به روز رسانی زنده: چه کسی در انتخابات مقدماتی روز سه شنبه برنده شد و چه کسی شکست خورد

پیروزی قابل توجه برای حقوق سقط جنین در کانزاس، همراه با شکست برخی از سرسخت ترین نامزدهای دونالد جی. ترامپ، سیگنال روشنی را در روز سه شنبه فرستاد که انتخابات میان دوره ای امسال محیط سخت تری برای محافظه کاران بی امان نسبت به آنچه جمهوری خواهان قبلا تصور می کردند، است. .

اما یک چرخش وجود دارد: در جاهایی که شب برای جناح راست افراطی سخت ترین بوده است، حزب جمهوری خواه ممکن است در ماه نوامبر سود ببرد.

در میسوری، شکست اریک گرتنز فرماندار سابق در انتخابات مقدماتی سنای جمهوری خواه به این معنی است که کرسی سناتور روی بلانت، بازنشسته، احتمالاً به سلامت در دست حزب جمهوری خواه باقی می ماند.

در میشیگان، تئودور دیکسون، کاندیدای فرمانداری جمهوری‌خواه که از سوی خانواده قدرتمند دیووس (و در روزهای اخیر توسط آقای ترامپ) حمایت می‌شود، چندین رقیب راست افراطی را شکست داد تا انتخاباتی رقابتی عمومی علیه دولت برگزار کند. گرچن ویتمر، دموکرات

و در آریزونا، رقابت بین کری لیک، کاندیدای توطئه‌گرا و مورد حمایت ترامپ در انتخابات فرمانداری جمهوری‌خواه، و کارن تیلور رابسون، رقیب مورد علاقه این تشکیلات، بسیار نزدیک بود.

جایی که جناح ترامپ غالب شده است، دموکرات ها ممکن است پیشرفت کنند. این امر به ویژه در غرب میشیگان صادق است، جایی که یک نامزد مورد تایید رئیس جمهور سابق، جان گیبس، یکی از 10 جمهوری خواه را که به استیضاح آقای ترامپ، نماینده پیتر میجر، رای دادند، با اندکی شکست خورد. پیروزی گیبس به دموکرات‌ها فرصت طلایی داد تا با گرفتن یک کرسی دوباره به سمت حزب خود حرکت کنند.

در اینجا پنج نکته از یک شب انتخابات بزرگ در آریزونا، کانزاس، میشیگان، میسوری و واشنگتن آورده شده است.

KS ملت را ناراحت می کند، جلسه میان دوره ای، با رای سقط جنین.

رای دهندگان با لباس قرمز تیره کانزاس یک شلیک هشدار بلند برای جمهوری خواهان در سراسر کشور شلیک کردند که نشان می دهد سقط جنین می تواند به رای دهندگانی که جمهوری خواهان امیدوار بودند ارتباطی با هم ندارند انرژی بدهد. دموکرات‌ها احتمالاً از رای‌گیری برای ایجاد شتاب استفاده می‌کنند و جمهوری‌خواهان را به‌عنوان خارج از پای اکثر آمریکایی‌ها در این موضوع به تصویر می‌کشند.

رای گیری در کانزاس، که به شدت همه پرسی حق رای را که حق سقط جنین را از قانون اساسی ایالت حذف می کرد رد کرد، اولین آزمون مواضع سیاسی آمریکایی ها در مورد این موضوع از زمانی بود که دادگاه عالی تصمیم رو علیه وید را لغو کرد. او فاش کرد که از آبی‌ترین شهرستان‌ها گرفته تا قرمزترین، حقوق سقط جنین از عملکرد جوزف آر. بایدن جونیور در ایالت در سال 2020 بهتر بود.

منسوب به او…آرین یون برای نیویورک تایمز

اسکات شواب، وزیر امور خارجه کانزاس، گفت که با شروع به بسته شدن نظرسنجی ها، مقامات انتخاباتی انتظار دارند مشارکت حدود 50 درصد باشد – بسیار بالاتر از 36 درصدی که دفتر او پیش از روز انتخابات پیش بینی کرده بود، و به ویژه در انتخابات مقدماتی در انتخابات حیرت آور است. غیر ریاست جمهوری سال انتخابات

هنوز خیلی زود است که شکست حزبی را بگوییم، اما نتایج اولیه نشان داد که قدرت طرف حقوق سقط جنین به مناطق دموکراتیک محدود نمی شود.

همه پرسی نه تنها در مناطق معتدل و آبی رنگ مانند حومه شهر کانزاس، بلکه در برخی از بخش های محافظه کار این ایالت نیز رد شد. مناطق چرخشی به سمت چپ چرخیدند.

همانطور که هر دو حزب به انتخابات پاییز امسال در ایالت های میدان نبرد مانند پنسیلوانیا، جورجیا و آریزونا نگاه می کنند که می تواند به تعیین آینده حقوق سقط جنین کمک کند، Kansans نشان داد که بادهای سیاسی در این موضوع در حال تغییر هستند.

یک رای دیگر برای استیضاح کرسی خود را از دست می دهد.

در بیشتر سال جاری، رأی گیری در سال 2021 به استیضاح ترامپ به دلیل تحریک حمله به ساختمان کنگره در 6 ژانویه 2021 به نظر می رسید برای یکی از اعضای جمهوری خواه مجلس نمایندگان یک حرکت پایان بخش باشد.

از ده نفری که آن رای دادند، چهار نفر قبل از اینکه با رای دهندگان اولیه روبرو شوند بازنشسته شدند. یکی از آنها، تام رایس، نماینده کارولینای جنوبی، توسط جمهوریخواه که مورد حمایت ترامپ قرار گرفته بود، شکست خورد. یکی از آنها، نماینده دیوید والادائو از کالیفرنیا، از شب مقدماتی جان سالم به در برد تا در رای گیری در ماه نوامبر باقی بماند.

روز سه‌شنبه یک موضع دفاعی اصلی برای حزب جمهوری‌خواه ضد ترامپ بود، زیرا سه نفر از چهار جمهوری‌خواه باقی‌مانده که به استیضاح رأی دادند، با خشم رئیس‌جمهور سابق در برگه‌های رأی مواجه شدند. رقابت‌های دو نفره در واشنگتن، نمایندگان جیمی هررا باتلر و دن نیوهاوس، بسیار نزدیک به برگزاری مسابقه بود – و آقای میجر، یکی از آنها جان سالم به در نبرد.

درام زیاد بود. آقای میجر نه تنها با آقای گیبز مورد حمایت ترامپ می‌جنگید، بلکه با کمیته مبارزات انتخاباتی دموکرات‌ها در کنگره نیز مبارزه می‌کرد که بیش از 400000 دلار برای تبلیغات با هدف بالا بردن شهرت آقای گیبز کمتر شناخته شده هزینه کرده بود، به این امید که چنین شود. شکست او از هیلاری شولتن، دموکرات، در ماه نوامبر آسان شد.

منسوب به او…بریتنی گریسون برای نیویورک تایمز

جو کنت، رقیب خانم باتلر مورد حمایت ترامپ، یک تکاور ارتش بازنشسته با فک مربع است که همسرش در یک بمب گذاری انتحاری در سوریه کشته شد. آقای کنت با ابراز همدردی با آشوبگران در 6 ژانویه و تکرار ادعاهای نادرست در مورد انتخابات سرقت شده در سال 2020، به جناح راست گرایش پیدا کرده است.

استراتژی پرمخاطره دموکرات ها برای مطرح کردن یک نظریه توطئه که انتخابات میشیگان را رد می کند در حال حاضر کارساز بوده است: آقای گیبز نامزد جمهوری خواهان در کرسی جدید است که بایدن با 9 درصد در سال 2020 برنده شود. گیبز در این کرسی پیروز شد. نوامبر، و اتهامات علیه کمیته وحشیانه مبارزات انتخاباتی دموکرات کنگره خواهد بود.

اما اگر حامیان استیضاح در واشنگتن پیروز شوند، به این معنی است که بیشتر از 10 نفری که با رای دهندگان اولیه روبرو شدند، از شکست خود جان سالم به در برده اند. در اواخر این ماه، نماینده لیز چنی آخرین نفر از ده رای دهنده خواهد بود.

در همین حال، پیروزهای ریاست جمهوری سابق در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان در سنای آریزونا ادامه یافت، زیرا بلیک مسترز، تازه وارد سیاسی، پس از تایید آقای ترامپ، نامزدی را تضمین کرد.

یکی دیگر از نظریه پردازان توطئه به نظارت بر انتخابات نزدیک است.

اگر سیطره آقای ترامپ بر حزب جمهوری خواه اندکی کاهش یابد، ادعاهای نادرست او مبنی بر دزدیده شدن انتخابات ریاست جمهوری 2020 همچنان ادامه داشته و در میان نامزدهای اصلی جمهوری خواه گسترش یافته است. پیروزی برخی از نامزدها در انتخابات مقدماتی روز سه‌شنبه می‌تواند موضوع انتخابات دموکراتیک را به موضوع اصلی انتخابات عمومی نوامبر تبدیل کند.

مارک فنچم که در گذشته خود را عضوی از شبه نظامیان سوگند جنگ معرفی کرده و اتهامات نادرستی در مورد بی نظمی های انتخاباتی را مطرح کرده بود، نامزد جمهوری خواهان برای وزارت امور خارجه در آریزونا شد.

او در ماه نوامبر برای سمت نظارت بر انتخابات آینده در ایالتی که جوزف آر. بایدن جونیور در سال 2020 با اختلاف اندکی پیروز شد و از آن زمان تاکنون نظریه پردازان توطئه انتخاباتی ویران کرده اند، نامزد خواهد شد.

منسوب به او…ربکا نوبل برای نیویورک تایمز

در میسوری، اریک اشمیت، پیروز انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان بر کرسی علنی مجلس سنا، چندین دادستان کل ایالتی دیگر را رهبری کرد که در سال 2020 به دادگاه عالی درخواست تجدید نظر کردند تا پیروزی انتخاباتی بایدن در پنسیلوانیا را تصدیق کنند و احتمالاً از شر آن خلاص شوند.

و در میشیگان، خانم دیکسون، مفسر محافظه‌کاری که نامزدی فرمانداری جمهوری‌خواهان را به دست آورد، در پاسخ به این سوال که آیا پیروزی بایدن با 154000 رای در ایالتش مشروع است، از موضع خود عقب نشینی کرد.

مقامات انتخاباتی همچنان با تئوری های توطئه مبارزه می کنند. در میشیگان، منکران برجسته انتخابات که به دروغ‌های مسابقه ریاست‌جمهوری سال 2020 به سرقت رفته بودند، برای ثبت نام به عنوان کارکنان نظرسنجی سازماندهی شده بودند و مقامات را مجبور کردند به یک سری اتهامات و نگرانی‌های امنیتی فریبنده پاسخ دهند.

بر اساس گزارش گروه‌های حقوق رای و گزارش خبری محلی، در آریزونا، قانون‌گذاران جمهوری‌خواه که پیروزی بایدن در ایالت خود را زیر سوال برده‌اند، روز سه‌شنبه از مردم خواستند صندوق‌های رای را بشکنند تا مطمئن شوند که هیچ‌کس به‌طور غیرقانونی برگه‌های رای را پر نمی‌کند.

شرم هنوز در سیاست وجود دارد (اما استاندارد پایینی است).

شکست قاطع گرتنز در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان سنای میسوری نشان داد که پس از همه آشفتگی های شش سال گذشته، هنوز خطوط غیرقابل پل زدن در سیاست وجود دارد. آقای ترامپ یک بار گفت که می تواند در خیابان پنجم نیویورک به شخصی شلیک کند و هیچ یک از حامیانش را از دست ندهد.

منسوب به او…ویتنی کورتیس برای نیویورک تایمز

گرتنز در سال 2018 از فرمانداری میسوری استعفا داد، در حالی که با اتهاماتی مواجه شد که دوست دختر سابق خود را به خانه‌اش کشاند، او را بست، لباس‌هایش را پاره کرد، از او تا حدی برهنه عکس گرفت و تهدید کرد که در صورت صحبت کردن، عکس‌ها را منتشر خواهد کرد و او را مجبور به اجرای برنامه کرد. رابطه جنسی دهانی

اعتقاد بر این بود که او می تواند از نظر سیاسی به عنوان یک سناتور از ایالات متحده بازگردد. حتی پس از اینکه همسر سابقش او را در سوگند به آزار فیزیکی خود و یکی از پسران خردسالش متهم کرد، او به لابی گری ادامه داد و این اتهامات را رد کرد و گفت که متهمانش توسط RINOها یا فقط به نام جمهوری خواهان دستکاری شده اند.

اوایل روز چهارشنبه، آقای گرتنز کمتر از 19 درصد آرا را به دست آورد و در جایگاه سوم قرار گرفت. خاک رس که هنوز فاسد است.

نتایج منجر به سه مسابقه رقابتی برای داوران شد.

فرماندار ویتمر با رهبری میشیگان از طریق یک بیماری همه گیر، بحران اقتصادی و فروپاشی سد، محبوبیت بسیار بالاتری نسبت به بایدن داشته است.

اما او ممکن است با یک رقیب سرسخت در خانم دیکسون روبرو شود که توانسته است جناح های متخاصم حزبش که با آقای ترامپ متحد شده اند و خانواده ثروتمند دووس ایالت را متحد کند. خانم دیکسون گفت که او به دلیل عصبانیت از سیاست‌های ویتمر، به‌ویژه محدودیت‌های بهداشتی در اوایل همه‌گیری که از سخت‌ترین محدودیت‌ها در کشور بود، تصمیم گرفت کاندیداتوری کند.

رقابت ها در آریزونا و کانزاس می تواند فشرده تر باشد.

در آریزونا، کیتی هابز، وزیر امور خارجه دموکرات و اکنون نامزد حزب برای فرمانداری، به عنوان مدافع برجسته نتایج انتخابات 2020 این ایالت ظاهر شد و با تهدیدات مرگ که امنیت شبانه روزی سربازان ایالتی را تشدید می کرد، مبارزه کرد.

او می‌تواند در مقابل خانم تیلور رابسون باشد، که به نظر می‌رسید تا اوایل چهارشنبه رهبری خانم لیک مورد حمایت ترامپ را بر عهده داشت. خانم تیلور رابسون از حمایت مایک پنس معاون رئیس جمهور سابق و فرماندار داگ دوسی با دوره محدود و همچنین سایر جمهوری خواهان برجسته برخوردار است.

در کانزاس، فرماندار لورا کلی، دموکرات، با درک اشمیت، دادستان کل ایالت مورد حمایت ترامپ روبرو خواهد شد. برای دموکرات ها صحنه سختی است، اما میزان پذیرش خانم کلی نسبتاً قوی است. او که سناتور سابق ایالت بود، در سال 2018 پس از شکست کریس دبلیو کوباچ، جمهوری خواه معروف به هشدارهای فریبنده اش در مورد تقلب در انتخابات و مهاجرت غیرقانونی، به مقام بالاتری رسید. آقای کوپاکز روز سه شنبه در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان برای دادستان کل در کانزاس پیروز شد.

مگی آستور و نیت کوهن در تهیه گزارش ها مشارکت کنید.

Nigel Riley

تمرین کننده موسیقی دوستانه. گیک هاردکور توییتر. بیکن پژوه. متخصص زامبی برنده جایزه.

تماس با ما