به روز رسانی زنده: جنگ روسیه در اوکراین

فرماندار منطقه کیف، اولکسی کولبا، در مصاحبه ای در کیف در 8 مارس صحبت می کند.
فرماندار منطقه کیف، اولکسی کولبا، در مصاحبه ای در کیف در 8 مارس صحبت می کند. (والنتین اوگیرنکو/رویترز)

به گفته مقامات اوکراینی، نیروهای روسی روز چهارشنبه حملات مکرری را با هواپیمای “کامیکازه” ایرانی علیه اهدافی در منطقه کیف اوکراین و در جنوب اودسا انجام دادند که به گفته مقامات اوکراینی حداقل یک نفر کشته شد.

اولکسی کولبا، رئیس اداره دولتی منطقه کیف در تلگرام گفت: «مجموعه‌ای از حملات پهپادهای کامیکازه به زیرساخت‌های بیلا تسرکوا صورت گرفته است. آتش سوزی در تاسیسات زیربنایی رخ داد. فقط یک قربانی وجود دارد.

کوله‌با افزود که گروه‌های اورژانس در حال پاسخ‌گویی هستند و از همه ساکنان کیف خواسته شده «در پناهگاه‌های خود بمانند».

کوله با هشدار داد که با به صدا درآمدن آژیر خطر در منطقه “خطر همچنان پابرجاست”.

کریلو تیموشنکو، معاون دفتر ریاست جمهوری اوکراین گفت که نیروهای روسی با یک فروند هواپیمای کامیکازه شاهد-136 به شهر ساحلی اودسا در جنوب این کشور حمله کردند.

تیموشنکو در پستی در اکانت تلگرام خود گفت که نیروهای دفاع هوایی اوکراین توانستند پهپاد دشمن را بر فراز دریا شناسایی و منهدم کنند.

ویدئوهای تایید نشده منتشر شده در شبکه های اجتماعی روز چهارشنبه آتش و دود در آسمان شب پس از حمله به بیلا تسرکوا در جنوب کیف را نشان می دهد.

برخی زمینه ها: اطلاعات آمریکا در ماه جولای هشدار داد که تهران قصد دارد «صدها» پهپاد حامل بمب را برای استفاده در جنگ اوکراین به روسیه بفرستد. در ماه اوت، یک مقام آمریکایی به سی ان ان گفت که معتقد است نیروهای روسی چندین هفته در حال آموزش پهپادهای ایرانی بوده اند.

مقامات آمریکایی به سی ان ان گفتند که ایران در ماه ژوئن در فرودگاه کاشان در جنوب تهران، پهپادهای شهید-191 و شهید-129، که به عنوان هواپیماهای بدون سرنشین یا هواپیماهای بدون سرنشین نیز شناخته می شوند، به روسیه نمایش داده است.

هر دو نوع پهپاد قادر به حمل موشک های هدایت شونده دقیق هستند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم