بوئینگ 200 میلیون دلار برای گمراه کردن سرمایه گذاران در مورد سقوط هواپیمای 737 مکس پرداخت می کند

صادر شده در:

شرکت بوئینگ BA.N اعلام کرد که 200 میلیون دلار برای تسویه اتهامات مدنی از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده که سرمایه گذاران را در مورد 737 مکس گمراه کرده است، پرداخت خواهد کرد. .

کمیسیون بورس و اوراق بهادار همچنین گفت دنیس مویلنبرگ، مدیر عامل سابق بوئینگ با پرداخت یک میلیون دلار موافقت کرده است.

گری جنسلر، رئیس SEC در بیانیه ای گفت: «در زمان بحران و تراژدی، به ویژه مهم است که شرکت های عمومی و مدیران عامل افشای کامل، منصفانه و صادقانه را به بازارها ارائه دهند. وی افزود که بوئینگ و مویلنبورگ “در این تعهد اساسی شکست خوردند.”

کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت که بوئینگ و مویلنبرگ یافته‌های SEC را تایید یا رد نکرده‌اند. آژانس نظارتی گفت که صندوقی برای نفع سرمایه گذاران آسیب دیده ایجاد خواهد شد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار بوئینگ و مویلنبورگ را متهم کرد که «به دنبال سقوط هواپیمای بوئینگ در سال‌های 2018 و 2019، اظهارات عمومی گمراه‌کننده‌ای را ارائه کردند».

بوئینگ توافق را تأیید کرد و اعلام کرد که هیچ تخلفی را اعتراف یا رد نکرده است. این سازمان گفت که “تغییرات مادی ایجاد کرده است که رویه های ایمنی ما را تقویت می کند” و گفت: “تسویه حساب بخشی از تلاش های گسترده تر شرکت برای حل مسئولانه مسائل حقوقی باقی مانده مربوط به حوادث 737 MAX است.”

این تصادفات به یک سیستم کنترل پرواز به نام سیستم افزایش ویژگی های مانور (MCAS) مرتبط است. SEC گفت: «پس از اولین حادثه، بوئینگ و مویلنبورگ متوجه شدند که MCAS یک مشکل ایمنی هواپیما را ارائه کرده است، اما با این وجود به مردم اطمینان دادند که 737 مکس «به اندازه هر هواپیمایی که تاکنون پرواز کرده است ایمن است».

پس از سقوط دوم، کمیسیون بورس و اوراق بهادار گفت: “بوئینگ و مویلنبرگ به مردم اطمینان داده اند که هیچ لغزشی یا حفره ای در روند صدور گواهینامه در رابطه با MCAS وجود ندارد، اگرچه آنها از اطلاعات نامطلوب آگاه هستند.”

در ژانویه 2021، بوئینگ با پرداخت 2.5 میلیارد دلار جریمه و خسارت موافقت کرد تا تحقیقات جنایی وزارت دادگستری ایالات متحده در مورد سقوط 737 MAX را حل کند.

تسویه حساب وزارت دادگستری که به بوئینگ اجازه داد از تعقیب قضایی اجتناب کند، شامل جریمه 243.6 میلیون دلاری، 1.77 میلیارد دلار خسارت به خطوط هوایی و 500 میلیون دلار به صندوق قربانیان سقوط هواپیما به اتهام توطئه برای کلاهبرداری در رابطه با طراحی هواپیمای معیوب بود.

در دسامبر 2019، بوئینگ پس از درگیری شرکت با رگولاتورها بر سر زمان بازگشت 737 مکس به خدمت، مویلنبورگ را اخراج کرد.

گوربرت گروال گفت: «بوئینگ و مویلنبورگ با گمراه کردن سرمایه‌گذاران در مورد ایمنی 737 مکس در تلاش برای بازسازی وجهه بوئینگ پس از دو حادثه غم‌انگیز که منجر به کشته شدن 346 نفر و غم و اندوه ناگفته برای بسیاری از خانواده‌ها شد، سود خود را دو برابر کردند. مدیر بخش اجرایی شورای عالی آموزش و پرورش.

(رویترز)

John Warren

طرفدار پرشور وب. خالق تایید شده مبشر اینترنتی آزاد. برگزارکننده برنده جایزه گیمر. زامبی مادام العمر.

تماس با ما