به روز رسانی زنده: طوفان یان به سمت فلوریدا می رود

این تصویر ماهواره‌ای که در ساعت 9:56 صبح روز سه‌شنبه به وقت شرقی گرفته شده، طوفان ایان را در حال عبور از غرب کوبا نشان می‌دهد.
این تصویر ماهواره‌ای که در ساعت 9:56 صبح روز سه‌شنبه به وقت شرقی گرفته شده، طوفان ایان را در حال عبور از غرب کوبا نشان می‌دهد. (NOAA از طریق AP)

بر اساس توصیه مرکز ملی طوفان در ساعت 11 صبح، مرکز طوفان یان در اواخر صبح سه شنبه در جنوب شرقی خلیج مکزیک ظاهر شد.

بادهای ایان فقط اندکی کاهش یافتند و به 115 مایل در ساعت کاهش یافتند، در نتیجه پرواز از طریق غرب کوبا، طوفان را در رده 3 نگه داشت. انتظار می رود که ایان اواخر امروز دوباره تقویت شود و قبل از پایان روز به رده 4 تبدیل شود.

مسیر پیش‌بینی‌شده ایان در آخرین توصیه‌نامه حدود 25 مایلی به سمت جنوب جابه‌جا شد و انتظار می‌رود که فرونشست در شمال ونیز، فلوریدا، حدود 6 تا 12 ساعت دیرتر از آنچه قبلاً انتظار می‌رفت، رخ دهد. انتظار می‌رود که ایان در عصر چهارشنبه حدود ساعت 8 بعد از ظهر به وقت محلی به خشکی برسد، همچنان یک طوفان بزرگ باشد.

در مسیر پیش‌بینی، انتظار می‌رود مرکز ایان در عرض دو ساعت بر فراز جنوب شرقی خلیج مکزیک حرکت کند، اواخر امروز از غرب فلوریدا کیز بگذرد و چهارشنبه و چهارشنبه شب به ساحل غربی فلوریدا در منطقه هشدار طوفان نزدیک شود. مرکز گفت.

این همچنین بالاترین افزایش مورد انتظار را تغییر می دهد، با انتظار می رود بیشترین افزایش بین 8 تا 12 فوت باشد که در جنوب خلیج تامپا و شمال ساحل بونیتا، از جمله بندر شارلوت و شهرهای پورت شارلوت و پونتا گوردا رخ می دهد. انتظار می رود ارتفاع طوفان ها در خلیج تامپا و اطراف آن، از جمله سن پترزبورگ و کلیرواتر، به 5 تا 8 فوت برسد.

این مرکز گفت: “انتظار می رود ایان به عنوان یک طوفان بسیار خطرناک به سواحل غربی فلوریدا نزدیک شود.”

ایان با سرعت 10 مایل در ساعت به سمت شمال حرکت می کند و “انتظار می رود امشب و چهارشنبه با سرعت پایین تر به سمت شمال شرقی بپیچد.”

وی تاکید کرد: این یک وضعیت تهدید کننده زندگی است.

بر اساس این توصیه، مردم این مناطق باید تمام اقدامات لازم را برای حفاظت از جان و مال در برابر بالا آمدن آب و احتمال بروز شرایط خطرناک دیگر انجام دهند و بلافاصله دستورات تخلیه و سایر مسئولان محلی را رعایت کنند.


تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم