بوئینگ کاهش سود را اعلام می‌کند، اما «تحرک» را برای چرخش می‌بیند

بوئینگ در سه ماهه دوم سود کمتر و درآمد ضعیف‌تری نسبت به پیش‌بینی تحلیل‌گران گزارش داد، اما روز چهارشنبه اعلام کرد که به از سرگیری تحویل 787 دریم لاینر خود نزدیک است و در مسیر پایان دادن به سال با درآمد بیشتری نسبت به خروج از آن است.

این شرکت اعلام کرد که در سه ماهه اول 160 میلیون دلار درآمد داشته است که نسبت به 567 میلیون دلار در مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است، با درآمدی حدود 16.7 میلیارد دلار که 2 درصد نسبت به سال گذشته کاهش داشته است. جریان نقدی آزاد شرکت، معیاری که به دقت مورد بررسی قرار گرفته است، در سه ماهه دوم 182 میلیون دلار منفی بود، اما بوئینگ اعلام کرد که در حال آماده شدن برای گزارش جریان نقدی مثبت برای کل سال است.

این اعلامیه پس از یک هفته قابل توجه اعلام شد که در آن بوئینگ فروش نزدیک به 200 هواپیمای تجاری را طی یک نمایشگاه بین المللی هوایی اعلام کرد.

دیو کالهون، مدیر عامل بوئینگ، در بیانیه ای گفت که این شرکت در حال ایجاد حرکت در تحول ما است.

در سه ماهه دوم سال جاری، بوئینگ به هدف خود مبنی بر افزایش تولید 737 مکس، پرچمدار هواپیماهای تجاری تجاری خود، به 31 فروند در ماه دست یافت. بوئینگ هر ماه 52 مدل مکس را عرضه می کرد تا اینکه هواپیما در اواخر سال 2018 و اوایل سال 2019 دو سانحه مرگبار داشت. این تصادفات که در آن 346 نفر کشته شدند، منجر به ممنوعیت جهانی این هواپیما شد که از مارس 2019 تا پایان سال ادامه داشت. تقریباً کل سال 2020. پس از آن، مکس مجاز به پرواز مجدد شد به شرطی که بوئینگ تعمیرات خاصی را در هواپیما انجام دهد.

به گفته این شرکت، از آن زمان، سفارشات عقب افتاده بوئینگ برای این هواپیما به طور قابل توجهی بهبود یافته است و مکس ده ها هزار پرواز انجام داده و بیش از 1.5 میلیون ساعت را در هوا سپری کرده است. هفته گذشته، بوئینگ اعلام کرد که بیش از 185 هواپیما را به تعداد انگشت شماری از مشتریان فروخته است، از جمله دلتا ایر لاین، که سفارش 100 مدل از بزرگترین مدل خود، Max 10 را داده است. این بر اساس سفارشات 233 مکس است. بوئینگ تا ژوئن امسال ثبت نام کرد.

اما در حالی که مکس تک راهرو در طول سال گذشته از احیای قوی برخوردار بوده است، یکی دیگر از جت های تجاری بوئینگ کنار گذاشته شده است. تحویل 787 دریم لاینر دو راهرو بیش از یک سال است که به دلیل نگرانی‌های کیفی متوقف شده است، اما این شرکت اعلام کرد که نزدیک به توافق با اداره هوانوردی فدرال است تا به آن اجازه ارسال مجدد این هواپیما را بدهد.

آقای کالهون در یادداشتی به کارکنان گفت: “ما یک تیم 787 در آخرین مراحل آماده سازی برای از سرگیری تحویل داریم.”

در ماه مه، لوفت هانزا اعلام کرد که هفت دریم لاینر خریداری خواهد کرد و فروش یک ماهه این هواپیما را شکست. هفته گذشته، بوئینگ سفارش های اضافی برای پنج دریم لاینر از AerCap، یک شرکت لیزینگ هواپیمایی، و چهار هواپیما از هواپیمایی آذربایجان، اعلام کرد.

توقف تحویل بر مشتریان بوئینگ تأثیر منفی داشت. برای مثال، در اوایل سال جاری، امریکن ایرلاینز اعلام کرد که مجبور است چندین مسیر بین المللی را از برنامه تابستانی خود حذف کند، زیرا قصد دارد از آن هواپیما برای انجام این کار استفاده کند. یک مدیر اجرایی آمریکایی هفته گذشته گفت که این شرکت اکنون انتظار دارد در ماه آینده دو دریم لاینر دریافت کند.

قبل از همه‌گیری، بوئینگ ماهانه 14 هواپیما را اداره می‌کرد، اما تولید در میان آخرین تعطیلی کاهش یافته است. این شرکت روز چهارشنبه گفت که انتظار دارد در نهایت به تولید پنج دریم لاینر در ماه بازگردد و در نهایت 2 میلیارد دلار “هزینه فوق العاده” برای این برنامه جذب کند که شامل 283 میلیون دلار در سه ماهه دوم می شود.

Cole Rasmussen

متخصص ترم بیکن عاشق معمولی قهوه. علاقه مند به مسافرت هاردکور ماون اینترنتی جذاب و ظریف. دانشجو.

تماس با ما