به روز رسانی زنده: روسیه حملات خود را به استحکامات اوکراین در شرق افزایش می دهد

منسوب به او…دیوید گوتنفلدر برای نیویورک تایمز

دروژیوکا، اوکراین – به گفته ارتش اوکراین و تحلیلگران نظامی غربی، نیروهای دفاعی طولانی مدت اوکراین در شرق در روزهای اخیر مورد حملات شدید قرار گرفته اند.

زنده ماندن سربازان اوکراینی در هزارتوهای سنگرها و استحکامات در دو شهر حومه شهر، آودیوکا و پسکی، در حومه دونتسک، گواه ارزش مواضع حفر شده آنها در شرق است. مواضع دفاعی قوی اوکراین، پیشروی ارتش روسیه را تا حد خزش کند کرد، به طوری که تنها دو شهر بزرگ، سیویرودونتسک و لیسیچانسک، با وجود هزاران سرباز کشته شده از هر دو طرف، ده ها مایل زمین را با یکدیگر مبادله کردند.

دقیقاً مشخص نیست که چرا حملات به استحکامات تشدید شده است و این حملات استثنایی از کاهش عمومی حملات روسیه در شرق منطقه دونباس است که ماه‌ها کانون جنگ بوده است. برخی از تحلیلگران نظامی بر این باورند که آرامش نسبی تا حدی نتیجه حرکت نیروهای روسی به سمت جنوب برای دفع ضدحمله اوکراینی در آنجا بود.

تصرف این دو شهر که اغلب متروک و ویرانه بودند، به سختی جوایز بزرگی بودند، اما اگر سقوط کنند، ممکن است پیشروی روسیه به سمت سه شهر بزرگ منطقه دونتسک که تحت کنترل اوکراین باقی مانده‌اند، باخموت، کراماتورسک و اسلویانسک را کاهش دهد.

ارتش اوکراین و گروه های شبه نظامی در طول هشت سال جنگ کم شدت پس از مداخله نظامی روسیه در اوکراین در سال 2014 در حمایت از منطقه جدایی طلب، جمهوری خلق دونتسک، استحکاماتی در این دو شهر ساختند. آنها اکنون در میان مکان هایی در شرق دور اوکراین هستند.

خطوط دفاعی در آنجا با عبور از کارخانه ها و معادن متروکه، استفاده از زیرزمین های ریشه در خانه های روستایی و استفاده از باتلاق ها به عنوان موانع طبیعی، در برابر حملات بی شماری مقاومت کرده اند. به گفته موسسه مطالعات جنگ، یک اندیشکده مستقر در واشنگتن، روسیه پس از شکست در محافظت از آودیوکا، این هفته حملات مستقیم تانک را آغاز کرد.

این موسسه به ویدئوهای تبلیغاتی روسی استناد کرد که نشان می‌دهد نیروهای روسی یک محل تخلیه معدن زغال‌سنگ بوتیکا را تسخیر کرده‌اند، معدنی که از سال 2015 نزدیک‌ترین مکان اوکراین به شهر دونتسک است، چند مایلی دورتر از جایی که جدایی‌طلبان می‌گویند پایتخت آنهاست. .

ستاد کل اوکراین گفت که حملات تانک سربازان این کشور را از آودیوکا دور نکرد، اما خاطرنشان کرد که این حملات موفقیت نسبی بوده است، زیرا احتمال از دست دادن یک موقعیت مهم استراتژیک و سیاسی وجود دارد.

ویتالی باراباش، فرماندار نظامی اوکراین در آودیوکا، روز چهارشنبه به رادیو آزادی گفت: «برای روزهای متوالی، دشمن از تلاش برای حمله جلوگیری نمی کند. همه جا توپخانه و بمب های هوایی است.»

منسوب به او…Alessandro Guerra/EPA، از طریق Shutterstock

ارتش روسیه همچنین با موشک هایی به سمت شهر شلیک کرد که مواد قابل اشتعال را به هوا پاشید و سپس آن را مشتعل کرد و باعث ایجاد یک گلوله آتش غول پیکر شد. سامانه موشکی حرارتی روسیه با نام مستعار موج گرما یکی از مخرب ترین سلاح های موجود در زرادخانه روسیه است.

آقای براباش گفت: “مردم در شرایط وحشتناک و غیرانسانی زندگی می کنند.” او گفت که حدود 2000 غیرنظامی از جمعیت حدود 20000 نفری قبل از تهاجم در آودیوکا باقی مانده بودند. او گفت: «هر روز، شهر حدود 20 بار بمباران می شود.

به طور کلی، عملیات روسیه در دونباس در هفته‌های اخیر پس از ظهور HIMARS آمریکایی در میدان نبرد، سیستم پرتاب موشک دوربرد مورد استفاده برای حمله به انبارهای مهمات در پشت خطوط روسیه و شروع ضدحمله اوکراینی در اطراف شهر کاهش یافت. از جنوب خرسون، به گفته سرهی گرابسکی، سرهنگ سابق ارتش اوکراین و مفسر جنگ برای رسانه های اوکراینی. وی گفت که روسیه حدود 10000 سرباز را از حمله به اسلووینسک برای دفاع از جنوب منحرف کرد.

آقای گرابسکی در یک مصاحبه تلفنی گفت: «نیروهای اوکراینی در دونباس در چند سال گذشته مواضع دفاعی بسیار مؤثری ایجاد کرده‌اند. او گفت که روس‌ها اکنون بدون موفقیت واقعی در دونباس گیر کرده‌اند. و آنها یک سردرد جدید دارند: جنوب که از دیدگاه نیروهای مسلح اوکراین هدف استراتژیک مهمتری است.

Aria Coffey

مجری کل کارشناس موسیقی. الکل گیک لاعلاج ایجاد کننده. علاقه مندان به زامبی ها

تماس با ما