به روز رسانی زنده: ماموریت فضایی سیارک DART

فضاپیمای DART قرار است به زودی با یک سیارک نزدیک به زمین برخورد کند.

به گفته النا آدامز، مهندس سیستم های ماموریت DART در آزمایشگاه فیزیک کاربردی دانشگاه جان هاپکینز، قبل از برخورد با Dimorphos در حوالی ساعت 7:14 بعد از ظهر به وقت شرقی، در اینجا چه اتفاقی می افتد.

4 ساعت قبل از برخورد:

فضاپیما کاملاً خودمختار شده است. آدامز در جلسه توجیهی روز پنجشنبه گفت: فضاپیما باید همه کارها را انجام دهد. در این نقطه، فضاپیما به سمت دیدیموس، بزرگترین سیارک منظومه، جهت گیری می کند. این با کمک ابزاری به نام دیدیموس شناسایی و دوربین سیارکی برای ناوبری نوری یا DRACO است که از هر دو اجرام آسمانی عکس می گیرد و از سیستم هدایت فضاپیما پشتیبانی می کند.

آدامز با اشاره به سیارک بزرگتر که از قبل قابل مشاهده است، گفت: “او شروع به ردیابی آن می کند. سیارک کوچکتر، دمورفوس، هدف اصلی ماموریت، قمر دیدیموس است.”

یک ساعت قبل از اثر:

Dimorphos برای اولین بار ظاهر می شود. آدامز گفت که فضاپیما در فیلم دوربین دراکو، ماه را فقط یک پیکسل خواهد دید. سیاه آنها بزرگتر و بزرگتر می شوند تا زمانی که Dimorphos تمام قاب را درست قبل از ضربه پر کند.

او با تشریح نحوه هدایت فضاپیما به سمت دمورفوس گفت: «ما مجموعه ای از مانورها را به طور مستقل انجام خواهیم داد. در حالی که این اتفاق می افتد، فضاپیما تابش خورشید را به سمت خورشید هدایت می کند، سپس داده ها را با سرعت یک تصویر در ثانیه به زمین ارسال می کند.

آدامز گفت: “سپس ما یک خاموشی دقیق انجام می دهیم. و این بدان معنی است که ما اکنون شروع به نادیده گرفتن دیدیموس کرده ایم و فقط به دمورفوس می رویم.”

دو دقیقه و نیم قبل از اثر:

اولین تصاویر از دمورفوس گرفته خواهد شد. اگرچه بیش از دو دهه پیش کشف شد، اما دانشمندان هرگز ظاهر این سیارک را ندیده‌اند.

اثر:

و سپس او خواهد گفت “سیگنال باخت” و ما همه جشن خواهیم گرفت.”

تمامی اخبار به صورت تصادفی و رندومایز شده پس از بازنویسی رباتیک در این سایت منتشر شده و هیچ مسئولتی در قبال صحت آنها نداریم