به روز رسانی زنده بریتانیا: بوریس جانسون، با از دست دادن حمایت حزب خود، قول داد به مبارزه ادامه دهد

ویدئو

دانلود پخش کننده class=
نخست‌وزیر بریتانیا در حالی که به دنبال رسوایی‌های اخیر و استعفای چندین مقام دولتی با درخواست‌هایی مبنی بر کناره‌گیری مواجه است، قول داده است که با آن مبارزه کند.به او نسبت داده می شودمنسوب به او…جاستین تالس/ خبرگزاری فرانسه – گتی ایماژ

لندن (رویترز) – حمایت از بوریس جانسون، نخست وزیر، روز چهارشنبه، یک روز پس از اینکه وی از دو جدایی ویرانگر از دولتش متحمل شد، همچنان ادامه داشت. چندین وزیر جوان استعفا دادند، آقای جانسون با استقبال شدیدی در پارلمان مواجه شد و به نظر می‌رسد که حزب محافظه‌کار در حال مانور دادن برای یافتن راه‌هایی برای تحت فشار قرار دادن نخست‌وزیر رسوایی‌شده برای کناره‌گیری است.

در روزی که تحولات به سرعت در حال آشکار شدن هستند، جانسون قول داده است که به مبارزه ادامه دهد و تلاش می‌کند تمرکز خود را به کاهش مالیات‌های جدید دولت معطوف کند که به گفته او به میلیون‌ها بریتانیایی رنج‌دیده کمک خواهد کرد. اما در اتاق‌های پشتی در وست‌مینستر، قانون‌گذاران درباره راه‌هایی برای بیرون راندن جانسون، احتمالاً ظرف چند روز، جمع‌آوری می‌کنند.

در پارلمان، کیر استارمر، رهبر حزب کارگر، کیفرخواست اهانت آمیزی درباره نقش جانسون در رسوایی اخیر ارائه کرد که شامل اتهامات سوء رفتار جنسی و نوشیدن بیش از حد الکل توسط یک قانونگذار محافظه‌کار بود.

این رسوایی همچنین باعث شد تا وزیران اظهاراتی را از جانب آقای جانسون علنی کنند که در عرض چند ساعت از بین رفت، تجربه‌ای که برخی هنگام استعفا به آن اشاره کردند.

آقای استارمر با اشاره انگشت به سمت آقای جانسون گفت: «هرکسی که اکنون پس از دفاع از همه اینها استعفا می دهد، ذره ای صداقت نداشته است». “آیا این اولین مورد ثبت شده غرق شدن کشتی از دست موش ها نیست؟”

آقای جانسون که به نظر می رسید محاصره شده بود، دوباره به خاطر حمایتش از کریس پینچر، نماینده مجلس عذرخواهی کرد، اما تاکید کرد که به عنوان نخست وزیر از طرف مردم بریتانیا این کار را انجام می دهد. وی اعلام کرد که «وظیفه نخست وزیر در شرایط سخت، زمانی که مأموریت عظیمی به او داده می شود، ادامه دادن است».

بعد از ظهر چهارشنبه پس از گزارش بی بی سی مبنی بر اینکه مایکل گوو، یکی از اعضای بانفوذ کابینه، به نخست وزیر گفت زمان رفتن فرا رسیده است، وضعیت ممکن است برای جانسون بدتر شده باشد. آقای گوو، وزیر مسکن، مدت‌هاست که به عنوان یک دلال قدرت کلیدی در حزب محافظه‌کار شناخته می‌شود و به طور مشخص در جریان تبادلات پرتنش در اوایل روز، از صندلی‌های جلو در پارلمان غایب بود.

رکود در پارلمان باعث کاهش خیره کننده ثروت آقای جانسون شده است. چندین محافظه‌کار خواستار استعفای او شده‌اند، از جمله گری سامبروک، قانون‌گذار بیرمنگام که یکی از مقامات ارشد هیئت با نفوذی از اعضای حزب محافظه‌کار است که در آینده رای عدم اعتماد را کنترل می‌کنند. این نشان می دهد که اکنون ممکن است تمرکز از کابینه به نمایندگان بی قرار حزب تغییر کند.

پس از عذرخواهی آقای جانسون برای رسوایی اخیری که دولت او را تکان داد، دو وزیر – ریشی سوناک خزانه دار و ساجد جاوید – وزیر بهداشت روز سه شنبه استعفا دادند. چند مقام دیگر، از جمله ویل کوینس، وزیر کودکان و خانواده که اوایل این هفته به شدت از نقش جانسون در این رسوایی دفاع کرد، دنبال شد.

این جدایی‌ها جنبشی علیه جانسون در درون حزب خود را که ماه‌ها علیه او تشدید شده بود، شکسته است، که توسط مجموعه‌ای از گزارش‌های شرم‌آور از تجمعات اجتماعی در داونینگ استریت که قوانین قرنطینه دولت برای ویروس کرونا را نقض کرده است، تقویت شده است.

آقای جانسون به سرعت اقدام به اعلام جانشینی آقایان سوناک و جاوید کرد، به این نشانه که قصد دارد دولت را تثبیت کند و برای شغل خود بجنگد. و او تمام تلاش خود را برای ارائه تصویری سرکشی به کار برد: به گزارش تایمز لندن، سه شنبه شب وقتی یکی از متحدانش از او پرسید که آیا قصد استعفا دارد، او با عنوان “F-that” پاسخ داد.

و با این حال، به هر حال، نخست‌وزیر بیش از هر زمان دیگری در طی سه سال تصدی پرتلاطم خود در داونینگ استریت در معرض خطر سیاسی قرار داشت.

جانسون، روزنامه‌نگار آزاد که تبدیل به سیاستمدار شده است، به نظر می‌رسد که از قوانین جذب سیاسی سرپیچی می‌کند، زیرا از تحقیقات متعدد، جریمه جنایی توسط پلیس و رای عدم اعتماد قانون‌گذاران به حزب محافظه‌کار خود در ماه گذشته جان سالم به در برده است – همه مربوط به حزب است. در داونینگ استریت در طول قرنطینه ویروس کرونا برگزار شد.

اما به نظر می رسد که این اعتراض اخیر در مورد ارتقای آقای پینچر توسط جانسون است که به آقای سوناک و آقای جاوید تکیه کرده و زمینه را برای آخرین دور اتهامات آماده کرده است.

هفته گذشته، آقای پینچر پس از اعتراف به مستی در یک باشگاه خصوصی اعضای حزب در لندن، استعفا داد و گفته می‌شود دو مرد را زیر آزموده است. روز سه شنبه، داونینگ استریت اعتراف کرد که به آقای جانسون در مورد اتهامات قبلی علیه آقای پینچر در سال 2019 گفته شده بود – چیزی که دفتر جانسون ابتدا آن را رد کرد. در چیزی که به یک رسم مرسوم در سیاست بریتانیا تبدیل شده است، نخست وزیر به دلیل تبلیغ آقای پینچر از بی بی سی عذرخواهی کرد.

آقای استارمر، رهبر حزب کارگر، ممکن است روز چهارشنبه با یک حساب سرانگشتی روبرو شود: پلیس در دورهام، انگلستان، در حال افشای نتایج تحقیقات در مورد اینکه آیا او با شرکت در آبجو و هندی قانون را زیر پا گذاشته است یا خیر. – شام با سایر مقامات حزب در طول قرنطینه همه گیر. آقای استارمر متعهد شد که اگر پلیس او را جریمه کند، استعفا دهد.

Nylah Rasmussen

قادر به تایپ با دستکش بوکس نیست. گیک الکل. دانشجوی بی عذرخواهی ایجاد کننده. کاوشگر بسیار جذاب تلویزیون نینجا. علاقه مند به وب معمولی معتاد آبجو

تماس با ما