به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

پیش نمایش
پیش نمایش (الکساندر ارموشنکو/رویترز)

رافائل گروسی، مدیر کل آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، گفت: نیروگاه هسته‌ای زاپوریژژیا تحت اشغال روسیه برای دومین بار در پنج روز گذشته برق خود را از محل خارج کرد و مجبور شد به ژنراتورها روی آورد. در یک توییت.

گروسی آن را “تحولی عمیقا نگران کننده” خواند.

تیم ما در #زاپوریژژیا نیروگاه اتمی صبح امروز به من اطلاع داد که نیروگاه برای دومین بار در پنج روز گذشته تمام توان خارجی خود را از دست داده است.

ژنراتورهای دیزلی آماده به کار آن اکنون برق را برای عملکردهای ایمنی و امنیت هسته ای تامین می کنند. #ZNPPانرژی خارج از سایت یک توسعه عمیقا نگران کننده است و بر نیاز فوری به یک منطقه حفاظتی ایمنی و امنیتی هسته ای در اطراف سایت تاکید می کند. “

شرکت دولتی انرژی هسته‌ای اوکراین، Energoatom، در بیانیه‌ای به تلگرام تأیید کرد که نیروگاه برق از ژنراتور نیرو می‌گیرد و آن را حمله موشکی به یک ایستگاه فرعی نزدیک می‌داند. Energoatom نیروهای روسی اشغالگر تاسیسات را متهم کرد که از دادن سوخت به ژنراتورها خودداری می کنند.

این شرکت اعلام کرد: صبح امروز 12 اکتبر در ساعت 08:59 پست «دنپروسکا» در منطقه دنیپروپتروفسک در نتیجه حمله موشکی نیروهای روسی آسیب دید.

در نتیجه، خط ارتباطی ZNPP – Dniprovska – با ظرفیت 750 کیلو ولت قطع شد. در نتیجه، NPP Zaporizhzhia به طور کامل غیرفعال شد.

“دیزل ژنراتورها به طور خودکار کار می کنند. Energoatom یک دسته دیگر از سوخت دیزل را آماده و به ZNPP ارسال کرد. اما تا ساعت 10 صبح، طرف روسی اجازه عبور کاروان خودروهای این شرکت را نداد.”

روز سه‌شنبه، گروسی با ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه، برای ادعای ایجاد “منطقه حفاظتی” در اطراف نیروگاه دیدار کرد.

ما نمی توانیم بیشتر از این زمان را از دست دهیم. او گفت خطرات زیاد است. ما باید هر کاری که می توانیم انجام دهیم تا اطمینان حاصل کنیم که هیچ حادثه هسته ای در طول این درگیری غم انگیز رخ نمی دهد، زیرا می تواند باعث سختی و رنج بیشتر در اوکراین و فراتر از آن شود.»

Jamiya Calhoun

دوستدار فرهنگ پاپ به طرز خشمگینانه ای فروتن. نینجاهای شبکه های اجتماعی بی عذرخواهی طرفدار الکل دردسر ساز.

تماس با ما