بوریس جانسون در روز استقلال اوکراین از کیف بازدید می کند

10 داونینگ استریت این بازدید را در توییتر اعلام کرد و عکسی از جانسون در حال گفتگو با زلنسکی در خارج از کاخ ماریینسکی در کیف منتشر کرد و افزود که پیام جانسون این بود: “اوکراین می‌تواند در این جنگ پیروز شود و خواهد بود.”

جانسون یکی از سرسخت ترین حامیان اوکراین است که تلاش می کند از خود در برابر حمله بی دلیل روسیه دفاع کند و سفر او در روز چهارشنبه سومین سفر او به پایتخت اوکراین از زمان آغاز جنگ در اواخر فوریه بود.

او یکی از اولین رهبران خارجی بود که در اواخر آوریل به پایتخت اوکراین سفر کرد و سپس برای یک سفر غیرمنتظره دیگر در ژوئن بازگشت. داونینگ استریت گفت که دیدار روز چهارشنبه جانسون آخرین سفر جانسون به اوکراین قبل از کناره گیری او در ماه آینده خواهد بود.

در حالی که بسیاری از رهبران خارجی و سایر مقامات ارشد در ماه‌های اخیر به اوکراین سفر کرده‌اند، جانسون به عنوان یکی از مکررترین بازدیدکنندگان برجسته است. آندری دودا، رئیس جمهور لهستان تا کنون سه بار در سال جاری به کیف سفر کرده است.

جانسون رابطه نزدیکی با زلنسکی برقرار کرد و گفت که از دیدن نخست وزیر بریتانیا که در ماه جولای از سمت خود کناره گیری می کند، ناراحت است.

روز چهارشنبه، زلنسکی هدیه ای به جانسون تقدیم کرد و به او مدال آزادی “به خاطر کاری که بوریس برای کشور ما و کل اروپا انجام داد” به او اعطا کرد.

زلنسکی گفت: “اوکراین خوش شانس است که دوستی دارد که همه آنقدر خوش شانس نیستند.”

بر اساس بیانیه داونینگ استریت، بریتانیا از زمان آغاز حمله به اوکراین بیش از 2.3 میلیارد پوند (2.71 میلیارد دلار) کمک نظامی و مالی به اوکراین ارسال کرده است.

دولت بریتانیا روز چهارشنبه اعلام کرد که وسایل نقلیه و پهپادهای جستجوی مین به ارزش 54 میلیون پوند (63.5 میلیون دلار) را در اختیار اوکراین قرار می دهد. این سازمان همچنین اعلام کرد که خودروهای جستجوی مین را به اوکراین ارسال خواهد کرد که برای کمک به کشف مین در آب ها و آموزش پرسنل اوکراینی در مورد نحوه استفاده از آنها در آب های بریتانیا در هفته های آینده طراحی شده اند.

جانسون تنها مقام خارجی نبود که روز چهارشنبه به کیف سفر کرد. ژائو گومز وزیر امور خارجه پرتغال اوایل امروز از کراوینیو دیدن کرد و در توییتر گفت: “این یک افتخار و یک افتخار است که در چنین روز مهمی برای اوکراین در اینجا هستم. روی همبستگی و حمایت کامل پرتغال حساب کنید.”

جانسون و گومز کراوینیو علیرغم هشدارهایی مبنی بر اینکه مسکو ممکن است حملات را در روز استقلال اوکراین تشدید کند، به اوکراین سفر کردند.

خود زلنسکی پیشتر به اوکراینی‌ها هشدار داده بود که در روز استقلال بیشتر مراقب باشند و در سخنرانی عصر روز سه‌شنبه‌اش تاکید کرد که «تحریک‌های فجیع روسیه و حملات وحشیانه امکان‌پذیر است».

نیام کندی، بنجامین براون، رادینا ژگووا و کریم اسمیت از CNN در این مقاله مشارکت داشتند.

Fletcher Hobbs

نینجا آبجو عمومی. محقق اینترنت. معتاد وب هیپستر پسند. خواننده مغرور. زیاد می افتد

تماس با ما