به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

به گفته دو منبع آگاه، نگرانی اوکراین مبنی بر از دست دادن دسترسی نیروهایش به سرویس اینترنتی حیاتی ایلان ماسک، هفته گذشته پس از اینکه 1300 واحد ماهواره‌ای ارتش از خدمت خارج شدند، بیشتر شد.

دیش‌های ماهواره‌ای کوچک اسپیس‌ایکس شرکت موشکی ماسک به‌عنوان یک منبع ارتباطی متغیر برای ارتش اوکراین مورد استقبال قرار گرفته‌اند که به ارتش اوکراین اجازه می‌دهد تا بجنگد و آنلاین بماند، حتی وقتی شبکه‌های تلفن همراه و اینترنت نابود می‌شوند. در جنگ با روسیه

اما اخیراً نگرانی‌ها در مورد قابلیت اطمینان SpaceX پس از افشای بحث‌ها در مورد بودجه و گزارش قطع خدمات در نزدیکی خط مقدم افزایش یافته است.

آخرین خاموشی در 24 اکتبر آغاز شد و توسط یک فرد آشنا به وضعیت به عنوان “مشکل بزرگ” برای ارتش اوکراین توصیف شد. این فرد گفت که ایستگاه ها به دلیل کمبود بودجه تعطیل می شوند.

این خاموشی گروهی متشکل از 1300 پایانه را تحت تأثیر قرار داد که اوکراین در ماه مارس از یک شرکت انگلیسی خریداری کرد و در عملیات‌های مربوط به جنگ استفاده کرد.

فرد آشنا به این موضوع گفت که اسپیس ایکس ماهیانه ۲۵۰۰ دلار از ارتش اوکراین دریافت می‌کند تا هر یک از ۱۳۰۰ واحد را متصل نگه دارد که هزینه کل تا سپتامبر به ۲۰ میلیون دلار می‌رسد. این فرد گفت در نهایت دیگر نمی توانند پرداخت کنند.

برخی از اطلاعات اولیه: سی ان ان ابتدا گزارش داد که اسپیس ایکس در ماه سپتامبر نامه ای به پنتاگون ارسال کرد و مدعی شد که نزدیک به 100 میلیون دلار برای تامین مالی Starlink در اوکراین هزینه کرده است و دیگر نمی تواند به این کار ادامه دهد. در این نامه از وزارت دفاع خواسته شده بود تا بودجه بیشتری را برای ارتش اوکراین به عهده بگیرد که طبق محاسبه آن ماهانه ده ها میلیون دلار خواهد بود.

چند روز پس از گزارش سی‌ان‌ان، ماسک به نظر می‌رسد مسیر خود را معکوس کرده و ادعا می‌کند که اسپیس‌ایکس این سفارش را پس گرفته است.

مشک “جهنم با او”. چهچهچهما به تامین مالی دولت اوکراین به صورت رایگان ادامه خواهیم داد.

به گفته یک مقام ارشد دفاعی، علیرغم ادعای ماسک مبنی بر اینکه اسپیس ایکس درخواست خود را پس گرفته است، مذاکرات بین اسپیس ایکس و وزارت دفاع همچنان ادامه دارد.

یکی از مقامات ارشد پنتاگون به سی ان ان گفت: «مذاکرات بسیار در جریان است. همه در ساختمان ما می دانند که ما به آنها پول پرداخت خواهیم کرد. ذهن.”

ماسک روز چهارشنبه در مراسم جشن نیروی فضایی ایالات متحده شرکت کرد که در آن لوید آستین وزیر دفاع و ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش نیز حضور داشتند. ماسک همچنین در تصاحب پرمخاطب و جنجالی خود در توییتر نیز دست داشته است.

نه ماسک و نه اسپیس ایکس به درخواست اظهار نظر پاسخ ندادند. دولت اوکراین، از جمله وزارت دفاع، بلافاصله واکنشی نشان ندادند.

بیشتر بخوانید:

هنگامی که 1300 واحد فضایی اسپیس ایکس به دلیل مسائل مالی ارتباط خود را قطع کردند، اوکراین دچار قطع ارتباط شد |  سی ان ان سیاست

Heidi Avery

پنکه تی وی جنرال. کارآفرین. پیشگام زامبی مغرور. تحلیلگر. خالق شیطانی متعصب توییتر.

تماس با ما