به روایت رئیس کل بانک مرکزی از وضعیت کل بازار

[ad_1]

رئیس کل بانک مرکزی گفت: بازار وضعیت خوبی دارد و از ابتدای سال جاری ۶۱.۲ میلیارد وثیقه داشته ایم.

گزارش خبرنگاران جوان صالح آبادی رئیس بانک مرکزی هند در برنامه روز سه شنبه به سوالات پاسخ داد:

دلیل این کار چیست؟

بازار از ابتدای سال وضعیت خوبی داشته است.

امسال 61.6 میلیارد وام داشته ایم که نسبت به رشد صد 3 میلیاردی پارسال که 3 درصد است.

عرضه ارزش در بازار نیز در سال جاری نسبت به سال گذشته افزایش یافته است. ارزش معاملات اسکاناس در ده ماهه امسال 61.2 میلیارد بود که نسبت به 5 میلیون سال گذشته افزایش داشت.

با توجه به اینکه عرضه به صورت طبیعی انجام شد، بازار نوسان داشت و شرایط متعادل بود.

مشکل این است که برای عرضه ارزشی قائل نیستیم و قیمت های بازار جهانی و قیمت نفت به دلیل افزایش عرضه بسیار خوب است.

از ابتدای سال تاکنون ارزش کالاها به نیم میلیارد دلار رسیده و با توجه به اینکه عرضه در سال گذشته 1.3 میلیارد دلار بوده، رشد 3 درصدی داشته است.

چرخه ماجراجویی کجا ادامه دارد؟

تورم کاهش یافته و تورم کاهش یافته است. تورم ماهانه 1.2 درصد، آبان 1.4 درصد، آذر 1.4 درصد و در این ماه 1.2 درصد بوده است.

ما در مشاهده عرضه مشکلی نداریم، اما ارزش ترجیحی در چارچوب مصوبات ارائه شده است و در تامین ارزش ترجیحی مشکلی نداریم.

یکی از بحث هایی که همیشه مطرح بوده اصلاح نظام بانکی است که معمولا جواب نمی دهد، در حوزه بانکداری چه اقداماتی انجام می دهید؟

برای اصلاح نظام بانکی باید رابطه شفاف و دقیق باشد. رابطه دولت و بانک مرکزی باید منظم باشد و دولت نباید از بانک مرکزی استقراض کند زیرا در بودجه دولت کسری ندارد. استقراض از بانک مرکزی سیزدهمین دولت است.

از مجلس تقاضا داریم به این نکته توجه داشته باشد که واقعاً تعداد تسهیلات سختی به عنوان تحمل بیش از حد و نارضایتی مردم تلقی نمی شود.

پیوند دیگری که باید بهبود یابد، ارتباط بانک مرکزی و بانک است. سومین پیوند بین بانک ها و مشتریان آنها معمولاً از وام دهندگان و گیرندگان است.

جهت گیری سرمایه در جهت اقتصاد واقعی بسیار مهم است، زیرا آخرین رهبر انقلاب نیز بسیار مهم بودند. برای این مهم بانک ها و بانک های مرکزی باید بر استفاده صحیح از تسهیلات نظارت کنند.

اتصال ابزارهای بانکی و مالیاتی نیز در جهت دهی اعتبار بسیار موثر است. نظارت بر مصرف تأسیسات بدون سیستم و تجهیزات، عمل هوشمندانه ای نیست.

تامین مالی زنجیره های تولید نیز در نظارت بر مصرف صحیح تسهیلاتی که در حال حاضر اجرا می شود موثر است. اتصال ابزارهای بانکی و مالیاتی نیز در جهت دهی اعتبار بسیار موثر است. شفافیت و مشاهده عوامل مهمی هستند که باید مورد توجه قرار گیرند.

بازخرید و فروش دارایی های مازاد بانکی نیز در کفایت سرمایه بانک ها و در روند اصلاح نظام بانکی از اهمیت بالایی برخوردار است. اصلاح نظام کاری در نظام بانکی و کمک به بانک ها در توسعه عقب ماندگی ها از برنامه های اصلی بانک مرکزی است.

حاکمیت ریال یکی از موضوعات محوری در برنامه اصلاح نظام بانکی است. گسترش سیستم اعتباری و دسترسی آسان به منابع بانکی تسهیل خواهد شد. سیستم بانکی کشور در قرن هفدهم در خطر خواهد بود. بانکداران باید در خدمت رشد و شکوفایی تولید ملی باشند.

وزیر اقتصاد می خواست فهرست ناشران برتر منتشر شود، آیا هر ماه این اتفاق می افتد؟

بورسیه ها توسط بورسیه ها و بانک های دولتی منتشر می شوند. بانکداران فاسد را می توان در این پرونده های شفاف مالی دید.

پیش بینی شما از اقتصاد سال آینده چیست؟

سال آینده رشد اقتصادی، تورم و ارزش بازار بهتر خواهد شد. با فرض شرایط موجود (تداوم تحریم ها) و وضعیت فعلی صادرات و تورم، انشالله سال آینده بهتر خواهد بود.

تعیین سختی دارندگان کارت، از کجا آمده است؟

تعیین سختی کارت بانکی در شفافیت فعالیت های اقتصادی باید مورد توجه قرار گیرد. در سه ماه گذشته ارتباط بانک مرکزی و سازمان امور مالیاتی بسیار خوب بوده است.

1% باقیمانده نیز تا پایان سال اخذ شد و دارایی ها مشمول مالیات شدند.

آخرین گفتگو با رمزپول یا رمز روز یا رمز بانک متمرکز شده است. این تصادف را توضیح دهید؟

آئین نامه رفتار ملی در قانون اساسی بسیاری از بانک های مرکزی جهان به تصویب رسیده است. در کد ریالی ملی اسکن ها به کد ریالی تبدیل می شود و ناشر آن بانک مرکزی خواهد بود.

کد ریالی با کد عرفی ملک متفاوت است و ارزش سرمایه گذاری ندارد. کد ریالی ملی از اوایل سال آینده اجرایی می شود. کد جاگزین اسکناس واقعی خواهد بود.

به ویژه در خصوص شفافیت در نظام بانکی چه اقداماتی انجام شده است؟

جریان ریالی در اقتصاد باید شفاف باشد. از سوی دیگر، حاکمیت ریال ممکن است در مبارزه با کمک های لهستانی افزایش یابد.

اصلاح قانون بانک مرکزی یکی از موضوعاتی است که اقتدار بانک مرکزی را تضعیف کرده و به شفافیت نظام بانکی می افزاید.

آخرین اخبار پرداخت ویژه زیر 1 میلیون تومان را اعلام کنید.

1 میلیون تومان وام جدیدی نیست و در مورد تاسیسات خرد اطلاعات باید دقیق باشد. چرا دسترسی مردم به آن را آسان نمی کنیم؟

در حال حاضر سیستم تراز اعتباری در سیستم بانکی وجود دارد اما نیاز به تکمیل و تکامل دارد.

مردم بانک صرافی به خاطر رشدشان مورد انتقاد قرار خواهند گرفت.

در بحث بانک مردم، بانک هایی که آستانه رشد از جمله افزایش قانون را رعایت نمی کنند، قانونی می شوند. به این ترتیب می توانیم با استفاده از تجهیزات هوشمند از استفاده افراد از استخر بدون هیچ گونه پشتیبانی جلوگیری کنیم.

مؤلفه اسلامی بانکداری، مشتریان جدی و علما هستند و قبل از اعصار نیز حق داشتند. شورای نظارت مرکزی و حوزه شورای فقهی مصوبات تقویت شد.

[ad_2]

Sadie Kirk

کارشناس فرهنگ پاپ. موسیقی نینجا. عاشق غذا. نویسنده. دوست حیوانات در همه جا. گورو معمولی بیکن.

تماس با ما