به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

در این تصویر ثابت از 24 ژوئن، یک سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا (HIMARS) در مکان نامعلومی در اوکراین پرتاب شده است.
سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا (HIMARS) در این تصویر ثابت از 24 ژوئن در مکانی نامعلوم در اوکراین پرتاب شده است (پاولو ناروژنی/ رویترز)

سرگئی شویگو، وزیر دفاع روسیه روز سه‌شنبه گفت که سامانه موشکی توپخانه با تحرک بالا یا HIMARS که توسط ایالات متحده عرضه شده است، «تأثیر قابل‌توجهی» بر جنگ روسیه در اوکراین ندارد، علی‌رغم گزارش‌هایی مبنی بر استفاده کیف از آن برای هدف قرار دادن زیرساخت‌های مهم نظامی و لجستیکی روسیه. . . در کشور.

شویگو به شرکت کنندگان در کنفرانس بین المللی امنیت مسکو در مورد امنیت بین المللی گفت: اخیراً غربی ها سیستم های موشک پرتاب چندگانه و هویتزرهای دوربرد را به نقش سلاح های فوق العاده ارتقا داده اند.

او گفت: «آنها (HIMARS) تأثیر قابل توجهی بر وضعیت نداشتند. با این حال، سلاح های روسی بهترین ویژگی های خود را در جنگ ثابت می کنند.

مقامات اوکراینی قبلاً گفته بودند که HIMARS و سایر سامانه‌های موشکی چندگانه «بر روند جنگ تأثیر می‌گذارند» – دیدگاهی که توسط مقامات ارشد نظامی و دیپلماتیک ایالات متحده مشترک است.

مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش آمریکا به خبرنگاران در واشنگتن گفت: اوکراینی‌ها فعالانه از این حملات HIMARS علیه مراکز فرماندهی و کنترل روسیه، شبکه‌های لجستیکی، توپخانه میدانی و هوایی خود برای یافتن مکان‌ها و بسیاری از اهداف دیگر استفاده می‌کنند. . در اواخر جولای

بریجت برینک، سفیر ایالات متحده در اوکراین، در 2 اوت به سی ان ان گفت که واضح است که تسلیحات ارائه شده توسط آمریکا، از جمله سیستم های HIMAR، “تاثیری دارند.”

به نظر می رسد که HIMARS در یک حمله گسترده علیه یک انبار در شهر نوا کاخوفکا در منطقه جنوبی خرسون در ماه ژوئیه استفاده شده است. بر اساس تصاویر ماهواره ای که سی ان ان دیده است، این حمله باعث انفجارهای ثانویه و خسارات گسترده ای شد. عکس‌ها نشان می‌دهند که حمله چقدر دقیق بوده و تنها یک دهانه کوچک باقی مانده است.

در اوایل ماه اوت، پنتاگون یک بسته کمک امنیتی اضافی به اوکراین را اعلام کرد که از ذخایر ایالات متحده خارج می شود و شامل 75000 گلوله و مقدار نامشخص مهمات اضافی برای سیستم HIMARS است.

Noe Gilbert

علاقه مندان به شبکه های اجتماعی. طرفدار الکل علاقه مند به فرهنگ پاپ مادام العمر. یک آدم فداکار قهوه

تماس با ما