به گفته کارشناسان، برزیل: کشتار پلیس “نژادپرستانه”، اصلاحات شواهد مورد نیاز است

این سه کارشناس در بیانیه ای اعلام کردند: «ما بارها نگرانی های خود را در مورد استفاده بیش از حد و مرگبار از زور توسط مقامات مجری قانون برزیل و تأثیر نامتناسب آن بر آفریقایی-برزیلیایی ها مطرح کرده ایم.

با این حال، به نظر می رسد گزارش های اخیر از خشونت پلیس نشان می دهد که چنین نقض حقوق بشر بدون مجازات ادامه دارد.»

تداوم نقض حقوق بشر بدون مجازات کارشناسان مستقل حقوق

نادیده گرفتن زندگی

این تحول پس از یورش به فاولا کروزیرو در ریودوژانیرو در اواخر ماه مه رخ داد که در آن نزدیک به 22 نفر از جمله کودکان پس از تیراندازی بی‌رویه نیروهای امنیتی کشته شدند.

کارشناسان منتخب شورای حقوق بشر گفتند که اکثر قربانیان تبار آفریقایی-برزیلی هستند و از دولت برزیل خواستند تا «اصلاحات گسترده ای را به منظور خلع سلاح تمام سازمان های مجری قانون و… رسیدگی به نژادپرستی و نژادی سیستمیک اتخاذ کند. تبعیض.”

در حادثه دیگری، کارشناسان حقوق بشر شرح دادند که چگونه سه افسر پلیس بر اساس گزارش ها، از اسپری فلفل و گاز اشک آور بر روی یک موتورسوار آفریقایی-آمریکایی که کشیده شده بود و در صندوق عقب خودروی خود قرار داده شده بود، استفاده کردند و مدت کوتاهی پس از آن جان باخت.

قربانیان این قتل ها مستحق عدالت هستندکارشناسان گفتند.

تعهد به استانداردهای جهانی

کارشناسان بار دیگر خواستار پایبندی به استانداردهای بین المللی حاکم بر استفاده از زور شدند.

آنها اظهار داشتند که “استفاده از نیروی بالقوه کشنده یک اقدام افراطی است که تنها در مواقع ضروری می تواند برای محافظت از زندگی یا جلوگیری از آسیب جدی ناشی از یک تهدید قریب الوقوع به آن متوسل شود.”

آنها همچنین خواستار اصلاحات جامع اجرای قانون در برزیل شدند.

موج جدید خشونت جدیدترین تجلی استقرار سیستماتیک و مستمر استفاده بیش از حد و مرگبار از زور است. توسط مقامات مجری قانون در برزیل، کارشناسان مستقل تایید کردند.

علاوه بر این، آنها بر نیاز به یک تحقیق مؤثر، مستقل و سریع در مورد رویدادهای اخیر، از جمله پایبندی به پروتکل 2016 مینه سوتا در مورد بررسی مرگ‌های غیرقانونی احتمالی، و اصول سازمان ملل متحد در مورد پیشگیری مؤثر و تحقیقات فراقانونی، خودسرانه و خلاصه تأکید کردند. اعدام ها

آنها خواستار عدالت برای قربانیان و خانواده های آنها شدند و خاطرنشان کردند که “گزارش های تکان دهنده حاکی از بی اعتنایی غیر منطقی به جان انسان هاست“.

“دولت برزیل باید اطمینان حاصل کند که مرگ آنها به طور موثر و مستقل مورد بررسی قرار می گیرد و قربانیان، خانواده های آنها و جوامع آسیب دیده از جبران خسارت مناسب برخوردار می شوند.”

کارشناسان سازمان ملل در تماس رسمی با دولت برای رسیدگی به این اتهامات و شفاف سازی تعهدات آن تحت قوانین بین المللی بوده اند.

بیشتر در مورد کارشناسان

کارشناسان سازمان ملل که این بیانیه را امضا کردند عبارتند از E. Tendayi Achiume، گزارشگر ویژه در مورد اشکال معاصر نژادپرستی، تبعیض نژادی، بیگانه هراسی و عدم تحمل مرتبط. موریس تیدبال بینز، گزارشگر ویژه اعدام های فراقضایی، اجمالی یا خودسرانه؛ و کاترین اس. ناماکولا، رئیس گروه کاری افراد آفریقایی تبار.

گزارشگران ویژه و کارشناسان مستقل توسط شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو برای بررسی و گزارش در مورد یک موضوع خاص حقوق بشر یا وضعیت دولتی منصوب می شوند. مناصب تشریفاتی هستند و کارشناسان برای کارشان پولی دریافت نمی کنند.

Hayden Phillips

عاشق قهوه بی عذرخواهی یک تمرین‌کننده اینترنتی متواضع. دوست حیوانات در همه جا.

تماس با ما