک “حمله پیشگیرانه” برای جلوگیری از موج موارد ابتلا به ویروس کرونا و کمک به کاهش شیوع ضروری است. با ماه های زمستان و فصل تعطیلات آشنا شوید.

او در مصاحبه ای در MSNBC گفت: “Omicron اینجاست، و به نظر می رسد که پخش زیادی دارد.” “زمان در ماه های زمستان وحشتناک است.”

شهر نیویورک قبلاً برای کارگران شهری و برای وعده‌های غذایی خانگی، تفریح ​​و ورزش واکسن سفارش داده است. حدود 90 درصد از بزرگسالان در شهر اکنون حداقل یک دوز از واکسن را دارند.

اما آقای د بلازیو گفت که شهر باید برای مقابله با موج دوم ویروس در شهر نیویورک، که زمانی کانون همه گیری بود، بیشتر پیش برود. برخی از کارفرمایان خصوصی کارمندان را ملزم به واکسینه شدن می‌کنند، اما بسیاری این کار را نمی‌کنند. آقای د بلازیو گفت که این اقدام جدید برای حدود 184000 کسب و کار اعمال خواهد شد.

شهردار همچنین اعلام کرد: ضوابط غذا و سرگرمی برای کودکان 5 تا 11 ساله که از 23 آذرماه برای ورود به رستوران ها و تئاترها باید یک نوبت داشته باشند اعمال می شود و از یک دوز واکسن مورد نیاز بزرگسالان افزایش می یابد. دو تا 27 آذر

آقای د بلازیو و فرماندار کتی هوچول پنج شنبه گذشته یک کنفرانس مطبوعاتی برای اعلام پنج مورد اول از نوع Omicron ایالت نیویورک برگزار کردند. تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهر در هفته های اخیر به شدت افزایش یافته است. تعداد موارد روزانه بیش از 75 درصد از اول نوامبر افزایش یافته است.

دی بلازیو، یک دموکرات که کمتر از یک ماه از دوره ریاست جمهوری او باقی مانده است، گفت که مطمئن است فرمان جدید در برابر هرگونه چالش قانونی مقاومت خواهد کرد و اشاره کرد که قوانین قبلی شهر مورد تایید قرار گرفته است.

شهردار به MSNBC گفت: «آنها هر بار در دادگاه ها – دادگاه های ایالتی، دادگاه های فدرال – پیروز شده اند. “و چون آنها جهانی و سازگار هستند.”

اریک آدامز، شهردار منتخب که در 1 ژانویه این سمت را آغاز کرد، این هفته در تعطیلات خود در غنا به سر می برد. سخنگوی او، ایوان تیس، در بیانیه ای گفت که آقای آدامز پس از اینکه شهردار شد، اقدامات را ارزیابی خواهد کرد.

وی گفت: تا زمانی که شهردار منتخب بر سر کار است، این دستور و سایر سیاست های ناجوانمردانه را ارزیابی کرده و بر اساس توصیه علما، کارآمدی و کارشناسان حوزه سلامت تصمیم گیری خواهد کرد.

دولت بایدن تلاش کرده است یک دستور فدرال را تنظیم کند که همه کارفرمایان اصلی را ملزم به واکسینه کردن کارگران یا ارائه یک آزمایش هفتگی از ژانویه می‌کند، اما این اقدامات در دادگاه متوقف شده است.

اداره ایمنی و بهداشت شغلی یا OSHA اوایل این ماه یک قانون «اضطراری» صادر کرد که بر اساس آن کارکنان شرکت‌هایی که حداقل 100 کارگر دارند باید واکسینه شوند، حتی اگر کسانی را که در خانه یا خارج از خانه کار می‌کنند معاف کند.

او از اعلامیه کاترین وایلد، رئیس گروه تجاری پیشرو، مشارکت برای شهر نیویورک، آقای د بلازیو، شگفت زده شد.

او گفت: «ما نابینا بودیم. هیچ پیش‌آگاهی، هیچ بحثی، هیچ ایده‌ای وجود ندارد که آیا قانونی است یا از چه کسی انتظار می‌رود آن را اجرا کند.»

او گفت که تقریبا نیمی از کارفرمایان در دفتر منهتن دستورات واکسن را اجرا کرده اند، اگرچه برخی از سیاست ها شامل گزینه های آزمایشی و معافیت های پزشکی و مذهبی است.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم